• Ρινίτιδα
  • Υποβλήθηκε 14/05/2023

Γειά σας.Πριν πολλά χρόνια διαπίστωσα πως είμαι αλλεργική σε τροφές και στην φύση. Έχω νοσηλευτές με αλλεργικό σοκ αρκετές φορές και μου είπαν πως πρέπει να έχω την ένεση με την κορτιζόνη μαζί μου πάντα. Το θέμα είναι πως η μύτη μου τρέχει ασταμάτητα με αποτέλεσμα να μην ανασαίνω με πιάνει κρίση πανικού παίρνω σπρέι για την μύτη, aerious όμως για λίγο ηρεμώ μετά τα ίδια. Ζω στην Κρήτη νόμιζα ότι φταίει η βλάστηση αλλά και στην Αθήνα τα ίδια. Έχω ακράτεια ούρων μετά τη καισαρική και όλη μέρα φταρνίζομαι και καταλαβαίνετε.Η ζωή μου έχει καταντήσει ανυπόφορη. Είμαι 52 ετών. Σε ωρλ κακώς δεν πήγα μιας και αφού είμαι αλλεργική σε ότι κινείται το έχω αμελήσει.Θα πάω όμως. Εσείς τι λέτε.

2 ειδικοί απάντησαν

  • Καλημέρα σας, φυσικά να επισκεφτείτε ΩΡΛ.

    Κεφαλίδου Ευθυμία

    Ωτορινολαρυγγολόγος (ΩΡΛ)

    Θεσσαλονίκη

  • ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΛΛΕΡΓΙΚΗ ΡΙΝΙΤΙΔΑ. ΘΕΛΕΙ ΜΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΓΩΓΗ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΩΡΛ ΓΙΑ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙΣ.

    Παφλής Μιχάλης

    Ωτορινολαρυγγολόγος (ΩΡΛ)

    Πλατεία Μαβίλη