• Προστατίτιδα
  • Υποβλήθηκε 05/12/2022

Καλημέρα έχω χρόνια προστατίτιδα έχω πάρει δύο αντιβίωσης αλλά παραμένει ο οίνος στο περίνεο τι γίνετε παρακαλώ υπάρχει λύση... ευχαριστώ εκ των προτέρων

12 ειδικοί απάντησαν

  • Ναι υπάρχει λύση. Μην ανησυχείτε.
    Τώρα μου εμφανίστηκε το σχόλιο σας.

    Κόλβατζης Μερκούριος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Βέροια

  • Χρειάζεστε έναν έλεγχο από τον ουρολόγο της επιλογή σας προκειμένου να υπάρχει μια σωστή διάγνωση και περαιτέρω αντιμετώπιση.

    Βουρίκης Παναγιώτης

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Αμπελόκηποι

  • Βεβαια πρεπει να επισκεφθειτε ουρολογο

    Μερτζιώτης Νικόλαος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Αμπελόκηποι

  • Η χρόνια προστατίτιδα και το χρόνιο πυελικό άλγος είναι συνηθησμένες αλλά απαιτητικές παθήσεις. Λύσεις υπάρχουν αλλά απαιτείται υπομονή και επιμονή. Θα πρέπει να ενημερωθείτε εκτενώς από τον ουρολόγος σας για τα θεραπευτικά πρωτόκολλα και τις επιλογές που υπάρχουν

    Λασκαρίδης Λεωνίδας

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Θεσσαλονίκη

  • Υπάρχει λύση για βελτίωση οχι ίαση

    Dr. Σπανακάκη - Ραινάχερ Άντρεα

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Παλαιό Φάληρο

  • Μπορεί να μην έχετε πάρει την απαιτούμενη δοσολογία ή πρόκειται για επώδυνο άλγος πυέλου που οφείλεται σε μη μικροβιακή προστατίτιδα ή σε άλλης αιτιολογίας προέλευση άλγουσ όπως ( αλοιώσεις στην Σ.Σ

    Κονδελίδης Νικόλαος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Περαία

  • Η προστατιτιδα είναι πολυπαραγοντική νόσος και δεν θεραπεύεται μόνο με αντιβιοτικά

    Σαρδαρίδης Φιλάρετος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Πολίχνη

  • Η χρόνια προστατιτιδα είναι πολυπαραγοντική νοσηρή κατάσταση η αντιμετώπιση της οποίας απαιτεί σφαιρική αντιμετώπιση και οχι μόνο αντιβίωση. Ο πόνος στο περίνεο μπορεί να εμφανίζεται για αρκετό χρονικό διάστημα με εξάρσεις και υφέσεις

    Γκιάλας Ιωάννης

    Χειρουργός Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Πλατεία Μαβίλη

  • Καλημέρα θεωρώ ότι ο Ιατρός σας θα δώσει λύση στο πρόβλημα σας .Εγω θα πρέπει πρώτα
    να σας εξετάσω .Ευχαριστώ

    Τσακαλίδης Χρήστος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Σέρρες

  • Τα κρουστικά κύματα θα μπορούσαν να είναι μια λύση για εσάς.

    Σπανός Νίκος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Καλλιθέα

  • Θα πρέπει να γίνει ένας σωστός μικροβιολογικός έλεγχος, σωστή κλινική εκτίμηση και έπειτα να καταστρωθεί ένα σωστό πλάνο αντιμετώπισης. Τα κρουστικά κύματα, η φυσικοθεραπεία πυελικού εδάφους και ενδεδειγμένα συμπληρώματα διατροφής μπορεί να βοηθήσουν πολύ κατά περίπτωση.

    Κουσουρνάς Γιώργος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Αγία Παρασκευή

  • Η χρόνια προστατίτιδα δύσκολα περνάει με φάρμακα συνήθως χρειάζεται χειροργικο καθαρισμό αν επιμενει

    Χατζηδημητρίου Ευστράτιος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Παγκράτι