• Λεύκανση δοντιών
  • Υποβλήθηκε 08/09/2023

Κάθε πότε είναι καλό να κάνουμε λεύκανση;

16 ειδικοί απάντησαν

  • ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΥΝ ΠΛΗΝ

    Βαβουράκης Γεώργιος

    Οδοντίατρος

    Γκύζη

  • Δεν υπάρχει συγκεκριμένο πρωτόκολλο. Αναλόγως τις αισθητικές σας ανάγκες.

    Χριστογιάννης Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Μεσολόγγι

  • Όσο το δυνατόν πιο αραιά . Μια σωστή ολοκληρωμένη Λευκανση σε ασθενείς που το στόμα έχει προετοιμαστεί κατάλληλα (πριν απο αυτή ) και κυρίως όταν ο ασθενείς δε κάνει ζει και προσέχει τότε θα σας έλεγα μετά απο κάποια χρόνια , φυσικά παίζει σημαντικό ρόλο όπως προείπα η σωστή προετοιμασία - διατροφικές και μη συνήθειες του ασθενούς - το υλικό που θα χρησιμοποιηθεί - η Συντήριση αλλά και το σμάλτο του , για οποιαδήποτε πληροφορία -βοήθεια παρακαλώ καλέστε μας

    Κολιούλη Ελένη

    Οδοντίατρος

    Κυψέλη

  • Δεν υπαρχει καποιος κανονας,ωστοσο οχι πριν παρελθει ενας χρονος απο την τελευταια φορα που εχει γινει λευκανση

    Ρίζος Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Ηλιούπολη

  • όταν τη χρειάζεστε!και κάθε χρόνο ...αλλά υπαρχουν πολλά που πρέπει να λάβουμε υπόψιν!

    Σούτα Μαρκέλλα

    Οδοντίατρος

    Πειραιάς

  • Αν και εξαρτάται από το υλικό και την τεχνική λευκανσης, την διατροφή του ασθενούς κλπ, συνήθως εάν κάποιος κάνει σήμερα ορισμενες συνεδριες λεύκανσης για να φτάσει σ ένα επιθυμητό αποτέλεσμα, μπορεί στη συνέχεια να κάνει μια επαναληπτική τον χρόνο στο ιατρειο ώστε να διατηρεί το επιθυμητό χρωμα.

    Κριτσωτάκη Μαρία Ειρήνη

    Οδοντίατρος

    Αμπελόκηποι

  • Εξαρτάται, εννοείται λεύκανση στο ιατρείο, λεύκανση στο σπιτι με μασελακια ή συνδυασμό αυτών;

    Καρβουνιάρη Άννα - Σακέτου Αλέξια

    Οδοντίατρος

    Αργυρούπολη

  • Αναμενουμε 6 μηνες τουλαχιστον για επαναληψη λευκανσης,εξαρταται και απο την ισχυ του λευκαντικου καθως και απο αλλους παραγοντες.

    Χριστάκος Σταμάτης

    Οδοντίατρος

    Εξάρχεια

  • Καλησπέρα. Η λεύκανση αποτελεί μια αισθητική οδοντιατρική πράξη επομένως δεν υπάρχει ανάγκη να γίνεται ανά συγκεκριμένο χρονικό όριο.

    Τσαγκάρη Νεφέλη

    Χειρουργός Οδοντίατρος - Προσθετολόγος

    Άγιος Δημήτριος

  • Όταν επανέρχεται το χρώμα των δοντιών στην προτέρα κατάσταση και δεν μας ικανοποιεί πλέον.

    Γιαννούλης Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Πάτρα

  • Η λευκανση που πραγματοποιείται με πιστοποιημένα σκευάσματα είναι ασφαλής διαδικασία κ μπορεί να επαναλαμαβανεται έως κ ανα 6 μήνες

    Αλεξόπουλος Άρης

    Χειρούργος Οδοντίατρος

    Άγιος Δημήτριος

  • Όποτε την χρειαζόμαστε, αρκεί να μην υπάρχουν ευαισθησίες. Με τα σύγχρονα υλικά λευκανσης δεν υπάρχει αντένδειξη στις φορές ή στην συχνότητα χρήσης της.

    Οδοντιατρική Κλινική Τζανάκης Νικόλαος DDS - Dental Clinic*****

    Οδοντίατρος

    Ηράκλειο Κρήτης

  • Όταν υπάρχει ένδειξη κσι υπό τις οδηγίες οδοντιατρου

    Πλατανίτης Μηνάς

    Οδοντίατρος

    Πατήσια

  • Η διαρκής λεύκανση μπορεί να ευαισθητοποιήσει το δόντι ....

    Μακαντάνη Ευδοκία

    Οδοντίατρος

    Εξάρχεια

  • Όχι συχνά γιατί μπορεί να προκαλέσει ευαισθησία στα δόντια ! Χρονικά δεν μπορεί να προσδιοριστεί

    Αντωνίου Παναγιώτης (Απενεργοποιημένος λογαριασμός)

    Οδοντίατρος

    Τρίκαλα

  • Ανάλογα τις χρώσεις και την επανεμφάνιση αυτών*κάθε στόμα, είναι διαφορετικό. Την καλησπέρα μου.

    Χαριτωνίδης Αναστάσιος

    Οδοντίατρος

    Παγκράτι