• Δίαιτα και διατροφή
  • Υποβλήθηκε 30/03/2024

Καλησπέρα είμαι 35 χρόνων και είμαι 72 κιλά Θέλω να χάσω κιλά κ δεν μπορώ. Ήθελα να ρωτήσω για το keto matcha blue το θεωρείτε ότι είναι ασφαλές για απώλεια βάρους? Ή δεν το συνιστάται

11 ειδικοί απάντησαν

  • Ο μόνος τρόπος για απωλεια βάρους είναι να κάνετε ένα πρόγραμμα διατροφής με θερμιδικό έλλειμα μαζί με κάποια μορφή άσκησης

    Μαρκάδα Αλ Χασούντ Αλεξάνδρα

    Διαιτολόγος

    Γαλάτσι

  • Γεια σας. Αρχικά θα πρέπει να διευκρινιστεί τι ακριβώς εννοείτε γράφοντας "δεν μπορώ να χάσω κιλά". Ίσως να υπάρχει κάποιο σχετικό θέμα υγείας, ίσως να χρειάζεστε διαφορετική διατροφική προσέγγιση και αλλαγή τρόπου ζωής. Αυτά θα χρειαστεί να τα δείτε σε συνεργασία με διατροφολόγο. Η ηλικία ενός ανθρώπου δεν επαρκεί για να αξιολογηθεί το βάρος και αν απαιτείται αλλαγή. Σχετικά με το keto matcha blue δεν υπάρχει επαρκή πληροφορία ούτε για την ασφάλεια του ούτε για την αποτελεσματικότητα του. Ωστόσο, καλό είναι για οποιοδήποτε σκεύασμα θέλετε να πάρετε να συμβουλευτείτε τον προσωπικό σας γιατρό ή διατροφολόγο ώστε να το αξιολογήσει και... Διάβασε περισσότερα

    Γουμενάκη Θεανώ

    Διαιτολόγος - Διατροφολόγος

    Ρέθυμνο

  • Αρχικά δεν γνωρίζω το ύψος σας για να σας πω αν χρειάζεται σίγουρα να χάσετε βάρος.
    Δεν θα συνιστούσα ένα σκεύασμα αλλά μία σωστή διατροφική προσέγγιση ανάλογα με τις ανάγκες σας και το ιστορικό σας.

    Χρόνη Βιολέτα

    Διαιτολόγος - Διατροφολόγος

    Πειραιάς

  • Δεν θα συνιστούσα το συγκεκριμένο σκεύασμα χωρίς να έχω πρώτα αξιολογήσει την υγεία και τις ανάγκες του ατόμου. Κάθε διατροφικό πρόγραμμα πρέπει να προσαρμόζεται στις ατομικές ανάγκες και την υγεία του κάθε ατόμου και η εφαρμογή της δίαιτας keto ή η λήψη συμπληρωμάτων, όπως το Keto Matcha Blue μπορεί να έχει διαφορετικές επιπτώσεις σε κάθε άτομο.

    Επιπλέον, η δίαιτα keto είναι γνωστό ότι περιορίζει σημαντικά την κατανάλωση υδατανθράκων και μπορεί να επηρεάσει την ενέργεια και την εύρυθμη λειτουργία του οργανισμού. Επομένως, η απώλεια βάρους με αυτήν τη μέθοδο πρέπει να γίνεται με προσοχή και υπό την επίβλεψη ενός ειδικού.

    Μαρία Βουβουνίκου

    Διαιτολόγος - Διατροφολόγος

    Κολωνάκι

  • Προσωπικά δεν υποστηρίζω τέτοιες μεθόδους. Ο μοναδικός και ασφαλέστερος τρόπος είναι διατροφή σε συνδυασμό με την άσκηση.

    Κωνσταντίνου Κρήνη

    Διαιτολόγος - Διατροφολόγος

    Βούλα

  • Δυστυχώς τέτοια σκευάσματα υπόσχονται την μαγική λύση αλλά το μόνο που εξαφανίζουν είναι τα χρήματα από το πορτοφόλι σας. Η διατροφή, η άσκηση, ο ύπνος και η διαχείριση του στρες μας παραμένουν οι κύριοι πυλώνες της υγείας μας και της διατροφής μας.

    Έκτωρ Καππάτος-Κουτρούμπας

    Διαιτολόγος - Διατροφολόγος

    Πλατεία Μαβίλη

  • Είναι πέταμα χρημάτων. Απώλεια βάρους προκαλεί ΜΟΝΟ το θερμιδικό έλλειμμα !

    Μπουραζάνης Διονύσιος

    Διαιτολόγος - Διατροφολόγος

    Νέα Σμύρνη

  • Καλησπέρα σας!για την απώλεια των κιλών σας θα πρέπει να συμβουλευτείτε ένα ειδικό διαιτολόγο διατροφολόγο να σας βγάλει πρόγραμμα σύμφωνα με τις ανάγκες σας!μονο εάν ακολουθήσετε ενα πρόγραμμα διατροφής πάνω στην καθημερινότητα σας θα χάσετε τα κιλά και θα τα διατηρήσετε!οτιδήποτε άλλο πειραματικό κάνετε είναι δεδομένο πως θα τα ξανά πάρετε τα κιλά οταν το σταματήσετε.

    Μακαρατζή Βίκυ

    Διαιτολόγος - Διατροφολόγος

    Κορυδαλλός

  • Καλησπέρα σας. Τέτοιου είδους σκευάσματα συνήθως αποδεικνύονται άχρηστα στην απώλεια βάρους και καμιά φορά μπορεί να είναι ακόμη και επιβλαβή για την υγεία μας. Καμία ορθή επιστημονική μελέτη δεν έχει αποδείξει ότι η χρήση συμπληρωμάτων διατροφής μπορεί να βοηθήσει στην απώλεια βάρους. Εδώ και δεκαετίες η μόνη λύση στην απώλεια βάρους είναι η ισορροπημένη διατροφή που συνδυάζεται με ελάχιστη έως αρκετή άσκηση, όπως είναι για παράδειγμα το περπάτημα. Είμαι στη διάθεσή σας να σχεδιάσουμε ένα πρόγραμμα διατροφής που θα ανταποκρίνεται ακριβώς στις ανάγκες σας και θα σας βοηθήσει στην απώλεια του βάρους που επιθυμείτε.

    Πρελορέντζου Τζώρτζια Nutriscience

    Διαιτολόγος - Διατροφολόγος

    Ηλιούπολη

  • Καλό θα είναι να επισκεφθείτε έναν κλινικό διαιτολόγο ώστε να σας βοηθήσει όσον αφορά την απώλεια του σωματικού σας βάρους με σωστή και ισορροπημένη διατροφή, να σας συντάξει ένα εξατομικευμένο διατροφικό πρόγραμμα ανάλογα με τις ανάγκες σας και να σας παρακολουθεί ανά τακτά χρονικά διαστήματα με κατάλληλες μετρήσεις. Τα διάφορα σκευάσματα που κυκλοφορούν στο εμπόριο για απώλεια του σωματικού σας βάρους μπορεί να είναι επιβλαβείς για την υγεία σας.

    Φιλιππόνη Βίντια

    Διαιτολόγος - Διατροφολόγος

    Μαρούσι

  • Καλησπέρα σας. Δεν υπάρχουν έρευνες που να πιστοποιούν την ευεργετική επίδραση του εν λόγω σκευάσματος.

    Κουβάτσος Φίλιππος

    Διαιτολόγος - Διατροφολόγος

    Κορωπί