• Κατάθλιψη
  • Υποβλήθηκε 01/04/2023

Έχω κάποια ήπια συμπτώματα κατάθλιψης κ βρισκόμαστε οικογενειακά σε δυσκολη φάση πενθους Δυστυχώς μετά την απώλεια του μπαμπά μου συμπεριφέρονται σπίτι σα να είμαι παιδι ενώ είμαι γυναίκα 38 στα 39 είναι ανυπόφορο Μου δείχνουν ότι είμαι βάρος Θεωρουν ότι δε πρέπει να εκφράζω άποψη ειδικά σε social media για σημαντικά θέματα Η ανεργία με έχει καταστήσει ευάλωτη Θεωρώ ότι η αγάπη τους είναι τοξική κ με βλάπτει όπως εκφράζεται Θέλουν να επιλέξουν αυτοί ειδικό για να προσαρμοστω στους κανόνες Δεν ξέρω τι να κάνω Αυτή η κατάσταση με πνιγει κ απομονώνει Δεν θέλουν να ακουν την γνώμη μου αλλά ζητούν να την λέω Δεν αντέχω στην πιεση κ τις φωνές ουτε να μου λένε στα μουτρα ότι δε θα κάνω τίποτα στην ζωή μου σε αντίθεση με τον αδερφό μου Έχετε κάποια λυση;

33 ειδικοί απάντησαν

  • Καλημέρα σας. Τα ήπια συμπτώματα κατάθλιψης πιθανών οφείλονται στην διαδικασία του πένθους μια και η κατάθλιψη είναι ένα από τα στάδια του τελευταίου. Η επίδραση του περιβάλλοντός σας είναι καθοριστική στην διαμόρφωση της κλινικής σας εικόνας.Πιστεύω ακράδαντα πως η ανάλυση της διάδρασης με την οικογένειά σας θα βελτιώσει την αυτοεικόνα σας και την αυτοπεποίθησή σας , αλλαγές που θα επιφέρουν βελτιώσεις και στον εργασιακό τομέα. Επικοινωνήστε με ψυχολόγο σύμβουλο ή ψυχοθεραπευτή. Καλή τύχη.

    Αθηνά Μεταξά

    Ψυχολόγος

    Δραπετσώνα

  • Καλησπέρα σας. Αν υπάρχουν οικονομικά προβλήματα θα έλεγα να απευθυνθείτε σε κάποια δημόσια δομη, είτε σε ψυχιατρικό νοσοκομείο είτε στο δήμο σας σε κάποιο κέντρο ψυχικής υγιεινης. Έχει το μειονέκτημα της αναμονής αλλα είναι μια επιλογή.

    Θεργιάκη Καλλιόπη

    Ψυχοθεραπεύτρια-Θεραπεύτρια Συμπεριφοράς-Sex therapist

    Αμπελόκηποι

  • Γεια σας. Καλό θα ήταν να επισκεφτείτε κάποιον ή κάποια συνάδελφο ψυχολόγο προκειμένου να καταφέρετε να διαχειριστείτε τις δυσκολίες που περνάτε.

    Νόησις - Τσορμπατζούδη Αναστασία

    Ψυχολόγος

    Αλεξανδρούπολη

  • Θα ήταν βοηθητικό για την δίκη σας περίπτωση σύμφωνα με όσα αναφέρετε να μιλήσετε για όσα νιώθετε με κάποιον επαγγελματία ψυχικής υγείας ώστε εξερευνήσετε μαζί του τις δυσκολίες σας και να βρείτε την ανακούφιση την οποία αναζητάτε. Η σκέψη το συναίσθημα Το σώμα και η συμπεριφορά συνδέονται και επηρεάζουν το ένα το άλλο.

    Σαβριάδης Σάββας

    Ψυχοθεραπευτής - Σύμβουλος Ψυχικής Υγείας

    Πετράλωνα

  • Βρίσκεστε σε φάση ζωής με πολλά ζητήματα ανοιχτά, τα οποία και σας ταλαιπωρούν. Πένθος, ανεργία και οικογενειακά ζητήματα. Θεωρώ ότι η ψυχοθεραπεία θα σας βοηθούσε να ξετυλίξετε το κουβάρι όλων των παραπάνω θεμάτων για να καταφέρετε να τα βάλετε σε σειρά! Μπορείτε να τα καταφέρετε!

