• Κατάθλιψη
  • Υποβλήθηκε 14/05/2023

Σε τι γιατρο μπορούμε να πάμε να δούμε εάν πάσχουν από καταθλιψη.;

34 ειδικοί απάντησαν

  • Ψυχίατρο

    Ρήγα Αναστασία (Απενεργοποιημένος λογαριασμός)

    Ψυχολόγος

    Περιστέρι

  • Σε Ψυχιατρο

    Σκαπέτης Ευάγγελος

    Ψυχολόγος - Σύμβουλος Ψυχικής Υγείας

    Τρίκαλα

  • Καλησπέρα σας, ο ψυχίατρος και ο κλινικός ψυχολόγος μπορούν να εκτιμήσουν την κατάσταση σας.

    Μπούγια Άννα

    Σύμβουλος Προσωπικής Ανάπτυξης

    Άλιμος

  • Σε ψυχίατρο.

    Με εκτίμηση,

    Ρόζα Παρδάλη ΜD, MrcPsych
    Ψυχίατρος

    Παρδάλη Ρόζα

    Ψυχίατρος

    Νέο Ηράκλειο

  • Σε ψυχοθεραπευτή και ψυχίατρο

    Γεωργουδάκη Μαρία Διονυσία (Απενεργοποιημένος λογαριασμός)

    Ψυχολόγος

    Λαύριο

  • Καλύτερα σε ψυχίατρο.

    Μωρόγιαννης Κωνσταντίνος

    Ψυχίατρος - Ψυχοθεραπευτής

    Ιλίσια

  • Καλησπέρα σας.
    Σε ψυχολόγο - ψυχοθεραπευτή ή σε ψυχίατρο - ψυχοθεραπευτή

    Πράπας Ιωάννης

    Σύμβουλος Ψυχικής Υγείας - Ψυχοθεραπευτής

    Γέρακας

  • Μόνο σε Ψυχίατρο, σε κανένα άλλο.

    Απότσος Παναγιώτης

    Ψυχολόγος - Ψυχοθεραπευτής - Kλινικός ΨυχοΣεξολόγος

    Κυψέλη

  • Ψυχιατρο

    Θεργιάκη Καλλιόπη

    Ψυχοθεραπεύτρια-Θεραπεύτρια Συμπεριφοράς-Sex therapist

    Αμπελόκηποι

  • Αν είναι σε επίπεδο που έχει ξεπεράσει το όριο και δεν είναι λειτουργικό το άτομο, με σωματικά συμπτώματα αρχικά σε ψυχίατρο για φαρμακευτική αγωγή και έπειτα ψυχοθεραπεία για να ξεπεραστεί το άγχος και να επανέλθει η διάθεσή.
    Οποιαδήποτε διευκρίνιση, είμαι στην διάθεση σας.

    Λιόλιου Ισιδώρα

    Δικαστική Ψυχολόγος - Ψυχοθεραπεύτρια

    Πανόρμου

  • Σίγουρα μια επίσκεψη σε ψυχολόγο θα βοηθήσει ωστε να δουν το ιστορικό σας και τα συναισθήματα σας .

    Ιακώβου Αλεξάνδρα

    Ψυχολόγος - Ψυχοθεραπεύτρια

    Νέα Ερυθραία

  • Ο γιατρός που μπορεί να σας δώσει διάγνωση είναι ο ψυχίατρος. Πέρα από τη διάγνωση όμως, ίσως το πιο βοηθητικό κομμάτι για έναν άνθρωπο με κατάθλιψη είναι η θεραπεία. Η φαρμακοθεραπεία σε συνδυασμό με την ψυχοθεραπεία μπορούν να βοηθήσουν έναν άνθρωπο με καταθλιπτική συμπτωματολογία.

    Πάνου Μαίρη

    Ψυχολόγος - Ψυχοθεραπεύτρια

    Ακαδημία

  • Σε Ψυχολόγο ή Ψυχίατρο

    Ρανούτσου Γεωργία

    Ψυχολόγος

    Ηράκλειο Κρήτης

  • Γεια σας. Θα πρέπει να επισκεφθείτε ψυχίατρο.

    Χριστοπούλου Κωνσταντίνα

    Ψυχολόγος

    Περιστέρι

  • Ενας ψυχιατρος μπορει να διαγνωσει εαν ενας ανθρωπος πασχει σπο καποια διαταραχη διαθεσης ..

    Μουστάκα Άννα

    Ψυχολόγος - Οικογενειακή Ψυχοθεραπεύτρια

    Κολωνάκι

  • ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΔΙΕΡΕΥΝΗΣΗ ΜΑΖΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΨΥΧΙΑΤΡΟ ΚΑΙ Η ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΤΩΝ ΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΩΝ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΩΝ ΣΑΣ ΜΕΣΩ ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ

    Λιοντήρη Αφροδίτη - Φωτεινή

    Ψυχολόγος - Συνθετική Ψυχοθεραπεύτρια

    Κολωνάκι

  • σε ψυχιατρο ή παιδοψυχιατρο

    Βλάχου Ιωάννα

    Σύμβουλος Ψυχικής Υγείας - Ψυχοθεραπεύτρια

    Αμπελόκηποι

  • Καλησπέρα σας,

    Σε ψυχίατρο.

