• Ουρολοίμωξη
  • Υποβλήθηκε 29/06/2023

Πως θα διαπιστώσω αν έχω ουρολοιμωξη?

11 ειδικοί απάντησαν

  • Γ. Ούρων

    Αϊνατζόγλου Κωνσταντίνος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Θεσσαλονίκη

  • καλλιεργεια ούρων

    Μερτζιώτης Νικόλαος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Αμπελόκηποι

  • Καλό είναι να απευθυνθείτε σε Ουρολόγο ο οποίος μετά από κλικηκη εξέταση και λήψη του ιστορικού σας θα σας κατευθυνει

    Τσακαλίδης Χρήστος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Σέρρες

  • Κάνοντας καλλιέργεια ουρων

    Χατζηδημητρίου Ευστράτιος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Παγκράτι

  • Αν έχετε συχνοουρία, τσούξιμο κατά την ούρηση , δυσκολία να κενώσετε την κύστη σας , αιματουρία η πόνο στα νεφρά και πυρετό μπορεί να έχετε ουρολοίμωξη. Θα το διαπιστώσετε αν κάνετε γενική ούρων και ουροκαλλιέργεια. Ο γιατρός θα σας εξετάσει κλινικά για να διαπιστώσει αν η λοίμωξη αφορά το κατώτερο ουροποιητικό η και το ανώτερο και θα αξιολογήσει τις εξετάσεις σας.

    Παπαμιχαήλ Μαρία

    Παθολόγος

    Κολωνός

  • Ποια είναι τα συμπτώματά σας; Η διάγνωση της λοίμωξης του ουροποιητικού γίνεται με κλινική εξέταση, εργαστηριακό (γενική και καλλιέργεια ούρων) και απεικονιστικό έλεγχο αν χρειαστεί.

    Κίντριλης Νικόλαος

    Παθολόγος

    Χανιά

  • Γενική ούρων κ καλλιέργεια

    Παπαϊωάννου Στέφανος (Απενεργοποιημένος λογαριασμός)

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Νέα Ιωνία

  • με μια απλή γενική ούρων

    Dr. Παναγιωτίδης Ιωάννης

    Παθολόγος

    Νίκαια

  • Πρεπει να κανετε μια γενικη και καλλιεργεια ουρων.

    Μήνου Νίκη

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Καλαμαριά

  • Καλησπέρα σας. Για να δείτε εάν έχετε ουρολοίμωξη θα χρειαστεί να κάνετε μια γενική και μια καλλιέργεια ούρων. Φυσικά, επειδή δεν θεραπεύουμε εξετάσεις αλλά ανθρώπους με συμπτώματα που ο καθένας είναι ξεχωριστός ακόμα και αν βγουν καλές οι εξετάσεις σας το σωστό θα ήταν να δείτε έναν γιατρό σε περίπτωση που συνεχίσετε να έχετε ενοχλήσεις. Ελπίζω να βοήθησα και καλή συνέχεια.

    Αλ-Αχμάρ Σάμερ Νικόλαος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Πανόρμου

  • Θα κάνετε γενική ούρων και καλλιέργεια ούρων.

    Σταύρος Αρουτζίδης

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Καλλιθέα