    Αναγνωστάκος Γρηγόριος

    Ψυχολόγος - Ψυχοθεραπευτής

    Κολωνάκι

  • Το καλύτερο θα ήταν, να μπορέσετε να ανεξαρτητοποιηθείτε και να συνεχίσετε την ζωή σας όπως
    εσείς θέλετε.
    Άν οι συνθήκες είναι δύσκολες γι αυτό, -ανεργία ,όπως λέτε-, βάλτε αυστηρά όρια , αποστασιοποιηθείτε από την δυσάρεστη κατάσταση, για να διαφυλάξετε την πολύτιμη ψυχική σας
    ισορροπία και ηρεμία .

    Κέντρο Συμβουλευτικής & Ψυχοθεραπείας Λαφαζάνογλου Μαρία & Συνεργάτες

    Σύμβουλος Ψυχικής Υγείας

    Νέα Ερυθραία

  • Καλησπέρα σας,

    Βάση των λεγομένων σας βιώνετε μια περίοδο πένθους λόγω της απώλειας του πατέρα σας. Η διαδικασία του πένθους περιλαμβάνει αρκετά στάδια και πολλά συναισθήματα τα οποία χρειάζεται να βιωθούν προκειμένου το πένθος, σιγά σιγά να "απαλύνει".

    Αναφέρετε ωστόσο πως το άμεσο περιβάλλον σας δεν είναι ιδιαίτερα βοηθητικό και αντιθέτως σας δυσκολεύει ως προς την διαχείριση των δυσκολιών (συμπεριλαμβανομένου και του πένθους).

    Η ψυχοθεραπευτική σχέση με κάποιον Ψυχοθεραπευτή θα μπορούσε να σας βοηθήσει με τα καταθλιπτικά συμπτώματα που αναφέρετε αλλά να σας δώσει και τον απαραίτητο χώρο και την κατάλλ
    ... Διάβασε περισσότερα

    Creating Narratives

    Ψυχολόγος - Ψυχοθεραπευτής

    Εξάρχεια

  • Γεια σας. Λυπάμαι για την απώλειά σας και την κατάσταση που βιώνετε. Ίσως η ψυχοθεραπεία να σας βοηθούσε να σταθείτε καλύτερα στα πόδια σας και να μπορέσετε να αντιμετωπίσετε τις δυσκολίες που έχουν παρουσιαστεί στην καθημερινότητά σας.

    Χριστοπούλου Κωνσταντίνα

    Ψυχολόγος

    Περιστέρι

  • Γειά σας. Κατ΄ αρχήν λυπάμαι για το πένθος σας. Η διαχείριση του πένθους είναι πάντα μια δύσκολη υπόθεση. Χρειάζεται να αυτονομηθείτε και να δυναμώσετε σαν άτομο ώστε να μπορείτε να θέτετε όρια σε συμπεριφορές που σας πληγώνουν. Είναι εφικτό αλλά πιθανά στη φάση αυτή να χρειάζεστε βοήθεια από ειδικό. Αντιλαμβάνομαι πως ως άνεργη, αυτό δεν είναι ιδιαίτερα εύκολο ωστόσο αποτελεί μια επένδυση στον εαυτό σας και στη ζωή σας.

    Πρωίου Αντιγόνη

    Ψυχολόγος

    Κολωνάκι

  • Γειά σας!
    Καταλαβαίνω ότι είστε πιεσμένος από όλες τις μέρες, αλλά... καταλαβαίνετε ότι ως επαγγελματίας, δεν είναι δυνατόν να κάνω ακριβείς διαγνωστικές εκτιμήσεις ή να παρέχω εξατομικευμένες κλινικές συμβουλές μέσω αυτής της πλατφόρμας....

    Είναι απαραίτητο να συνεργαστείτε με έναν έμπειρο ψυχολόγο-ψυχοθεραπευτή για να σας βοηθήσει να αντιμετωπίσετε αποτελεσματικά τα προβλήματα που σας απασχολούν!

