• Depression
  • Submitted on 14/05/2023

Σε τι γιατρο μπορούμε να πάμε να δούμε εάν πάσχουν από καταθλιψη.;

34 specialists answered

  • Ψυχίατρο

    Ρήγα Αναστασία (Deactivated account)

    Ψυχολόγος

    Peristeri

  • Σε Ψυχιατρο

    Σκαπέτης Ευάγγελος

    Psychologist - Mental Health Counselor

    Trikala

  • Καλησπέρα σας, ο ψυχίατρος και ο κλινικός ψυχολόγος μπορούν να εκτιμήσουν την κατάσταση σας.

    Mpougia Anna

    Σύμβουλος Προσωπικής Ανάπτυξης

    Alimos

  • Σε ψυχίατρο.

    Με εκτίμηση,

    Ρόζα Παρδάλη ΜD, MrcPsych
    Ψυχίατρος

    Παρδάλη Ρόζα

    Psychiatrist

    Neo Irakleio

  • Σε ψυχοθεραπευτή και ψυχίατρο

    Γεωργουδάκη Μαρία Διονυσία (Deactivated account)

    Ψυχολόγος

    Lavrio

  • Καλύτερα σε ψυχίατρο.

    Morogiannis Konstantinos

    Ψυχίατρος - Ψυχοθεραπευτής

    Ilisia

  • Καλησπέρα σας.
    Σε ψυχολόγο - ψυχοθεραπευτή ή σε ψυχίατρο - ψυχοθεραπευτή

    Πράπας Ιωάννης

    Σύμβουλος Ψυχικής Υγείας - Ψυχοθεραπευτής

    Gerakas

  • Μόνο σε Ψυχίατρο, σε κανένα άλλο.

    Apotsos Panagiotis

    Ψυχολόγος - Ψυχοθεραπευτής - Kλινικός ΨυχοΣεξολόγος

    Kypseli

  • Ψυχιατρο

    Θεργιάκη Καλλιόπη

    Ψυχοθεραπεύτρια

    Ampelokipoi

  • Αν είναι σε επίπεδο που έχει ξεπεράσει το όριο και δεν είναι λειτουργικό το άτομο, με σωματικά συμπτώματα αρχικά σε ψυχίατρο για φαρμακευτική αγωγή και έπειτα ψυχοθεραπεία για να ξεπεραστεί το άγχος και να επανέλθει η διάθεσή.
    Οποιαδήποτε διευκρίνιση, είμαι στην διάθεση σας.

    Λιόλιου Ισιδώρα

    Δικαστική Ψυχολόγος - Ψυχοθεραπεύτρια

    Panormou

  • Σίγουρα μια επίσκεψη σε ψυχολόγο θα βοηθήσει ωστε να δουν το ιστορικό σας και τα συναισθήματα σας .

    Ιακώβου Αλεξάνδρα

    Ψυχολόγος - Ψυχοθεραπεύτρια

    Nea Erythraia

  • Ο γιατρός που μπορεί να σας δώσει διάγνωση είναι ο ψυχίατρος. Πέρα από τη διάγνωση όμως, ίσως το πιο βοηθητικό κομμάτι για έναν άνθρωπο με κατάθλιψη είναι η θεραπεία. Η φαρμακοθεραπεία σε συνδυασμό με την ψυχοθεραπεία μπορούν να βοηθήσουν έναν άνθρωπο με καταθλιπτική συμπτωματολογία.

    Πάνου Μαίρη

    Ψυχολόγος - Ψυχοθεραπεύτρια

    Akadimia

  • Σε Ψυχολόγο ή Ψυχίατρο

    Ρανούτσου Γεωργία

    Ψυχολόγος

    Heraklion

  • Γεια σας. Θα πρέπει να επισκεφθείτε ψυχίατρο.

    Χριστοπούλου Κωνσταντίνα

    Ψυχολόγος

    Peristeri

  • Ενας ψυχιατρος μπορει να διαγνωσει εαν ενας ανθρωπος πασχει σπο καποια διαταραχη διαθεσης ..

    Μουστάκα Άννα

    Οικογενειακή Ψυχοθεραπεύτρια

    Kolonaki

  • ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΔΙΕΡΕΥΝΗΣΗ ΜΑΖΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΨΥΧΙΑΤΡΟ ΚΑΙ Η ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΤΩΝ ΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΩΝ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΩΝ ΣΑΣ ΜΕΣΩ ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ

    Λιοντήρη Αφροδίτη - Φωτεινή

    Ψυχολόγος - Συνθετική Ψυχοθεραπεύτρια

    Kolonaki

  • σε ψυχιατρο ή παιδοψυχιατρο

    Vlahou Ioanna

    Σύμβουλος Ψυχικής Υγείας - Ψυχοθεραπεύτρια

    Ampelokipoi

  • Καλησπέρα σας,

    Σε ψυχίατρο.

