• Γενικά θέματα
  • Υποβλήθηκε 21/08/2023

Εχω στίγμα και ο αιματοκρίτης μου ειναι 32 και η αιμοσφαιρίνη 9 αν και μου ειπαν οτι ο αιματοκρίτης ειναι 3 φορες η αιμοσφαιρινη. Ειχα 534.000 αιμοπετάλια και 12.240 λευκά crp 1.0 . Θα μπορούσαν να οφείλονται σε χαλασμένο δόντι; Η στην αναιμία;

11 ειδικοί απάντησαν

  • Θα πρέπει να εξεταστείτε άμεσα από παθολόγο.

    Χριστογιάννης Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Μεσολόγγι

  • Είτε η οδοντιατρική σας εξέταση υποδείξει κάποια οδοντική βλάβη είτε όχι, απαιτείται κ περαιτέρω αιματολογική εξέταση.

    Οδοντιατρική Κλινική Τζανάκης Νικόλαος DDS - Dental Clinic*****

    Οδοντίατρος

    Ηράκλειο Κρήτης

  • Δυσκιολο απο χαλασμενο δοντι.

    Χριστάκος Σταμάτης

    Οδοντίατρος

    Εξάρχεια

  • Καλησπέρα σας, είτε οφείλονται στην αναιμία είτε σε κάποιο χαλασμένο δόντι (πράγμα πολύ σπάνιο), εάν έχετ κάποιο χαλασμένο δόντι , θα πρέπει να προχωρήσετε στην θεραπεία του.

    Παναγιωτόπουλος Αλέξανδρος

    Χειρουργός Οδοντίατρος

    Πετρούπολη

  • Είναι αιματολογικό και όχι οδοντογενες

    Αντωνίου Παναγιώτης (Απενεργοποιημένος λογαριασμός)

    Οδοντίατρος

    Τρίκαλα

  • Όχι δν υπάρχει κάποια τέτοια συσχέτιση

    Αλεξόπουλος Άρης

    Χειρούργος Οδοντίατρος

    Άγιος Δημήτριος

  • Καλημέρα σας. Δύσκολο να οφείλεται σε δόντι, παρ'ολαυτα, στην ιατρική δεν αποκλείεται τίποτα. Πρέπει να γίνει ο απαραίτητος έλεγχος.

    Χαριτωνίδης Αναστάσιος

    Οδοντίατρος

    Παγκράτι

  • Σε χαλασμένο δόντι θα μπορούσαν να οφείλονται. Αν υπάρχει κάποιο χρόνιο πρόβλημα σε κάποιο δόντι.

    Πέττα Ευγενία

    Οδοντίατρος

    Ζωγράφου

  • Πρέπει να σας εκτιμήσει παθολόγος
    Δεν το βρίσκω πιθανό να οφείλονται αυτά μόνο στο χαλασμένο δόντι

    Λεβή Άννα

    Οδοντίατρος - Ειδική Προσθετολόγος

    Χαλάνδρι

  • Θα σας ελεγα πως θα πρεπει να συμβουλευτειτε τον αιματολογο σας οσον αφορα στις εξετασεις σας.Η CRP μπορει να σχετιζεται με καποια φλεγμονη οπουδηποτε στον οργανισμο.Οπως και να χει,θα σας ελεγα να απευθυνθειτε σε εναν παθολογο ή αιματολογο

    Ρίζος Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Ηλιούπολη

  • Καλησπέρα σας,

    Εάν δεν πονάτε ιδιαίτερα σε κάποιο δόντι, μάλλον δεν σχετίζονται.
    Σας ευχαριστώ!

    ORALIS DENTAL CENTER - Μαρίλη Φτούλη - Ψωμαδέρη

    Χειρουργός Οδοντίατρος - Εμφυτευματολόγος

    Περιστέρι