    ΣΓ

    Γκανάς Στυλιανός

    Σύμβουλος Ψυχικής Υγείας

    Γέρακας

  • Καλημέρα σας,

    Η κατάθλιψη αποτελεί μια πολύ σαφώς ορισμένη κλινική οντότητα και σίγουρα εάν υπάρχουν υποψίες θα ήταν καλό να δείτε κάποιον ειδικό.

    Συνιστώ να επισκεφθείτε κάποιον Ψυχολόγο- Ψυχοθεραπευτή ώστε σε περίπτωση που κρίνει πως θα χρειαζόταν και κάποια φαρμακευτική αγωγή να κάνει και μια παραπομπή σε Ψυχίατρο.

    Τζο Γρηγοριάδου,
    Ψυχολόγος, Msc

    Creating Narratives

    Ψυχολόγος - Ψυχοθεραπευτής

    Εξάρχεια

  • Ο κατάλληλος γιατρός για να κάνει διάγνωση είναι ένας ψυχίατρος.

    Μεσσαροπούλου Σάντυ

    Ψυχοθεραπεύτρια - Κλινική Υπνοθεραπεύτρια

    Περιστέρι

  • Μπορείτε να απευθυνθείτε σε κάποιον ψυχίατρο

    Σερίφ Δαμάδογλου Εκρέμ

    Ψυχίατρος

    Κομοτηνή

  • Δυνατότητα διάγνωσης ψυχικης νόσου έχουν οι ψυχίατροι. Εκεί θα μπορούσατε να απευθυνθείτε εκ πρώτης ώστε να διαπιστωθεί η ύπαρξη ή μη κάποιας ψυχικης διαταταχης.

    Θελούρας Νικόλαος

    Ψυχολόγος

    Ηλιούπολη

  • Καλύτερα ψυχίατρο αλλά και ψυχολόγος θα σας πει , ευχαριστώ

    Καροφυλλάκη Σταυρούλα

    Σύμβουλος Ψυχικής Υγείας - Life coaching

    Άγιος Νικόλαος

  • Σε κλινικό ψυχολόγο ή σε ψυχίατρο. Εάν θέλετε ελάτε σε επαφή μαζί μου. Αρχάγγελος Κωνσταντινίδης. MSc

    Κωνσταντινίδης Αρχάγγελος

    Σύμβουλος Ψυχικής Υγείας - Ψυχοθεραπευτής

    Λαγκαδάς

  • Χρειάζεται να επισκεφτείτε ψυχίατρο ή ψυχολόγο.

    Παπαθανασοπούλου Έλενα

    Ψυχοθεραπεύτρια - Σύμβουλος Ψυχικής Υγείας

    Χολαργός

  • Ένας ψυχίατρος είναι ο πλέον ειδικός να αξιολογήσει την εκδοχή κατάθλιψης. Ο αμέσως επόμενος είναι ο ψυχολόγος.

    Μπούρα Παρασκευή

    Ψυχολόγος

    Πειραιάς

  • Σε ψυχίατρο ή ψυχολόγο.

    Χατζηνικολή Μαργαρίτα

    Ψυχολόγος

    Θεσσαλονίκη

  • Γειά σας!
    Απευθυνθείτε σε ψυχολόγο ή / και ψυχίατρο!

    Δημήτριος Παπαθανασίου
    Ψυχολόγος-Ψυχοθεραπευτής

    Παπαθανασίου Δημήτριος

    Ψυχολόγος

    Αιγάλεω

  • Σε Ψυχίατρο

    Χατζησάββα Ρεβέκκα

    Ψυχίατρος

    Αγία Παρασκευή

  • Δεν είναι τόσο σημαντική η διάγνωσηόσο η συνάαντηση με ενν ειδικό που μπορεί αποδεδειγμένα να σας βοηθήση !

    Κρυώνης Αντώνιος

    Σύμβουλος Ψυχικής Υγείας - Ψυχοθεραπευτής

    Γέρακας

  • ψυχίατρο

    Δημητρίου Τατιάνα

    Νευροεπιστήμων

    Χαλάνδρι

  • Καλησπέρα σας. Εξαρτάται την περίπτωση. Αν ενδιαφέρεστε για διάγνωση και ενδεχομένως ψυχοθεραπεία, μπορείτε να απευθυνθείτε σε κλινικό ψυχολόγο. Αν ενδιαφέρεστε για διάγνωση και άμεση λήψη φαρμακευτικής αγωγής, καλύτερα να απευθυνθείτε σε ψυχίατρο. Να είστε καλά.

    Γουλανδρής Γιώργος

    Ψυχολόγος - Ψυχοθεραπευτής

    Βούλα

  • Σε ειδικό ψυχίατρο ψυχοθεραπευτή.

    Θελερίτης Χρήστος

    Ψυχίατρος- Ψυχοθεραπευτής

    Ευαγγελισμός

  • Η διάγνωση και η φαρμακευτική αντιμετώπιση της κατάθλιψης γίνεται από ψυχιάτρο.

    Παναγιωτακοπούλου Ελένη & Συνεργάτες