• Σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα (ΣΜΝ)
  • Υποβλήθηκε 11/12/2022

Καλησπέρα, Μόλις χθες ήρθα σε ερώτηση επαφή με μια κοπέλα που ήταν στις τελευταίες μέρες τις περιόδου (είχε ελάχιστο αίμα). Εννοείται πως χρησιμοποίησα προφυλακτικό, ωστόσο μετά την πράξη όταν πήγα να το αφαιρέσω συνειδητοποίησα ότι το αίμα είχε έρθει σε σοφή με την άκρη του πέους μου. Σήμερα παρατήρησα στο πέος μου στην βάση της βαλάνου κάρι σαν σπυρι ή περισςοτερο σαν κοκκινίλα το οποίο δεν πονάει ούτε το αισθάνομαι. Έχω ειλικρινά αγχωθεί και θα ήθελα να ξέρω αν είναι επικίνδυνο. Η κοπέλα ήταν παρθένα αλλά δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο.

8 ειδικοί απάντησαν

  • Μπορεί να πρόκειται για δερματικό ερεθισμό. Βάλτε λίγο Epitheliale και αν δεν περνά τότε δείτε δερμετολογο για περαιτέρω διάγνωση. Δε θα ανησυχούσα για ΣΜΝ

    Τύρος Γιώργος

    Δερματολόγος - Αφροδισιολόγος

    Νέα Σμύρνη

  • Όχι δεν παίζει κάποιο ρόλο. Πιθανόν είναι ένας μικρός ερεθισμός που ίσως χρειάζεται τοπική θεραπεία

    Κόλβατζης Μερκούριος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Βέροια

  • Αν επιμένει θα πρέπει να σασ δει Ιατρός

    Τσακαλίδης Χρήστος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Σέρρες

  • Μην αγχωνεσαι .Θα το περιμένεις μια εβδομαδα και θα φυγει εαν οχι τοτε να δεις εναν ουρολογο

    Μερτζιώτης Νικόλαος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Αμπελόκηποι

  • Καλό θα ήταν από τη στιγμή που έχετε κάποια συμπτωματολογία να σας εξετάσει ο ουρολόγος σας.

    Λασκαρίδης Λεωνίδας

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Θεσσαλονίκη

  • ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΙΝΔΥΝΟΣ!

    Ξηρομερίτης Μάριος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Λάρισα

  • Καλησπέρα
    Μπορεί να δημιουργήθηκε ένα είδους ερεθισμού κατά την επαφή του δέρματος του πέους με το αίμα της κοπέλας, ή με κομμάτια του παρθενικού υμένα που σπάει κατά την πρώτη επαφή. Δεν είναι κάτι ανησυχητικό. Μπορείτε να βάλετε μια κρέμα με κορτιζόνη για λίγες μέρες.

    Κακέπης Μιχάλης

    Δερματολόγος - Αφροδισιολόγος

    Παλλήνη

  • Θα πρεπει να το δω για να σας πω αν χρηζει θεραπειας

    Χατζηδημητρίου Ευστράτιος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Παγκράτι