    Δημήτριος Παπαθανασίου
    Ψυχολόγος-Ψυχοθεραπευτής

    Παπαθανασίου Δημήτριος

    Ψυχολόγος

    Αιγάλεω

  • Καλησπέρα σας. Λυπάμαι για αυτό. Ακούω πολλά, απώλεια, παιδοποίηση, βάρος, εγκλωβισμός, τοξικότητα, ανεργία, απομόνωση. Αναφέρετε ότι άλλαξε η συμπεριφορά της οικογένειά σας απέναντί σας μετά την απώλεια του μπαμπά, όμως εγώ αναρωτιέμαι αν προυπήρχε αυτή η κατάσταση, τουλάχιστον σε πιο ήπιο βαθμό.

    Αυτό που λέτε ότι θέλουν να επιλέξουν εκείνοι ειδικό, εννοείτε κάποιον ψυχολόγο/ψυχίατρο για εσάς, για την οικογένεια; Δεν μου είναι πολύ ξεκάθαρο.

    Νιώθω ότι έχετε την ανάγκη να ανακτήσετε και πάλι τον έλεγχο της ζωής σας, να βρείτε τη φωνή σας. Αυτή τη στιγμή ακούγεται σαν η ζωή σας να εξαρτάται σε μεγάλο βαθμό από τα μέλη της οι
    ... Διάβασε περισσότερα

    Γουλανδρής Γιώργος

    Ψυχολόγος - Ψυχοθεραπευτής

    Βούλα

  • Αγαπητή φίλη, η ψυχοθεραπεία με ένα καλό ψυχοθεραπευτή σίγουρα θα σε βοηθήσει. Καταλαβαίνω ότι κοστίζει όμως και αν είναι δύσκολο να πληρώσεις θα σε συμβούλευα μερικά πράγματα:

    1. Πήγαινε μόνο για μερικές συνεδρίες ή 1/μήνα.
    2. Μην ανέχεσαι τη συμπεριφορά της οικογένειας σου (που προφανώς ενδιαφέρεται για σένα) και οραματίσου ένα νέο μέλλον για σένα (α), βάλε τις κατάλληλες βάσεις/όρια για αυτό (β), και κυνήγησε το (γ).
    3. Σταμάτα να μπαίνεις σε διαφωνία με την οικογένεια σου (έστω και αν αυτοί το κάνουν) και ακολούθησε τον δικό σου δρόμο.

    Το πρόβλημα σου δεν είναι μαθηματικό για να βρεθεί μια λύση. Είναι οργανικό κα
    ... Διάβασε περισσότερα

    Παναγή Σωκράτης

    Ψυχολόγος - Ψυχοθεραπευτής

    Λάρνακα

  • Τα διπλά μηνύματα είναι σύνηθες φαινόμενο στις σχέσεις μας και όταν πρόκειται για ανθρώπους του άμεσου περιβάλλοντός μας, δύσκολα αντιμετωπίζονται χωρίς κάποια τριβή. Είναι γεγονός πως δεν μπορούμε να βάλουμε όρια σε άλλους ενήλικες. Μπορούμε όμως να βάλουμε τα όριά μας, να δουμε τις συνθήκες μας διαφορετικά και να βρούμε ποιες θα μπορούσαν να είναι οι κινήσεις μας προκειμένου να ορίσουμε περισσότερες πτυχές της ζωής μας. Αυτό το πετυχαίνει η συμβουλευτική διαδικασία. Καλό θα ήταν να απευθυνθείτε σε κάποιον πιστοποιημένο ειδικό ψυχικής υγείας.

    Κύμα Ζωής

    Σύμβουλος Ψυχικής Υγείας

    Παλαιό Φάληρο

  • ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΤΑΝΟΩ ΤΟ ΠΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟ ΒΑΡΟΣ ΣΗΚΩΝΕΤΕ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΩΣΤΟΣΟ ΙΣΩΣ ΝΑ ΤΟ ΜΟΙΡΑΣΤΕΙΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΟΥΒΑΛΑΤΕ ΜΟΝΗ ΣΑΣ ΕΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΑΛΛΑΓΕΙΤΕ ΑΠΟ ΑΥΤΟ. ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΤΟ ΜΟΙΡΑΣΤΕΙΤΕ ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΗΣ ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΜΕ ΕΝΑΝ ΕΙΔΙΚΟ ΤΗΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΣΑΣ ΚΑΘΩΣ ΕΣΕΙΣ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΙΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΑΛΛΑΓΕΙΤΕ ΑΠΟ ΑΥΤΟ!

