• Ίωση Γρίπη Κρυολόγημα
  • Υποβλήθηκε 19/04/2023

Μπορω να πάρω ανναρωτικη από οδοντίατρο;

33 ειδικοί απάντησαν

  • σε περιπτωση αποστηματος μετα εμπυρετου καταστασεωσ η σε εντονη οδονταλγια λογω περιρριζιτιδας

    Βαβουράκης Γεώργιος

    Οδοντίατρος

    Γκύζη

  • Ναι, μέχρι δυο μέρες

    Γρεβενίτης Νικόλαος

    Οδοντίατρος

    Λαμία

  • Αν ασθενει καποιος απο σοβαρο οδοντικο θεμα ,ναι μπορει 2μεεες

    Πελτσεμή Ελεάννα (Απενεργοποιημένος λογαριασμός)

    Οδοντίατρος

    Καισαριανή

  • Μπορείτε να πάρετε αναρρωτική άδεια μέχρι δύο ημέρες από οδοντίατρο.

    Αλεξόπουλος Άρης

    Χειρούργος Οδοντίατρος

    Άγιος Δημήτριος

  • Σε κάποιες περιπτώσεις ναι

    Οδοντιατρείο Ζάρμποζαν & Αναστασιάδη

    Οδοντίατρος

    Γλυκά Νερά

  • ΕΑΝ ΤΟ ΔΕΧΘΕΙ Ο ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ ΣΑΣ

    Κολιούλη Ελένη

    Οδοντίατρος

    Κυψέλη

  • Ναι μπορείτε.

    Καλημερατζή Δέσποινα

    Οδοντίατρος

    Χαλάνδρι

  • Αναλόγως των επεμβάσεων και της περιπτώσεως μπορεί να χορηγηθεί άδεια από οδοντίατρο.

    Φουρμούζης Ιωάννης Dental Excellence

    Οδοντιατρικό Κέντρο

    Πλατεία Μαβίλη

  • ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙΤΕ!ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΗ Η ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΑΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΧΕΤΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΕΣ ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ ΚΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗΣ ΑΙΤΙΟΛΟΓΙΑΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΣΤΟΝ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΟΔΟΝΤΟΓΝΑΘΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ!

    Χρονόπουλος Χρόνης

    Οδοντίατρος

    Γκύζη

  • Εξαρτάται τι εργασία θα κάνετε. Αν κάνετε χειρουργείο, τότε ναι.

    Παναγιωτόπουλος Αλέξανδρος

    Χειρουργός Οδοντίατρος

    Πετρούπολη

  • Σας ευχαριστούμε που επικοινωνησατε με το οδοντιατρειο μας
    Αν κριθεί αναγκαία συνθήκη από την φύση του προβλήματος που αντιμετωπίζετε τότε ναι μπορείτε να πάρετε

    Κτενίδου Φανή

    Οδοντίατρος

    Θεσσαλονίκη

  • εφόσον υπάρχει λόγος μπορειτε

    Πλατανίτης Μηνάς

    Οδοντίατρος

    Πατήσια

  • Μεχρι 3 μερες μπορουμε να δωσουμε αναρρωτική

    Health For Teeth

    Οδοντίατρος

    Περιστέρι

  • Μπορείτε να παρετε ανναρωτική από οδοντίατρο όταν συντρέχουν οι λογοι αυτής.

    Καλαντζής Στέλιος (Απενεργοποιημένος λογαριασμός)

    Οδοντίατρος

    Παλαιό Φάληρο

  • Μθα δυο μερες αν γινει δυσκολη εξαγωγη....η εντονο αποστημα....

    Γιασεμή - Μουαΐμη Σωτηρούλα

    Οδοντίατρος

    Λεμεσός

  • Καλημέρα Χριστός Ανέστη. Μπορείτε να πάρετε μόνο μια μέρα αναρρωτική από οδοντίατρο.

