Doctoranytime
Αριθμός αδείας: 26855
Ο Κανιούρας Γεώργιος είναι Παιδίατρος και διατηρεί ιδιωτικό ιατρείο στο Γκύζη. Είναι πτυχιούχος της Ιατρικής Σχολής του Πανεπιστημίου της Πάδοβα και διαθέτει μεταπτυχιακό τίτλο στην "Παιδιατρική Διατροφή" από το Boston University School of Medicine. Ολοκλήρωσε την ειδικότητά του στην Παιδιατρική στη Γ΄ Παιδιατρική Κλινική του Πανεπιστημιακού Νοσοκομείου "Αττικόν", ενώ παράλληλα έχει ολοκληρώσει εκπαιδεύσεις σε μεγάλα Νοσοκομεία της Ελλάδας και της Ιταλίας. Σήμερα εξειδικεύεται στην Νεογνωλογία και τον Μητρικό Θηλασμό. Επιπλέον, είναι επιστημονικός συνεργάτης του Ιατρικού Διαγνωστικού Κέντρου "Ιατρόκοσμος" στο Παιδιατρικό Τμήμα, ενώ στη διάρκεια της καριέρας του, έχει συνεργαστεί με τον Ερυθρό Σταυρό, με το παιδοδερματολογικό ιατρείο του Νοσοκομείου Δερματικών και Αφροδίσιων Νόσων Αθηνών "Ανδρέας Συγγρός", με το Χαμόγελο του Παιδιού, καθώς και με καλοκαιρινά προγράμματα παιδικών αθλοπαιδείων. Τέλος, σημαντικό είναι να αναφερθεί πως ο γιατρός επιδιώκει να ενημερώνεται και να επιμορφώνεται συνεχώς στον κλάδο της Παιδιατρικής, λαμβάνοντας μέρος σε ημερίδες και επιστημονικά ιατρικά συνέδρια τόσο στην Ελλάδα όσο και το εξωτερικό.
Τα κόστη είναι ενδεικτικά. Ενδέχεται να υπάρξουν αλλαγές κατά την επίσκεψη ανάλογα το περιστατικό.
Σπουδές
Επαγγελματική εμπειρία
Συμμετοχή σε συνέδρια
Ξένες γλώσσες
Καλημέρα σας!!Τα παιδιά ηλικίας 7 κ 9 χρόνων...πόσες δόσεις κάνουν από το bexcer o?
Δύο δόσεις, με μεσοδιάστημα τουλάχιστον ενός μήνα.
Κανιούρας Γεώργιος
Ο 10χρονος γιος μου έχει 3 μέρες πόνο στο λαιμό κ έντονη βραχναδα. Σήμερα το πρωί 37.3 κ τπτ άλλο. Του έκανα στρεπ τεστ κ ώρες μετά έδειξε πολύ αχνά θετικό. Πρέπει να πάρει αντιβίωση? Θα εκτιμούσα την απάντηση σας διότι μένω σε νησί κ οι γιατροί εδώ δυσεύρετοι ή πανακριβοι..ευχαριστώ
Θα κάνετε και μια καλλιέργεια φαρυγγικού επιχρίσματος στο παιδί, το αποτέλεσμα βγαίνει σε 24 ώρες περίπου. Αν αυτή βγεί θετική είναι σίγουρο ότι χρειάζεται αντιβίωση
Κανιούρας Γεώργιος
Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω, ο μεγάλος μου γιός είναι 12 ετών, μπορεί να κάνει το baxero ή είναι αρκετά μεγάλος γι αυτό? Ευχαριστώ.
Βεβαίως και μπορεί! Δύο δόσεις με μεσοδιάστημα τουλάχιστον 1 μήνας μεταξύ των δόσεων σε εφήβους άνω των 11 ετών και ενήλικες.
Κανιούρας Γεώργιος
Το περιεχόμενο των απαντήσεων είναι αυστηρά ενημερωτικό και δεν πρέπει να θεωρηθεί υποκατάστατο ιατρικής συμβουλευτικής
Συμπλήρωσε το email που χρησιμοποιείς στο doctoranytime και θα λάβεις σύνδεσμο για τη δημιουργία νέου κωδικού
Για να εξασφαλίσουμε ότι:
είναι απαραίτητο για εμάς να συλλέγουμε και να επεξεργαζόμαστε τα προσωπικά σου δεδομένα στο βαθμό που μας επιτρέπεις.
Γι αυτό το λόγο θα θέλαμε να σε ενημερώσουμε ότι τηρούμε όλα τα απαραίτητα μέτρα για την προστασία των προσωπικών σου δεδομένων, σύμφωνα με τον Νέο Ευρωπαϊκό Γενικό Κανονισμό Προστασίας Δεδομένων (“GDPR”), τους όρους της Πολιτικής Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων του doctoranytime (τους οποίους μπορείς να διαβάσεις αναλυτικά εδώ) και τις προϋποθέσεις της νομοθεσίας.
Για οποιαδήποτε απορία αναφορικά με την προστασία της ιδιωτικότητας σου από τo doctoranytime ή εάν επιθυμείς να ασκήσεις τα δικαιώματα που σου παρέχει ο GDPR ως προς τα προσωπικά σου δεδομένα (ενημέρωση, πρόσβαση, διόρθωση, διαγραφή, περιορισμός της επεξεργασίας, φορητότητα των δεδομένων σου, εναντίωση και δικαίωμα υποβολής καταγγελίας στην Αρχή Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα) μπορείς να επικοινωνήσεις με τον Data Protection Officer του doctoranytime στο e-mail: [email protected].
Η εγγραφή σου ολοκληρώθηκε.
Περισσότερες από 100 ειδικότητες σε περιμένουν στη συσκευή σου για να κλείνεις ραντεβού anytime, σε ένα περιβάλλον φτιαγμένο ειδικά για εσένα! Δες περισσότερα