• Ουρολοίμωξη
  • Υποβλήθηκε 03/05/2023

Καλησπέρα. Πριν δυο μηνες περίπου εμφάνισα συμπτώματα ουρολοιμωξης όπως συχνοουρία, ακράτεια πονο κατά την ούρηση και δυσοσμία στα ουρά. Τα συμπτώματα αυτα διήρκησαν για μια βδομάδα περίπου και μετα υποχώρησαν χωρίς να κάνω κάτι. Θα πρέπει να ανησυχώ ακομα ;

11 ειδικοί απάντησαν

  • Για σας , όχι

    Σύριος Κωνσταντίνος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Ιλίσια

  • Καλό είναι να κάνετε μία γενική ούρων

    Σαββούρας Οδυσσέας

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Παλαιό Φάληρο

  • 3 ΛΙΤΡΑ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΥΓΡΑ Κ ΜΗΝ ΚΡΑΤΑΣ ΤΑ ΟΥΡΑ ΣΟΥ ΠΟΤΕ

    Ξηρομερίτης Μάριος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Λάρισα

  • Υπάρχει πιθανότητα να επανεμφανιστεί η συμπτωματολογία που περιγράφεται. Να ενυδατώνεστε όσο μπορείτε και συχνή κένωση της κύστης σας

    Βουρίκης Παναγιώτης

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Αμπελόκηποι

  • Όχι, να πίνεις πολύ νερό.

    Χατζηδάκη Βάλυ

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Νέο Ψυχικό

  • Καλημέρα.
    Θα πρέπει να κάνετε γενική εξέταση ούρων,καλιεργεια,και να σας δει Ουρολόγος

    Τσακαλίδης Χρήστος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Σέρρες

  • Εφοσον δεν εχετε συμπτωματα σε αυτη τη φαση οχι.

    Μήνου Νίκη

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Καλαμαριά

  • Θα πρέπει να κάνετε μια γενική και μία καλλιέργεια ούρων

    Χατζηδημητρίου Ευστράτιος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Παγκράτι

  • Καλησπέρα. Κάποιες φορές τα συμπτώματα της κυστιτιδας υποχωρούν καθώς ο οργανισμός αντιμετωπίζει το μικρόβιο. Υπάρχει όμως η πιθανότητα υποτροπής. Αν έχετε ξανά τα ίδια συμπτώματα, καλό θα είναι να κάνετε μια καλλιέργεια και να λάβετε κατάλληλη θεραπεία.

    Σταύρος Αρουτζίδης

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Καλλιθέα

  • Καλησπέρα σας. Προφανώς ότι και να είχατε αυτοπεριορίστηκε, μάλλον από το ανοσοποιητικό σας σύστημα και δε νομίζω οτι θα έχετε κάποιο πρόβλημα. Καλό θα ήταν την επόμενη φορά που θα έχετε παρόμοια συμπτώματα (που σας εύχομαι να μην έχετε!) να ενημερώσετε τον γιατρό σας πιο νωρίς γιατί κάποιες λοιμώξεις που παραμένουν αθεράπευτες μπορεί να εξελιχθούν και να έχουν μεγαλύτερες επιπτώσεις για την υγεία σας. Ελπίζω να βοήθησα και καλή σας ημέρα.

    Αλ-Αχμάρ Σάμερ Νικόλαος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Πανόρμου

  • Καλλιέργεια ούρων

    Παπαϊωάννου Στέφανος (Απενεργοποιημένος λογαριασμός)

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Νέα Ιωνία