• Κρίση πανικού
  • Υποβλήθηκε 02/03/2024

Είμαι λίγο Κάπος ψυχολογικα τι να κάνω

5 ειδικοί απάντησαν

  • Καλησπέρα σας. Παρατηρείτε ότι είστε "λίγο κάπως" ψυχολογικά. Σα να υπάρχει μία αίσθηση ότι κάτι δεν συμβαίνει όπως θα θέλατε να συμβαίνει, ενώ ταυτόχρονα μοιάζει να μη μπορείτε να προσδιορίσετε ακριβώς τι είναι αυτό. Αφιερώστε λίγο χρόνο στον εαυτό σας και προσπαθήστε να επικοινωνήσετε μαζί του. Τι είναι αυτό που σας συμβαίνει; Τι χρειάζεται; Υπάρχει κάτι που μπορείτε να κάνετε για ανακουφιστεί; Έχει δουλέψει κάτι στο παρελθόν που θα μπορούσε να δουλέψει και στο σήμερα;

    Αν η διαδικασία αυτή δεν βοηθήσει, θα σας ενθάρρυνα να ξεκινήσετε ψυχοθεραπεία ώστε να βρείτε μαζί με έναν επαγγελματία τις απαντήσεις που ψάχνετε. Προσωπι
    ... Διάβασε περισσότερα

    Γουλανδρής Γιώργος

    Ψυχολόγος - Ψυχοθεραπευτής

    Βούλα

  • Θα σας βοηθήσει να κάνετε κάποιες συνεδρίες με ψυχοθεραπευτή.

    Μαυροειδή Άννα

    Συμβουλευτική - Ψυχοθεραπεία-Εποπτεία

    Πανόρμου

  • Γλεντηστε βγείτε να γλεντησετε να φλερτάρετε να ζήσετε , ευχαριστώ

    Καροφυλλάκη Σταυρούλα

    Σύμβουλος Ψυχικής Υγείας - Life coaching

    Άγιος Νικόλαος

  • Να αναζητήσετε βοήθεια από κάποιο ειδικό! Το καλύτερο δώρο που έχετε να κάνετε στον εαυτό σας!

    Αντωνίου Ελένη

    Ψυχολόγος - Ψυχοθεραπεύτρια

    Θεσσαλονίκη

  • Οι λόγοι που μπορεί να αιτιολογούν αυτήν την κατάσταση μπορεί να είναι πολλοί και διαφορετικοί για κάθε άτομο. Σημαντικό είναι να κατανοήσετε ότι δεν είσαι μόνος σας και ότι μπορείτε να βρείτε υποστήριξη και λύσεις σε αυτήν την δύσκολη κατάσταση.
    Όταν βρίσκεσαι σε μια κατάσταση όπου νιώθετε πεσμένος ψυχολογικά, είναι σημαντικό να αντιμετωπίσετε αυτά τα συναισθήματα με σοβαρότητα και να ζητήσετε βοήθεια από έναν επαγγελματία ψυχολόγο-ψυχοθεραπευτή.
    Ο ψυχολόγος θα σας βοηθήσει να αναλύσετε τα συναισθήματά σας, να αναγνωρίσετε τις πηγές προέλευσης τους και να αναπτύξετε τρόπους αντιμετώπισής τους. Μέσω της ψυχοθεραπείας, θα έχετε τη δυνα
    ... Διάβασε περισσότερα

    Καλοβάδης Γιώργος

    Ψυχολόγος - Ψυχοσεξολόγος - Ψυχοθεραπευτής