• Προστατίτιδα
  • Υποβλήθηκε 19/04/2023

Καλή σας μέρα Μετά την επέμβαση ολικής αφαίρεσης του προστάτη 6 μήνες μετά έχω ακόμα πρόβλημα ουρολοίμωξης.μεθοδος turis Υπάρχει τρόπος να τελείωση αυτό οριστικά .ευχαριστώ πολύ.

8 ειδικοί απάντησαν

  • Έξη μήνες μετά αν κάνετε επαναλαμβανόμενες λοιμώξεις πρέπει να ελέγξετε την ούρηση σας σε ουρολόγο.

    Μαλόβρουβας Ευάγγελος

    Ουρολόγος - Ρομποτικός Χειρουργός

    Νέα Σμύρνη

  • Η υποτροπίαζουσα μετεγχειρητική Ουρολοίμωξη είναι μία πιθανή επιπλοκή κάθε παρέμβασης. Συνενοηθείτε με τον θεράποντα Ιατρό σας για την ανεύρεση και καταπολέμιση του Μικροβίου που προκαλεί την επαναλοίμωξη( επίσης μπορεί να χρειαστεί επαναληπτική κυστεοσκόπηση( μπορεί να υπάρχουν νεκρωτικές περιοχές που δεν έχουν επουλωθεί και χρειάζονται καθαρασμό

    Κονδελίδης Νικόλαος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Περαία

  • Χρειάζεται κυστεοσκόπηση

    Μερτζιώτης Νικόλαος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Αμπελόκηποι

  • Γεια σας. Ακομα και αν εχετε χειρουργηθει υπαρχει το ενδεχομενο να μην ουρειται φυσιολογικα και να μην αδειαζει επαρκως η κυστη σας το οποιο ευοδωνει τις ουρολοιμωξεις, οποτε χρειαζεται ελεγχος με υπερηχο. Επισης υπαρχει το ενδεχομενο χρονιας προστατιτιδας που χρειαζεται συγκεκριμενη διαγνωστικη προσεγγιση και θεραπεια.

    Ζήσης Ιωάννης-Ειρηναίος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Ρέθυμνο

  • Καλημέρα σας
    Βεβαίως υπάρχει .Θα πρέπει να διερευνηθεί μήπως υπάρχει και κάποιος άλλος λόγος που προκαλεί ουρολοίμωξη .

    Τσακαλίδης Χρήστος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Σέρρες

  • Χρειάζεται κλινικός έλεγχος

    Χατζηδημητρίου Ευστράτιος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Παγκράτι

  • Το turis δεν ειναι ολικη αφαορεση προστατη αλλα μερικη! Η προστατιτιδα δεν αντιμετωπιζεται με turis

    Ξηρομερίτης Μάριος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Λάρισα

  • Καλό θα ήταν να σας εξετάσει ο Ουρολόγος σας. Να διενεργηθεί πιθανότατα ένας υπέρηχος και εν συνεχεία μια ουρηθροκυστεοσκόπηση προκειμένου να υπάρξει σωστή διάγνωση γύρω στο πρόβλημα σας

    Βουρίκης Παναγιώτης

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος