• Prostatitis
  • Submitted on 05/12/2022

Καλημέρα έχω χρόνια προστατίτιδα έχω πάρει δύο αντιβίωσης αλλά παραμένει ο οίνος στο περίνεο τι γίνετε παρακαλώ υπάρχει λύση... ευχαριστώ εκ των προτέρων

12 specialists answered

  • Ναι υπάρχει λύση. Μην ανησυχείτε.
    Τώρα μου εμφανίστηκε το σχόλιο σας.

    Κόλβατζης Μερκούριος

    Urologist - Andrologist

    Veria

  • Χρειάζεστε έναν έλεγχο από τον ουρολόγο της επιλογή σας προκειμένου να υπάρχει μια σωστή διάγνωση και περαιτέρω αντιμετώπιση.

    Βουρίκης Παναγιώτης

    Urologist - Andrologist

    Ampelokipoi

  • Βεβαια πρεπει να επισκεφθειτε ουρολογο

    Mertziotis Nikolaos

    Urologist - Andrologist

    Ampelokipoi

  • Η χρόνια προστατίτιδα και το χρόνιο πυελικό άλγος είναι συνηθησμένες αλλά απαιτητικές παθήσεις. Λύσεις υπάρχουν αλλά απαιτείται υπομονή και επιμονή. Θα πρέπει να ενημερωθείτε εκτενώς από τον ουρολόγος σας για τα θεραπευτικά πρωτόκολλα και τις επιλογές που υπάρχουν

    Laskaridis Leonidas

    Urologist - Andrologist

    Thessaloniki

  • Υπάρχει λύση για βελτίωση οχι ίαση

    Dr. Spanakaki -Rainaher Antrea

    Urologist - Andrologist

    Palaio Faliro

  • Μπορεί να μην έχετε πάρει την απαιτούμενη δοσολογία ή πρόκειται για επώδυνο άλγος πυέλου που οφείλεται σε μη μικροβιακή προστατίτιδα ή σε άλλης αιτιολογίας προέλευση άλγουσ όπως ( αλοιώσεις στην Σ.Σ

    Kondelidis Nikolaos

    Urologist - Andrologist

    Perea

  • Η προστατιτιδα είναι πολυπαραγοντική νόσος και δεν θεραπεύεται μόνο με αντιβιοτικά

    Σαρδαρίδης Φιλάρετος

    Urologist - Andrologist

    Polichni

  • Η χρόνια προστατιτιδα είναι πολυπαραγοντική νοσηρή κατάσταση η αντιμετώπιση της οποίας απαιτεί σφαιρική αντιμετώπιση και οχι μόνο αντιβίωση. Ο πόνος στο περίνεο μπορεί να εμφανίζεται για αρκετό χρονικό διάστημα με εξάρσεις και υφέσεις

    ΓΚΙΑΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

    Χειρουργός Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Platia Mavili

  • Καλημέρα θεωρώ ότι ο Ιατρός σας θα δώσει λύση στο πρόβλημα σας .Εγω θα πρέπει πρώτα
    να σας εξετάσω .Ευχαριστώ

    Tsakalidis Hristos

    Urologist - Andrologist

    Serres

  • Τα κρουστικά κύματα θα μπορούσαν να είναι μια λύση για εσάς.

    Σπανός Νίκος

    Urologist - Andrologist

    Kallithea

  • Θα πρέπει να γίνει ένας σωστός μικροβιολογικός έλεγχος, σωστή κλινική εκτίμηση και έπειτα να καταστρωθεί ένα σωστό πλάνο αντιμετώπισης. Τα κρουστικά κύματα, η φυσικοθεραπεία πυελικού εδάφους και ενδεδειγμένα συμπληρώματα διατροφής μπορεί να βοηθήσουν πολύ κατά περίπτωση.

    Κουσουρνάς Γιώργος

    Urologist - Andrologist

    Agia Paraskevi

  • Η χρόνια προστατίτιδα δύσκολα περνάει με φάρμακα συνήθως χρειάζεται χειροργικο καθαρισμό αν επιμενει

    Hatzidimitriou Eystratios

    Urologist - Andrologist

    Pagrati