    Λιοντήρη Αφροδίτη - Φωτεινή

    Ψυχολόγος - Συνθετική Ψυχοθεραπεύτρια

    Κολωνάκι

  • Το πένθος είναι μια φυσική αντίδραση στην απώλεια, ειδικά όταν πρόκειται για κάποιο τόσο κοντινό μας πρόσωπο χρειάζεται αρκετός χρόνος και δεν έχουν όλοι οι άνθρωποι τον ίδιο τρόπο και ρυθμό στο πως βιώνουν και αντιδρούν στο πένθος. Είναι πολύ σημαντικό αυτή τη δύσκολη και απαιτητική συνθήκη να έχετε υποστήριξη είτε από φιλικό περιβάλλον είτε από κάποιον ειδικό.

    Παναγιωτακοπούλου Ελένη & Συνεργάτες

    Ψυχολόγος

    Νέα Σμύρνη

  • Καλησπέρα σας, καταλαβαίνω και νιώθω ότι αυτό περιγράφεται σας δημιουργούν έντονη δυσφορία στην καθημερινότητα. Καθότι όμως αποτελούν ξεχωριστές συνθήκες η καθεμία και ο βαθμούς και η ένταση με την οποία σας επηρεάζει ίσως να διαφέρει, θα ήταν χρήσιμη η έναρξη ψυχοθεραπείας. Η γνωσιακή συμπεριφορική θεραπεία είναι αρκετά βοηθητική και αποτελεσματική στην αντιμετώπιση τέτοιων δυσκολιών. Στη διάθεσή σας σε κάθε περίπτωση.

    Θελούρας Νικόλαος

    Ψυχολόγος

    Ηλιούπολη

  • Καλησπέρα σας!
    Η λύση σε τέτοιες δυσκολίες δεν μπορεί να βρεθεί μέσω μιας άψυχης απάντησης στον χώρο του διαδικτύου. Χρειάζεται να απευθυνθείτε σε ειδικό ψυχικής υγείας για συστηματική ψυχοθεραπεία, ώστε να γίνεται πιο ανθεκτική και να διαχειριστείτε όλα όσα σας συμβαίνουν.
    Με εκτίμηση.

    Πράπας Ιωάννης

    Σύμβουλος Ψυχικής Υγείας - Ψυχοθεραπευτής

    Γέρακας

  • Καλησπέρα σας! Εάν δεν μπορείτε να ανταπεξέλθετε οικονομικά σε κάποιον ιδιώτη για ψυχοθεραπεία, σας προτείνω να κλείσετε ραντεβού στον δήμο σας. Ο κάθε δημότης δικαιούται 10 περίπου συνεδρίες οι οποίες είναι περισσότερο συμβουλευτικού περιεχομένου.

    Ρήγα Αναστασία (Απενεργοποιημένος λογαριασμός)

    Ψυχολόγος

    Περιστέρι

  • Να αρχίσετε ψυχοθεραπεία αμεσα ώστε να βρεθούν λύσεις για τις προβληματικές σας

    Συνύπαρξη Κε.Ψυ.Υ.Π. (Απενεργοποιημένος λογαριασμός)

    Ψυχολόγος

    Θεσσαλονίκη

  • Αγαπητή κυρία με κάθε σεβασμό στις δυσκολίες που περνάτε, από αυτά που αναφέρετε φαίνεται να θέλετε να αλλάξει η συμπεριφορά των άλλων απέναντι σας. Συχνά λέμε ότι το μόνο εργαλείο που πραγματικά διαθέτουμε είναι ο εαυτός μας. Πως θα θέλατε να είστε εσείς στην ζωή σας και πως εργάζεστε γι΄αυτό; Μιλάτε για ήπια καταθλιπτικά συμπτώματα και πένθος, και αναρωτιέμαι αν παιρνετε φάρμακα. Τίθεται όμως το ερώτημα: τι στόχους έχετε για τη ζωή σας και τι κάνετε για αυτό; Κομβικό σημείο για τις σχέσεις με τους οικείους ανθρώπους είναι όντως η οικονομική ανεξαρτησία και η αυτονομία που φέρνει αυτή. Αν δεν είναι εύκολο να βρεθείτε άμεσα σε κάποια εργασία ... Διάβασε περισσότερα

    Απότσος Παναγιώτης

    Ψυχολόγος - Ψυχοθεραπευτής - Kλινικός ΨυχοΣεξολόγος

    Κυψέλη

  • Καλησπέρα σας αυτά που βιώνεται είναι παραβίαση των οριων σας και ένας ψυχολογος πάντα βοηθάει τον θεραπευόμενο και όχι προς τα εκεί που θέλει το περιβάλλον αλλά ο ίδιος ο ασθενής , είστε σε ένα περιβάλλον που νοσεί επομένως νοσείτε και εσείς όταν δεν υπάρχουν όρια . Απευθυνθείτε σε έναν ψυχοθεραπευτή για σας υποστηρίξει , αυτή ειναι η λύση . Ότι χρειαστείτε στη διάθεση σας Γεωργουδακη Μαρια Διονυσια Ψυχολογος Ψυχοθεραπευτρια

    Γεωργουδάκη Μαρία Διονυσία (Απενεργοποιημένος λογαριασμός)

    Ψυχολόγος

    Λαύριο

  • Η λύση είμαι η επίσκεψη σε έναν ειδικό ψυχικής υγείας, να ξεκινήσετε ψυχοθεραπεία για να κερδίσετε σιγά σιγά τη ζωή σας

    Τσότρα Βασιλεία

    Σύμβουλος Ψυχικής Υγείας

    Άνοιξη

  • Καλημέρα σας.

    Αρχικά επιτρέψτε μου να εκφράσω τα συλλυπητήρια μου για την απώλεια του πατέρα σας. Σε ό,τι αφορά στον προβληματισμό σας, θεωρώ ότι αξίζει να εστιάστε στο "δεν ξέρω τι να κάνω" και στο "έχετε κάποια λύση" τα οποία μου δίνουν μια αίσθηση ότι "εξαρτάστε" από κάποιον άλλο. Η επίσκεψη σε ένα ειδικό ψυχικής υγείας (πχ ψυχοθεραπευτή) είναι σίγουρα μια καλή ιδέα γιατί με την καθοδήγηση του θα καταφέρετε να πάρετε τη ζωή σας στα χέρια σας, όπως ακριβώς πρέπει να κάνει οποιοσδήποτε άνθρωπος 38-39 ετών. Κατά τα υπόλοιπα, ας έχετε στα υπόψη ότι η περιγραφή σας είναι εν γένει πολύ ξεκάθαρη και αυτό είν
    ... Διάβασε περισσότερα

    Σιμιντζής Χάρης

    Ψυχοθεραπευτής

    Βούλα

  • Φαίνεται οτι θα βοηθήσει η ψυχοθεραπεία, κυρίως όταν εστιάζει στην ψυχολογική ευελεξία, με τη βοήθεια τεχνικών και στρατηγικών για αλλαγή της συμπεριφοράς που γίνεται με οδηγό αξίες ζωής και στόχους.

    Παπαμιχαήλ Νικόλαος PGDip

    Ψυχίατρος

    Χαλκίδα

  • χρειαζεστε ψυχοθεραπεια, να θρηνησετε την απωλεια σας, να ενδυναμωθειτε και να συνεχισετε την ζωη σας οπως εσεις επιθυμειτε.

    Βλάχου Ιωάννα

    Σύμβουλος Ψυχικής Υγείας - Ψυχοθεραπεύτρια

    Αμπελόκηποι

  • Εάν νιώθετε ότι πιεζεστε από το οικογενειακό σας περιβάλλον θα πρέπει να απομακρυνθειτε από αυτό και να μείνετε κάπου μόνη σας. Επίσης καλό είναι να επισκεφτείτε έναν Ψυχολόγο ή Ψυχίατρο για βοήθεια.

    Ρανούτσου Γεωργία

    Ψυχολόγος

    Ηράκλειο Κρήτης

  • Λυπάμαι πολύ για την απώλεια σας. Πολλές φορές οι δικοί μας άνθρωποι στην προσπάθεια τους να κάνουν το καλύτερο για εμάς καταλήγουν να κάνουν το αντίθετο και αυτό γιατί ξεχνούν να μας ρωτήσουν τι είναι αυτό που έχουμε ανάγκη. Σε αυτό συμβάλλει πολλές φορές και το ότι εμείς δεν ζητάμε αυτό που χρειαζόμαστε, είτε επειδή δεν γνωρίζουμε τον τρόπο, είτε επειδή δε γνωρίζουμε τις ανάγκες μας. Δεν υπάρχει φιξαρισμενη λύση για αυτό που σας συμβαίνει. Είναι πολύ σημαντικό αυτή την φορά να αναλάβετε δράση μόνη σας. Θα σας πρότεινα να διαλέξετε εσείς έναν ψυχολόγο. Αρχικά έχετε ανάγκη να σας ακούσει κάποιος ουσιαστικά και να σας καταλάβει. Να μιλήσετε γι... Διάβασε περισσότερα

    Γκότσης Κωνσταντίνος

    Ψυχολόγος

    Αρτέμιδα

  • Καλό είναι να απευθυνθείτε σε ψυχολόγο της δικής σας επιλογής κι όχι σε κάποιον που θα σας επιβάλλει το περιβάλλον σας.

    Χατζηνικολή Μαργαρίτα

    Ψυχολόγος

    Θεσσαλονίκη

  • Χρειάζεστε να δείτε τον εαυτό σας ανεξάρτητο (ψυχικά) από το περιβάλλον σας. Γιατί επηρεάζεστε από αυτά που σας λένε τόσο πολύ; Οι γύρω σας εκφράζουν τις απόψεις τους, δεν χρειάζεται να τις υιοθετείτε. Αν δυσκολεύεστε να δείτε τον εαυτό σας σταθερό και αυτόνομο ψυχικά, τότε ίσως να σκεφτείτε την ψυχοθεραπεία, για να σας βοηθήσει με αυτό.

    Παπαθανασοπούλου Έλενα

    Ψυχοθεραπεύτρια - Σύμβουλος Ψυχικής Υγείας

    Χολαργός

  • Καλησπέρα🙂. Σίγουρα είναι δύσκολο όλο αυτό που ζείτε! Χρειάζεται στήριξη από φίλους και επίσης να κάνετε κάποιες δραστηριότητες που σας αρέσουν αλλά οπωσδήποτε χρειάζεται να ξεκινήσετε κάτι ψυχοθεραπεία για να νιώσετε πιο δυνατή να χειριστείτε όλα αυτά τα ζητήματα.

    Κυπραίου Αρετή

    Ψυχολόγος

    Αγία Παρασκευή

  • Μπορείτε να προτείνετε μια οικογενειακή συνάντηση με έναν οικογενειακό θεραπευτή η θεραπεύτρια. Εάν ανταποκριθούν και οι άλλοι θα έχει γίνει ένα σημαντικό βήμα. Διαφορετικά απευθυνθείτε εσεις σε θεραπευτή της επιλογής σας.

    Μωρόγιαννης Κωνσταντίνος

    Ψυχίατρος - Ψυχοθεραπευτής

    Ιλίσια

  • πηγαινετε σε εναν ψυχολογο της επιλογης σας να μιλησετε. Θα σας βοηθησει

    Δημητρίου Τατιάνα

    Νευροεπιστήμων

    Χαλάνδρι

  • Θα πρέπει να πάρετε το χρόνο σας, λόγω του πένθους είσαστε ευάλωτη, καλό είναι να μην κάνετε κάτι υπό πίεση, αν δείτε πως η αδυναμία που νιώθετε δεν περνάει σε κάποιους μήνες, καλό είναι να επισκεφτείτε ειδικό ψυχίατρο ψυχοθεραπευτή.

    Θελερίτης Χρήστος

    Ψυχίατρος- Ψυχοθεραπευτής

    Ευαγγελισμός