    ΣΓ

    Γκανάς Στέλιος

    Σύμβουλος Ψυχικής Υγείας

    Gerakas

  • Καλημέρα σας,

    Η κατάθλιψη αποτελεί μια πολύ σαφώς ορισμένη κλινική οντότητα και σίγουρα εάν υπάρχουν υποψίες θα ήταν καλό να δείτε κάποιον ειδικό.

    Συνιστώ να επισκεφθείτε κάποιον Ψυχολόγο- Ψυχοθεραπευτή ώστε σε περίπτωση που κρίνει πως θα χρειαζόταν και κάποια φαρμακευτική αγωγή να κάνει και μια παραπομπή σε Ψυχίατρο.

    Τζο Γρηγοριάδου,
    Ψυχολόγος, Msc

    Creating Narratives

    Ψυχολόγος - Ψυχοθεραπευτής

    Exarcheia

  • Ο κατάλληλος γιατρός για να κάνει διάγνωση είναι ένας ψυχίατρος.

    Μεσσαροπούλου Σάντυ

    Ψυχοθεραπεύτρια - Κλινική Υπνοθεραπεύτρια

    Peristeri

  • Μπορείτε να απευθυνθείτε σε κάποιον ψυχίατρο

    Σερίφ Δαμάδογλου Εκρέμ

    Psychiatrist

    Komotini

  • Δυνατότητα διάγνωσης ψυχικης νόσου έχουν οι ψυχίατροι. Εκεί θα μπορούσατε να απευθυνθείτε εκ πρώτης ώστε να διαπιστωθεί η ύπαρξη ή μη κάποιας ψυχικης διαταταχης.

    Θελούρας Νικόλαος

    Ψυχολόγος

    Ilioupoli

  • Καλύτερα ψυχίατρο αλλά και ψυχολόγος θα σας πει , ευχαριστώ

    Karofyllaki Stauroula

    Σύμβουλος Ψυχικής Υγείας - Life coaching

    Agios Nikolaos

  • Σε κλινικό ψυχολόγο ή σε ψυχίατρο. Εάν θέλετε ελάτε σε επαφή μαζί μου. Αρχάγγελος Κωνσταντινίδης. MSc

    Κωνσταντινίδης Αρχάγγελος

    Σύμβουλος Ψυχικής Υγείας - Ψυχοθεραπευτής

    Lagadas

  • Χρειάζεται να επισκεφτείτε ψυχίατρο ή ψυχολόγο.

    Papathanasopoulou Elena

    Ψυχοθεραπεύτρια - Σύμβουλος Ψυχικής Υγείας

    Cholargos

  • Ένας ψυχίατρος είναι ο πλέον ειδικός να αξιολογήσει την εκδοχή κατάθλιψης. Ο αμέσως επόμενος είναι ο ψυχολόγος.

    Μπούρα Παρασκευή

    Ψυχολόγος

    Piraeus

  • Σε ψυχίατρο ή ψυχολόγο.

    Χατζηνικολή Μαργαρίτα

    Ψυχολόγος

    Thessaloniki

  • Γειά σας!
    Απευθυνθείτε σε ψυχολόγο ή / και ψυχίατρο!

    Δημήτριος Παπαθανασίου
    Ψυχολόγος-Ψυχοθεραπευτής

    Papathanasiou Dimitrios

    Ψυχολόγος

    Aigaleo

  • Σε Ψυχίατρο

    Χατζησάββα Ρεβέκκα

    Psychiatrist

    Agia Paraskevi

  • Δεν είναι τόσο σημαντική η διάγνωσηόσο η συνάαντηση με ενν ειδικό που μπορεί αποδεδειγμένα να σας βοηθήση !

    Κρυώνης Αντώνιος

    Σύμβουλος Ψυχικής Υγείας - Ψυχοθεραπευτής

    Gerakas

  • ψυχίατρο

    Dimitriou Tatiana

    Νευροεπιστήμων

    Chalandri

  • Καλησπέρα σας. Εξαρτάται την περίπτωση. Αν ενδιαφέρεστε για διάγνωση και ενδεχομένως ψυχοθεραπεία, μπορείτε να απευθυνθείτε σε κλινικό ψυχολόγο. Αν ενδιαφέρεστε για διάγνωση και άμεση λήψη φαρμακευτικής αγωγής, καλύτερα να απευθυνθείτε σε ψυχίατρο. Να είστε καλά.

    Γουλανδρής Γιώργος

    Ψυχολόγος - Ψυχοθεραπευτής

    Voula

  • Σε ειδικό ψυχίατρο ψυχοθεραπευτή.

    THeleritis Hristos

    Ψυχίατρος- Ψυχοθεραπευτής

    Evaggelismos

  • Η διάγνωση και η φαρμακευτική αντιμετώπιση της κατάθλιψης γίνεται από ψυχιάτρο.

    Panagiotakopoulou Eleni

    Ψυχολόγος

    Nea Smirni