• Γενικά θέματα
  • Υποβλήθηκε 01/02/2024

Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω έχω ένα παιδάκι 10 χρόνον και ζαλίζεται. Όταν την πιάσει κράτα δευτερόλεπτα η 1 με 2 λεπτά. Έχω πάει σε αρκετούς γιατρούς και λένε ίλιγγος. Αναρωτιέμαι στο 2024 και δεν υπάρχει μια θεραπεία η μία διάγνωση που να λέει από που προέρχεται ώστε να ξέρουμε τι να κάνουμε. Το παιδί έχει κουραστεί και φοβάται μην πάθει καμία κατάθλιψη. Που αλλού να απευθυνθώ τι να κάνω είμαι σε απόγνωση!! Επίσης να πω ότι είναι από μωρό η ζάλη δεν είναι σιχνα αλλά τα 2 τελευταία χρόνια είναι έντονο

3 ειδικοί απάντησαν

  • Πρέπει να απευθυνθείτε σε κάποιον παιδοαναπτυξιολογο ή παιδονευρολόγο

    Μαζί Μπορούμε - Αγγελίδου Ασημίνα

    Παιδοψυχολόγος

    Καβάλα

  • Χρειάζεται αξιολόγηση από ΩΡΛ και Νευρολόγο, αν δεν έχει ήδη γίνει

    Τρίμης Γεώργιος

    Παιδίατρος

    Αμπελόκηποι

  • Είναι δύσκολο να απαντηθεί αυτό από την στιγμή που δεν είναι γνωστό τι έλεγχος εχει γίνει στο παιδί και ποια είναι η κλινική του εικόνα. Πχ αν εχει γίνει holter, ακοογραμα, μαγνητική...

    Μιχαλόπουλος Χαράλαμπος

    Παιδίατρος

    Κερατσίνι