    Πετροπούλου Ευγενία

    Χειρουργός Οδοντίατρος

    Ίλιον

  • Μόνο για την ημέρα της συνεδρίας και ισχύει για υπηρεσίες και εργασία

    Μακαντάνη Ευδοκία

    Οδοντίατρος

    Εξάρχεια

  • Αν η εργασία σας δέχεται γνωμάτευση απο ιδιώτη γιατρό μπορείτε για λίγες μέρες

    Τσαούσης Ιωάννης

    Οδοντίατρος

    Αμπελόκηποι

  • ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΔΩΣΕΙ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΤΟ ΔΕΧΤΕΙ Ο ΦΟΡΕΑΣ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΔΩΣΕΤΕ

    Σιμόπουλος Νικόλαος

    Χειρουργός Οδοντίατρος

    Κέρκυρα

  • ΝΑΙ ΜΠΟΡΕΙΤΕ

    SmileDental - Ράγκου Βασιλική

    Οδοντίατρος

    Παγκράτι

  • Ναι, φυσικά, αν όντως συντρέχει σοβαρός λόγος για χορήγηση αναρρωτικής άδειας, σχετιζόμενος με οδοντιατρικά αίτια.

    Χατζόπουλος Δημήτρης

    Οδοντίατρος

    Γαλάτσι

  • Αν γίνει κάποια χειρουργική εξαγωγή δικαιολογείται αναρρωτική.

    Πέττα Ευγενία

    Οδοντίατρος

    Ζωγράφου

  • Αν συντρέχουν λόγοι ναι. Πρέπει να έχετε μία πάθηση που να το δικαιολογεί

    Δεληγεώργη Βίκυ

    Οδοντίατρος

    Μαρούσι

  • Ναι,για μια μερα μονο μπορουμε να δωσουμε αναρρωτικη

    Μπουμπούνας Εμμανουήλ

    Οδοντίατρος

    Καβάλα

  • Καλησπέρα σας! Στο βαθμό που υπάρχει κάποια οξεία κατάσταση που συνοδεύεται από οίδημα και πυρετό,ναι.

    Κονιτοπουλου Ελευθερια (Απενεργοποιημένος λογαριασμός)

    Οδοντίατρος

    Άνω Πατήσια

  • Ναι φυσικά οδοντίατρος σας δίνει χαρτί κι εσεις το προσκομίζεται στη δουλειά σας

    Μάλλιου Φανή (Απενεργοποιημένος λογαριασμός)

    Οδοντίατρος

    Γαλάτσι

  • Ναι μπορειτε

    Χωραφά Γεωργία

    Οδοντίατρος

    Ηλιούπολη

  • Καλησπέρα σας, μόνο για οδοντιατρικό ζήτημα και μόνο από δημόσιο φορέα.

    Χαριτωνίδης Αναστάσιος

    Οδοντίατρος

    Παγκράτι

  • δύσκολο

    Ζάχος Χρήστος

    Οδοντίατρος

    Πετρούπολη

  • Για τέτοιου είδους προβλήματα υγείας δίνει συνήθως αναρρωτική ο παθολόγος

    Ψυχαράκη Ευαγγελία

    Οδοντίατρος

    Αμπελόκηποι

  • Μπορείτε για 1-2 μέρες αν είναι κάτι χειρουργικό

    Αγραπίδου Μαρία

    Χειρουργός Οδοντίατρος

    Καλλιθέα

  • Καλησπέρα σας και χρόνια πολλά. Δεν ξέρω την εργασία σας συνήθως δικαιολογείται μέχρι 2 μέρες.

    Γκανά Δήμητρα

    Οδοντίατρος

    Νέο Ψυχικό

  • Αν έχετε κάτι στο στόμα που να δικαιολογεί ανναρωτικη εννοειται πως ναι

    Μούρτζινος Νίκος

    Οδοντίατρος

    Αχαρνές