• Life coaching
  • Υποβλήθηκε 11/10/2023

Επαγγελματικό burnout

5 ειδικοί απάντησαν

  • συμβαίνει συχνά και το life coaching μπορεί να βοηθήσει στην αποφυγή μέσω της σωστής Διαχείρισης χρόνου και την θέσπιση οριων

    Τσιάκαλος Μίλτος

    Life Coach - Σύμβουλος προσωπικής ανάπτυξης

    Κουκάκι

  • Πολλές φορές, η έλλειψη αρμονίας ανάμεσα στην προσωπική και επαγγελματική ζωή, εξουθενώνει τον οργανισμό. Πέρα απ' την αυτοδέσμευση, στην επαγγελματική επιτυχία επιβάλλεται να προσφέρουμε στιγμές χαράς - χαλάρωσης και στον εαυτό μας.

    Πασχάλη Έφη

    Life coach - Σύμβουλος Προσωπικής Ανάπτυξης - Ιδρύτρια του Κέντρου Δημιουργικής Σταδιοδρομίας

    Αμπελόκηποι

  • To επαγγελματικό και προσωπικό burnout είναι πολύ σύνηθες και προκαλείται από το υποσυνείδητο στρες που έχει συσσωρευθεί σε συνδυασμό με την έντονη αντίδραση του στρες σε γεγονότα του σήμερα. Ο οργανισμός μας δηλαδή αντιμετωπίζει εντονότερα από ότι χρειάζεται τα γεγονότα του σήμερα και αυτό προκαλεί εξάντληση ψυχική και σωματική και μια πλειάδα ψυχοσωματικών συμπτωμάτων.

    Η ύπνωση θα σας βοηθήσει να απαλλαγείτε από το στρες και τα αρνητικά συναισθήματα που λειτουργούν υποσυνείδητα (θυμός, θλίψη, φόβος κτλ) ώστε να μπορείτε να διαχειρίζεστε τις καταστάσεις σήμερα όπως θα έπρεπε να τις διαχειρίζεστε, με τα συναισθήματα και τις ανάγκες π
    ... Διάβασε περισσότερα

    Δρακοπούλου Χριστίνα

    Υπνοθεραπεύτρια

    Ιλίσια

  • Πως φτάσατε στο επαγγελματικό burnout;

    Το σώμα σας μιλάει και χρειάζεται να το ακούσετε προσεκτικά.

    Μαστροδούκα Στυλιανή

    Life Coach - Σύμβουλος Ψυχικής Υγείας

    Περιστέρι

  • Το επαγγελματικό Burnout μπορεί να έχει πολλές αιτίες. Από ένα ανεπαρκές επαγγελματικό περιβάλλον, μεχρι αλλαγή στις προτεραιότητες ή και διάφορα προσωπικά θέματα που δεν υπήρχαν πριν. Χρειάζεται χαρτογράφηση της κατάστασης και κινήσεις για την επίτευξη ισορροπίας ανάμεσα στην προσωπική και την επαγγελματική ζωή.

    Μπαρμπαρήγος Παναγιώτης

    Behavioral Strategist - NLP Coach

    Κορωπί