• Κυστεοσκόπηση
  • Υποβλήθηκε 10/01/2023

Καλησπέρα! Για να κάνω κυστεοσκόπηση θα χρειαστεί κάποιο παραπεμπτικό; Σας ευχαριστώ!

13 ειδικοί απάντησαν

  • Εξαρτάται αν την κάνετε σε δημόσιο ή ιδιωτικό τομέα

    Βουρίκης Παναγιώτης

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Αμπελόκηποι

  • Δεν υπάρχει παραπεμπτικό για κυστεοσκόπηση

    Χατζηδημητρίου Ευστράτιος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Παγκράτι

  • Η κυστεοσκοπηση είναι μια ενδοσκοπικη εξέταση που έχει συγκεκριμένες ενδείξεις και γίνεται από το θεραποντα ιατρό στο ιατρείο χωρίς παραπεμπτικο. Συγκεκριμένα στο ιατρείο μου γίνεται ευκαμπτη κυστεοσκοπηση η οποία είναι σχετικά ανώδυνη και πιο λεπτομερής για τεχνικούς λόγους.

    Γοργοράπτης Πέτρος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Ηράκλειο Κρήτης

  • Συνήθως η κυστεοσκόπηση ως εξέταση εκτελείται από τον ίδιο τον θεράποντα ουρολόγος σας, επομένως δεν χρειάζεται να έχετε κάποιο παραπεμπτικό

    Λασκαρίδης Λεωνίδας

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Θεσσαλονίκη

  • Εξαρτάται που θέλετε να την κάνετε, εάν θέλετε σε Δημόσια δομή θέλει ραντεβού , αν όχι αλλά σε ιδιώτη Ιατρό , συνενόηση με τον Ιατρό

    Κονδελίδης Νικόλαος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Περαία

  • Καλησπερα, αν κυστεοσκοπηση γινει στο ιατρειο δεν χρειαζεστε καποιο παραπεμπτικο.

    Τζελέπης Βασίλειος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Κάτω Πατήσια

  • Οχι δεν χρειάζεται κάποιο παραπεμπτικό

    Μυκονιάτης Ιωάννης

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Θεσσαλονίκη

  • Όχι δεν χρειάζεται. Μπορείτε να έρθετε χωρίς αυτό.

    Κόλβατζης Μερκούριος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Βέροια

  • Καλημέρα δεν χρειάζεται

    Τσακαλίδης Χρήστος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Σέρρες

  • ΟΧΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ..

    Ξηρομερίτης Μάριος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Λάρισα

  • Η κυστεοσκοπηση ειναι χειρουργική πράξη . Θα σας την κανονίσει ο Ουρολογος που είστε αν κρίνει ότι πρέπει να πραγματοποιηθεί, σε κάποιο νοσοκομείο.

    Μαλόβρουβας Ευάγγελος

    Ουρολόγος - Ρομποτικός Χειρουργός

    Νέα Σμύρνη

  • Εξαρταται που θα την κανετε σε ιδιωτικο ή στο Δημόσιο.Είναι εξέταση που πραγματοποιεί ο Ουρολόγος

    Μερτζιώτης Νικόλαος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Αμπελόκηποι

  • Καλησπέρα σας. Χρειάζεται αρχικά εξέταση από ουρολόγο ώστε να τεθεί η ένδειξη για κυστεοσκόπηση. Εφόσον χρειάζεται κυστεοσκόπηση, τότε προγραμματίζεται σε συνεννόηση με τον ουρολόγο. Αν εννοείτε παραπεμπτικό ΕΟΠΥΥ, δεν υπάρχει για την κυστεοσκόπηση.

    Κλάψης Βασίλειος MD, FEBU

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Ιλίσια