• Γενικά θέματα
  • Υποβλήθηκε 31/08/2023

Ποναει το στόμα μου από την αριστερή πλευρά οταν το ανοιγοκλεινω και ο πόνος αντανακλά στο αυτι

21 ειδικοί απάντησαν

  • Θα πρέπει να κανονίσετε ένα ραντεβού για κλινική εξέταση.

    Οδοντιατρείο Ζάρμποζαν & Αναστασιάδη

    Οδοντίατρος

    Γλυκά Νερά

  • Ισως είναι απο βρουξισμο δηλ σφίξιμο των δοντιών στον ύπνο καλό είναι να επισκεφτείτε έναν οδοντιατρο

    Τσαούσης Ιωάννης

    Οδοντίατρος

    Αμπελόκηποι

  • Μυομασητηριο σύνδρομο
    Σφίγγει δόντια βουξισμος λέγεται αυτό.ναρθηκα νυκτός επειγοντως

    Κατσαρώνης Παύλος

    Οδοντίατρος - Παιδοδοντίατρος

    Μεταμόρφωση

  • Καλησπέρα σας,καλό είναι να σας δει κλινικά ένας οδοντίατρος,αν οφείλεται σε κάποιο δόντι ή στην κροταφογναθική σας άρθρωση.

    Γκανά Δήμητρα

    Οδοντίατρος

    Νέο Ψυχικό

  • Απαιτειται εξεταση.

    Χριστάκος Σταμάτης

    Οδοντίατρος

    Εξάρχεια

  • Πιθανότατα έχετε προβλημα σε κάποιο δοντι κάτω αριστερά. Καλο είναι να βγάλετε μια πανοραμικη ακτινογραφια κ να επισκεφθείτε τον οδοντιατρο.

    Αλεξόπουλος Άρης

    Χειρούργος Οδοντίατρος

    Άγιος Δημήτριος

  • Απαιτείται κλινική κ ακτινογραφικη εξέταση για διεύρυνση του προβλήματος κ διαφοροδιαγνωση για το εάν πρόκειται για οδοντικής αιτιολογίας πόνο, κροταφογναθικής, νευρικής ,κάποιο πρόβλημα που αφορά το αυτί κ.α.

    Οδοντιατρική Κλινική Τζανάκης Νικόλαος DDS - Dental Clinic*****

    Οδοντίατρος

    Ηράκλειο Κρήτης

  • Το πιθανοτερο ειναι οτι οφειλεται σε καταπονηση της κροταφογναθικης διαρθρωσης λογω βρυγμου(σφιξιμο ή τριξιμο των δοντιων).Η παυση του βρυγμου και ενδεχομενως η κατασκευη ενος ειδικου ναρθηκα,θα λυσουν το προβλημα

    Ρίζος Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Ηλιούπολη

  • Από την άρθρωση είναι. Πρέπει να επισκεφτείτε οδοντίατρο

    Πέττα Ευγενία

    Οδοντίατρος

    Ζωγράφου

  • Καλημέρα. Θα πρέπει να απευθυνθείτε σε οδοντίατρο που να ασχολείται με νάρθηκες γιατί αυτό που περιγράφετε είναι πόνος στην άρθρωση λόγο βρυγμού.

    Τσαγκάρη Νεφέλη

    Χειρουργός Οδοντίατρος - Προσθετολόγος

    Άγιος Δημήτριος

  • Θα πρέπει να σας δει ειδικος για να ερευνήσει την πιθανότητα η φλεγμονή να οφείλεται στην κροταφογναθικη άρθρωση σε κάποιο δόντι ή στο αυτί

    Λεβή Άννα

    Οδοντίατρος - Ειδική Προσθετολόγος

    Χαλάνδρι

  • Πιθανόν να νοσήσετε από οξεία αμυγδαλίτιδα ή ακόμα και περιαμυγδαλικό απόστημα. Θα πρέπει να εξεταστείτε από ΩΡΛ.

    Μπάρκουλας Ευστάθιος

    Ωτορινολαρυγγολόγος (ΩΡΛ)

    Ρόδος

  • Είναι πιθανώς κροταφογναθικο πρόβλημα πρέπει να επισκεφτείτε γνάθοχειρουργο!

    Αντωνίου Παναγιώτης (Απενεργοποιημένος λογαριασμός)

    Οδοντίατρος

    Τρίκαλα

  • Λογικά υπάρχει κάποιο πρόβλημα στην άρθρωσή σας και στη λειτουργία των μυών της κροταφογναθικής περιοχής. Ο γιατρός σας μετά από ενδελεχή εξέταση θα σας ενημερώσει σχετικά με τα αίτια ( συνήθως σφίξιμο δοντιών ή παραλειτουργικές κινήσεις) και θα σας υποδείξει την κατάλληλη αντιμετώπιση του προβλήματός σας.

    Σιαραμπή Νίκη

    Οδοντίατρος

    Χαϊδάρι

  • Μπορει να υπαρχει καποια παθολογικη συγκλειση η καποιο προβλημα με την κροταφογναθικη διαρθρωση.

    Καραχάλιος Δημήτρης

    Οδοντίατρος

    Ηλιούπολη

  • Ξεκινήστε με μια πανοραμική ακτινογραφία και επισκεφθείτε τον οδοντίατρο σας.

    Χαριτωνίδης Αναστάσιος

    Οδοντίατρος

    Παγκράτι

  • Ποια ειναι η ερωτηση σας;;

    Μπουμπούνας Εμμανουήλ

    Οδοντίατρος

    Καβάλα

  • Πρέπει να σας εξετάσει Ωτορινολαρυγγολόγος για να δει τί φταίει και να σας προτείνει την κατάλληλη θεραπεία. Τα πιθανά αίτια είναι αρκετά

    Dr. med. Παπασπύρου Κωνσταντίνος

    Χειρουργός Ωτορινολαρυγγολόγος Ενηλίκων - Παίδων

    Παγκράτι

  • Χρειάζεται πάντα κλινική εξέταση για προσδιορισμό της αιτίας του πόνου .

    Μακαντάνη Ευδοκία

    Οδοντίατρος

    Εξάρχεια

  • μήπως τα σφίγγετε το βράδυ στον ύπνο σας?

    Σούτα Μαρκέλλα

    Οδοντίατρος

    Πειραιάς

  • MAΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΚΡΟΤΑΦΟΓΝΑΘΙΚΗ ΑΡΘΡΙΤΙΔΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙ ΩΡΛ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΨΕΙ

    Παφλής Μιχάλης

    Ωτορινολαρυγγολόγος (ΩΡΛ)

    Πλατεία Μαβίλη