• Ουρολοίμωξη
  • Υποβλήθηκε 21/06/2023

Καλησπερα σας! Είχα συνεχή αίσθηση ούρησης. Τα bedmiga με βοήθησαν αλλά έπρεπε να τα σταματήσω λόγω κάποιων παρενεργειών . Έκανα κυστεοσκοπηση και βρέθηκαν κάποιες φλεγμονές χωρίς ένδειξη κάποιας κακοήθεις ! Μετά την κυστεοσκοπηση παίρνω norosin. Όμως μια εβδομάδα μετά την κυστεοσκοπηση και ενώ παίρνω αντιβίωση μετά την ούρηση έχω πάλι ενόχληση με αίσθηση που μοιάζει με κάψιμο και τσούξιμο. Μπορείτε να μου πείτε την άποψη σας ; . Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

8 ειδικοί απάντησαν

  • Ανδρας ή γυναίκα; δεν αναφερετε

    Μερτζιώτης Νικόλαος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Αμπελόκηποι

  • Καλημέρα ,
    ενδεχομένως πλήρης απεικονιστικος έλεγχος ,περισοτερη διερεύνηση

    Τσακαλίδης Χρήστος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Σέρρες

  • θα μπορούσε να υπάρχει και κάποια κολπίτιδα από μύκητες ή αλλο αίτιο που κάνει παρόμοια συμπτώματα. Αν δεν ανταποκρίνεστε στην αγωγή, ελέγξτε (ο γιατρός σας) το αντιβιόγραμμα της καλλιέργειας μήπως έχει ανθεκτικότητα το μικρόβιο και αν δεν ισχύει κάτι από αυτά, απευθυνθείτε και σε γυναικολόγο.

    Μπίλιου Σμαράγδα

    Παθολόγος

    Δάφνη

  • Χρειάζεται εκτίμηση από γιατρο και πιθανών εργαστηριακός ελεγχος. Μπορεί πχ να πάσχεις απο χλαμύδια και το norosin να μην τα ποιανει η από κάποιο μικρόβιο ανθεκτικό στο συγκεκριμένο αντιβιοτικό

    Dr. Παναγιωτίδης Ιωάννης

    Παθολόγος

    Νίκαια

  • Πθανοτατα έχετε διαμμεση κυστιτιδα η οποία χρήζει ειδικής θεραπειας

    Χατζηδημητρίου Ευστράτιος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Παγκράτι

  • Να μιλήσεις με τον ουρολόγο που έκανε την κυστεοσκόπηση

    Χατζηδάκη Βάλυ

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Νέο Ψυχικό

  • Προστατιτιδα ή κυστιτιδα.....θελει συνδυαστικη θεραπεια.Μαριος Ξηρομεριτης ουρολογος Λαρισα

    Ξηρομερίτης Μάριος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Λάρισα

  • ρωτηστε ουρολογο

    Αϊνατζόγλου Κωνσταντίνος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας