• Μελέτη Ύπνου
  • Υποβλήθηκε 08/02/2023

Που μπορώ να κάνω μελέτη ύπνου μέσω ΕΟΠΥ;

15 ειδικοί απάντησαν

  • Καλησπέρα. Για ποια περιοχή μιλάτε? Καλό θα ήταν να απευθυνθείτε σε κάποιο Πνευμονολόγο.

    Βλάχου Ιλιάνα

    Νευρολόγος

    Κέρκυρα

  • Μελέτη ύπνου γίνεται σε αρκετά δημόσια νοσοκομεία. Μπορείτε να κάνετε μια σχετική έρευνα στο google με λέξεις κλειδιά "μελέτη ύπνου ΕΟΠΥΥ" και θα κατατοπιστείτε.

    Νούλης Βασίλειος

    Ωτορινολαρυγγολόγος (ΩΡΛ)

    Ρόδος

  • Κλείνετε ραντεβού στο 1535. Και ζητάτε ραντεβού για μελέτη ύπνου. Θα πρέπει να μιλήσετε με άτομο όμως, γιατί δεν είναι στα πρωϊνά ή απογευματινά ραντεβού.

    Τερλής Απόστολος

    Νευρολόγος

    Πειραιάς

  • ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙΣ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΕ ΠΝΕΥΜΟΝΙΟΛΟΓΙΚΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΚΡΑΤΙΚΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ, (πχ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΣ), ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΣΥΣΤΙΣΟΥΝ ΜΕΛΕΤΗ ΥΠΝΟΥ ΕΦ' ΟΣΟΝ ΚΡΙΝΟΥΝ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ.

    Παπαγεωργίου Ευστράτιος

    Χειρουργός Ωτών - Ρινός - Λάρυγγος ενηλίκων - παίδων

    Γλυφάδα

  • υπάρχουν δημόσια νοσοκομεία όπως το αττικό ή το σωτηρία, σεισμανόγλειο που μπορούν να κάνουν μελέτη ύπνου χωρίς επιβάρυνση από τον ασφαλισμένο - μπορείτε να απευθυνθείτε σε αυτά τα κέντρα

    Γιαννούλη Ερμιόνη

    Νευρολόγος

    Νέο Ψυχικό

  • Στα Δημόσια Νοσοκομεία, πχ Σωτηρία

    Κωνσταντάρας Νικόλαος

    Ωτορινολαρυγγολόγος (ΩΡΛ)

    Κηφισιά

  • Σε δημόσια Νοσοκομεία όπως Σωτηρία, Σισμανόγλειο αλλά και σε ιδιωτικά όπως το Υγεία (με επιβάρυνση). Πρέπει να σας δει οπωσδήποτε και Ωτορινολαρυγγολόγος εξειδικευμένος στην υπνική άπνοια γιατί οι άπνοιες πολύ πιθανόν να οφείλονται σε στραβό διάφραγμα, μεγάλες αμυγδαλές, κρεατακια, μακριά σταφυλή ή άλλα ΩΡΛ αίτια που μπορούν να διορθωθούν

    Dr. med. Παπασπύρου Κωνσταντίνος

    Χειρουργός Ωτορινολαρυγγολόγος Ενηλίκων - Παίδων

    Παγκράτι

  • Μονο σε δημοσιο νοσοκομειο, μπορειτε να κλεισετε σε ιατρειο υπνου στο 1535, , βεβαια και στο σπιτι μπορειτε να παρετε πιστοποιηση για τον ΕΟΠΥΥ αν χρειαστειτε μηχανημα και το κοστος ειναι περιπου 150 ευρω για την μελετη υπνου

    Κωταντούλα Γεωργία

    Πνευμονολόγος - Φυματιολόγος

    Γέρακας

  • ΜΕ ΠΑΡΑΠΕΜΠΤΙΚΟ ΚΑΙ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ

    Βασσάλος Δημήτριος

    Πνευμονολόγος - Φυματιολόγος

    Χολαργός

  • ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΑ ΚΑΙ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΣΥΜΒΕΒΛΗΜΕΝΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΜΕ ΠΑΡΑΠΕΜΤΙΚΟ ΑΠΟ ΠΝΕΥΜΟΛΟ0ΓΟ
    συμμετοχη του εξεταζομενου 15% Χ 150 ΕΥΡΩ δηλ,περιπου 40 ΕΥΡΩ

    Σβόλης Νικόλαος

    Πνευμονολόγος - Φυματιολόγος

    Κηφισιά

  • ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΚΑΙ ΑΓΙΟΣ ΠΑΥΛΟΣ

    Σαπαρδάνης Ιορδάνης

    Πνευμονολόγος - Φυματιολόγος

    Πεύκα

  • Σε ιατρείο ύπνου κάποιου μεγάλου νοσοκομείου.

    Dr Κονδύλη Μαρία

    Νευρολόγος

    Πάτρα

  • Αν είστε στη Θεσσαλονίκη, πολύ καλό είναι το ιατρείο ύπνου στον Άγιο Παύλο στο Φοίνικα.

    Κεφαλίδου Ευθυμία

    Ωτορινολαρυγγολόγος (ΩΡΛ)

    Θεσσαλονίκη

  • ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΕΙΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΜΕΓΑΛΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ Π.Χ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΚΕΙ. ΕΧΟΥΝ ΕΙΔΙΚΑ ΚΕΝΤΡΑ

    Παφλής Μιχάλης

    Ωτορινολαρυγγολόγος (ΩΡΛ)

    Πλατεία Μαβίλη

  • Στην θεσσαλονικη γνωρίζω απο νοσοκομεία, η εξέταση γίνεται στο Παπανικολάου και στον άγιο Παύλο

    Βαλσαμίδης Κωνσταντίνος

    Ωτορινολαρυγγολόγος (ΩΡΛ)