• Panic attacks
  • Submitted on 02/03/2024

Είμαι λίγο Κάπος ψυχολογικα τι να κάνω

5 specialists answered

  • Καλησπέρα σας. Παρατηρείτε ότι είστε "λίγο κάπως" ψυχολογικά. Σα να υπάρχει μία αίσθηση ότι κάτι δεν συμβαίνει όπως θα θέλατε να συμβαίνει, ενώ ταυτόχρονα μοιάζει να μη μπορείτε να προσδιορίσετε ακριβώς τι είναι αυτό. Αφιερώστε λίγο χρόνο στον εαυτό σας και προσπαθήστε να επικοινωνήσετε μαζί του. Τι είναι αυτό που σας συμβαίνει; Τι χρειάζεται; Υπάρχει κάτι που μπορείτε να κάνετε για ανακουφιστεί; Έχει δουλέψει κάτι στο παρελθόν που θα μπορούσε να δουλέψει και στο σήμερα;

    Αν η διαδικασία αυτή δεν βοηθήσει, θα σας ενθάρρυνα να ξεκινήσετε ψυχοθεραπεία ώστε να βρείτε μαζί με έναν επαγγελματία τις απαντήσεις που ψάχνετε. Προσωπι
    ... Read more

    Γουλανδρής Γιώργος

    Ψυχολόγος - Ψυχοθεραπευτής

    Voula

  • Θα σας βοηθήσει να κάνετε κάποιες συνεδρίες με ψυχοθεραπευτή.

    Μαυροειδή Άννα

    Σύμβουλος Ψυχικής Υγείας

    Panormou

  • Γλεντηστε βγείτε να γλεντησετε να φλερτάρετε να ζήσετε , ευχαριστώ

    Karofyllaki Stauroula

    Σύμβουλος Ψυχικής Υγείας - Life coaching

    Agios Nikolaos

  • Να αναζητήσετε βοήθεια από κάποιο ειδικό! Το καλύτερο δώρο που έχετε να κάνετε στον εαυτό σας!

    Αντωνίου Ελένη

    Ψυχολόγος - Ψυχοθεραπεύτρια

    Thessaloniki

  • Οι λόγοι που μπορεί να αιτιολογούν αυτήν την κατάσταση μπορεί να είναι πολλοί και διαφορετικοί για κάθε άτομο. Σημαντικό είναι να κατανοήσετε ότι δεν είσαι μόνος σας και ότι μπορείτε να βρείτε υποστήριξη και λύσεις σε αυτήν την δύσκολη κατάσταση.
    Όταν βρίσκεσαι σε μια κατάσταση όπου νιώθετε πεσμένος ψυχολογικά, είναι σημαντικό να αντιμετωπίσετε αυτά τα συναισθήματα με σοβαρότητα και να ζητήσετε βοήθεια από έναν επαγγελματία ψυχολόγο-ψυχοθεραπευτή.
    Ο ψυχολόγος θα σας βοηθήσει να αναλύσετε τα συναισθήματά σας, να αναγνωρίσετε τις πηγές προέλευσης τους και να αναπτύξετε τρόπους αντιμετώπισής τους. Μέσω της ψυχοθεραπείας, θα έχετε τη δυνα
    ... Read more

    Καλοβάδης Γιώργος

    Ψυχολόγος - Ψυχοθεραπευτής

    Kypseli