• Ρινίτιδα
  • Υποβλήθηκε 13/05/2024

Καλημέρα. Έχω κάνει θεραπεία με bilargen και vericort για δύο συνεχόμενους μηνες. Μου είπαν ότι είμαι λίγο πρησμένος εσωτερικά και ότι αυτό προκαλείται από μόνο του. Μου είπαν να αποφεύγω να βγαίνω με βρεγμένα μαλλιά εξω (δεν το έκανα και ποτέ). Το θέμα είναι ότι κάποιες μέρες μετά απ' αυτούς τους δύο μήνες πάλι το βράδυ νιώθω σαν να ειναι πρησμένη η μύτη μου, κάποιες φορές και από τις πλευρές με αποτέλεσμα να κοιμάμαι ανάσκελα να για να μπορέσω να κοιμηθώ καλώς καλά. Πολλές φορές χρησιμοποιώ nasasyn και καταλαβαίνω μεγάλη διαφορά στην ποιότητα του ύπνου. Δεν ξέρω αν μπορεί να λυθεί αυτό πρόβλημα. Μήπως να το ψάξω για αλλεργία;

3 ειδικοί απάντησαν

  • Από αυτά που γράφετε είναι ξεκάθαρο το τί σας συμβαίνει. Σας περιμένω για να σας εξετάσω, να πούμε λεπτομέρειες από κοντά και να σας βοηθήσω στην επίλυση του προβλήματος σας

    Dr. med. Παπασπύρου Κωνσταντίνος

    Χειρουργός Ωτορινολαρυγγολόγος Ενηλίκων - Παίδων

    Παγκράτι

  • Μετά Ενδοσκοπικη εκτίμηση νομίζω οτι μάλλον θαχετε ΥΠΕΡΤΡΟΦΙΑ Ριν Κογχων
    Με Laser αντιμετωπίζεται εύκολα το προβλημα σας

    Καθηγητής Παπασπύρου Σπύρος, MD, PhD

    Ωτορινολαρυγγολόγος (ΩΡΛ)

    Κολωνάκι

  • Καλημέρα. Ναι, θα έλεγα ότι πρέπει να επισκεφτείτε αλλεργιολόγο για να δείτε αν έχετε αλλεργική ρινίτιδα. Θα σας κάνει αλλεργικά τεστ και θα σας συστήσει ειδική αγωγή.

    Δουμουλάκης Γεώργιος

    Αλλεργιολόγος

    Καλαμάτα