• Άγχος και Στρες
  • Υποβλήθηκε 13/01/2024

Την τελευταια εβδομαδα δεν εχω κοιμηθει καθολου. εχω ταχυκαρδιες, πνιξιμο και δεν μπορω να ανασανω. εχω δοκιμασει τα πάντα ( τσαι χαλαρωσης, μελατονινη κλπ, ακομη και ηρεμιστικα σε μικρη δοση. αγχωνομαι που γινεται αυτο κ μετά φαυλος κυκλος. χρειαζεται αμεσα να γινει κατι

7 ειδικοί απάντησαν

  • Φυσικά χρειάζεται άμεσα να επισκεφεθίτε ειδικό ψυχικής υγείας, ίσως καλύτερα ψυχίατρο ώστε να μπορέσει να σας συνταγογραφήσει και φαρμακευτική αγωγή εφόσον κρίνει ότι χρειάζεται.

    Παναγιωτακοπούλου Ελένη & Συνεργάτες

    Ψυχολόγος

    Νέα Σμύρνη

  • Καλησπέρα. Όπως περιγράφετε τα συμπτώματα σας καλό θα ήταν να πάρετε τη βοήθεια ενός ειδικού, ώστε να μπορέσετε να διαχειριστείτε το άγχος σας και τις κρίσεις πανικού που σας συμβαίνουν.

    Ζαράνη Αγγελική

    Ψυχολόγος-Ψυχοθεραπεύτρια

    Αργυρούπολη

  • Καλησπέρα σας. Προφανώς κάτι έχει συμβεί και σας έχει αναστατώσει πάρα πολύ. Το έχετε ξαναπεράσει ή είναι η πρώτη φορά; Καλό θα ήταν να ζητήσετε τη βοήθεια ενός ψυχολόγου για να συνειδητοποιήσετε τους λόγους που αντιμετωπίζεται κρίση πανικού.

    Καρακώστα Αριάνvα

    Ψυχολόγος - Ψυχοθεραπεύτρια

    Ψυχικό

  • Θα ήταν σκόπιμο να επικεντρωθείτε σε εσάς και την ψυχική σας υγεία. Αυτά τα συμπτώματα παραπέμπουν σε ανείπωτα και καταπιεσμένα συναισθήματα.

    Μυλωνά Μαρία

    Ψυχολόγος - Συνθετική Ψυχοθεραπεύτρια

    Νέο Ψυχικό

  • Να μιλήσετε με ψυχίατρο.

    Μωρόγιαννης Κωνσταντίνος

    Ψυχίατρος - Ψυχοθεραπευτής

    Ιλίσια

  • Τι το προκάλεσε ? Έγινε κάτι στην ζωή σας ??? λυστε αυτό που σας απασχολεί και θα φτιάξει η αϋπνία, ίσως χρειάζεται ειδικός ψυχικής υγείας, ευχαριστώ

    Καροφυλλάκη Σταυρούλα

    Σύμβουλος Ψυχικής Υγείας - Life coaching

    Άγιος Νικόλαος

  • Φαίνεται οτι το σώμα και το μυαλό σας θέλουν να σας προειδοποιήσουν για κάτι που ίσως να μην αντιλαμβάνεστε οτι σας προκαλεί έναταση. Θα σας βοηθούσε να μιλήσετε σε κάποιον αφού πρώτα ξεκαθαρίσετε οτι αυτά τα συμπτώματα δεν έχουν κάποια οργανική πηγή.

    Κωνσταντίνου Χαρίκλεια

    Ψυχολόγος - Ψυχοθεραπεύτρια

    Χολαργός