• Ουρολοίμωξη
  • Υποβλήθηκε 19/11/2022

Πριν 2 βδομαδες ξεκίνησα να πηγαίνω συνέχεια τουαλέτα για κατούρημα και πριν μια βδομάδα ποναγα για αρκετές μέρες στην κοιλιά χαμηλά και πίσω σαν να πονάνε Κάι τα μου νεφρά ο πόνος είναι γύρο γύρο σαν σοσιβιο ήταν συνεχόμενος είχα την ενόχληση μερεσ αλλα ένιωθα πόνο με κάποιες κινήσεις που έκανα με το πόδι και απότομα πράγματα αυτό σταμάτησε τώρα αλλά πιγαινω ακόμη συχνά τουαλέτα και σήμερα το βράδυ 2 φορέσ για τουαλέτα την 2η φορά είχα βρέξει λίγο το κρεβάτι τι μπορεί να είναι και σε τι γιατρό να πάω ;

22 ειδικοί απάντησαν

  • Νομίζω θα ήταν καλό να ξεκινήσετε από κάποιον ουρολόγο. Πιθανώς να υποκρύπτεται κάποια ουρολοίμωξη ή κάποια βλάβη από το ανώτερο ουροποιητικό.

    Κουτσουφλιανιώτης Κωνσταντίνος

    Παθολόγος

    Θεσσαλονίκη

  • Το πιθανότερο είναι να έχετε ουρολοίμωξη. Πρέπει να κάνετε γενική και καλλιέργεια ούρων και να επισκεφθείτε άμεσα ουρολόγο.

    Κατσανδρής Λεωνίδας

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Γλυφάδα

  • Πιθανόν έχετε ουρολοίμωξη . Πρέπει να επισκεφθείτε Ουρολογο ή Παθολόγο

    Σπύρος Γεώργιος

    Παθολόγος

    Νέα Σμύρνη

  • Όπως το περιγράφει το πιθανότερο πρόκειται για ουρολοίμωξη καλό είναι να μιλήσετε με έναν ουρολόγο να σας δώσει την κατάλληλη θεραπεία

    Σαββούρας Οδυσσέας

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Παλαιό Φάληρο

  • Η κατάσταση η οποία περιγράφεται άνωθεν πιθανώς πρόκειται για οποιαδήποτε μορφής δυσκολίας στην ούρηση, έως και ούρησης εκπληρώσεως .Χρίζει άμεσης Ουρολογικής εκτιμήσεως.

    Μαλόβρουβας Ευάγγελος

    Ουρολόγος - Ρομποτικός Χειρουργός

    Νέα Σμύρνη

  • Σε ουρολόγο

    Μερτζιώτης Νικόλαος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Αμπελόκηποι

  • Θα πρέπει να απευθυνθείτε σε Ουρολόγο.

    Σπανός Νίκος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Καλλιθέα

  • Το πρωτο θεμα μαλλον αφορα την μεση σας. Οσον αφορα την συχνουρια, πρεπει να δειτε Ουρολογο.

    Μαδιάς Ηλίας

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Μεταμόρφωση

  • Θα χρειαστεί γενική εξέταση και καλλιέργεια ούρων καθώς και υπερηχογράφημα άνω και κάτω κοιλίας

    Γκιάλας Ιωάννης

    Χειρουργός Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Πλατεία Μαβίλη

  • Θα μιλήσεις με ουρολόγο.
    Π.Κ.

    Κοφινάκος Παναγιώτης

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Περιστέρι

  • γυναικολογο ή ουρολογο

    Κοχιαδάκης Κωνσταντίνος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Ηλιούπολη

  • Καλό θα ήταν να σας δει ένας ουρολόγος αρχικά ώστε να μπορέσει να αποκτήσει αυτός και εσείς μια καλύτερη εικόνα της κατάστασης.

    Λασκαρίδης Λεωνίδας

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Θεσσαλονίκη

  • Πρέπει να επισκεφτείτε ουρολόγο

    Κόλβατζης Μερκούριος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Βέροια

  • ΠΙΘΑΝΗ ΠΡΟΣΤΑΤΙΤΙΔΑ ΣΕ ΥΠΟΞΕΙΑ ΜΟΡΦΗ......ΣΕ ΟΥΡΟΛΟΓΟ

    Ξηρομερίτης Μάριος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Λάρισα

  • Μάλλον κάποια ουρολοίμωξη, θα χρειαστεί να δείτε ή έναν γυναικολόγο ή έναν ουρολόγο

    Σύριος Κωνσταντίνος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Ιλίσια

  • Το πρώτο πράγμα που θα πρε΄πει να γίνει από μέρους σας είναι να προβείται σε μία Γενική + Καλλιέργεια Ούρων με Αντιβιόγραμμα και σε ένα Υπερηχογραφικό έλεγχο του Ουροποιητικού.
    Πιθανές αιτίες είναι η Ουρολοίμωξη, Η λιθίαση του Ουροποιητικού και λιγότερο κάποιες παθήσεις της Σπονδυλικής στήλης

    Κονδελίδης Νικόλαος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Περαία

  • Καλησπέρα σας.
    Πρέπει να κάνετε άμεσα μια γενική και καλλιέργεια ούρων και να απευθυνθείτε σε γυναικολόγο ή ουρολόγο για περαιτέρω έλεγχο

    Μπούτας Ιωάννης MD, MSc, PhD, MRBS

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Αμπελόκηποι

  • Πρέπει να εξεταστείτε για το ενδεχόμενο επιπλεγμένης λοίμωξης ουροποιητικού (πυελονεφρίτιδας).Μπορείτε να επισκεφθείτε παθολόγο ή ουρολόγο (ειδικά αν είστε άνδρας).

    Μπίλιου Σμαράγδα

    Παθολόγος

    Δάφνη

  • Πρέπει να μου πείτε το φύλλο σας

    Χατζηδημητρίου Ευστράτιος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Παγκράτι

  • Και ο γυναικολόγος μπορεί να σας βοηθήσει. Σε πρώτη φάση αρχίστε να πίνετε 2-3 λίτρα νερό την ημέρα.

    Χατζηδάκη Βάλυ

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Νέο Ψυχικό

  • Καλύτερα να ξεκινήσετε από έναν ουρολόγο ή αν είστε γυναίκα μπορείτε να απευθυνθείτε και στο γυναικολόγο σας.

    Σταύρος Αρουτζίδης

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Καλλιθέα

  • Αυτό μπορεί να έχει σχέση με το ουρο ποιο γεννητικό σύστημα . Καλό είναι να εξεταστείτε από ουρολόγο και χωρίς καθυστέρηση .

    Σαρδαρίδης Φιλάρετος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Πολίχνη