• Ουρολοίμωξη
  • Υποβλήθηκε 18/08/2023

Γυναίκα 24. Είχα σχέση 4 χρόνια με αγορι 26 ετών και στα τέσσερα χρόνια είχα δυο επεισόδια ουρολοίμωξης που αντιμετωπίστηκαν με μια απλή αντιβίωση. Τώρα έχω 6 μήνες σχέση με άλλο αγορι και έχω εμφανίσει 3 επεισόδια ουρολοιμωξης. Παίρνω αντιβίωση πάντα με βαση το αντιβιογραμμα. Με αποκορύφωμα αυτή τη φορά που πήρα Fosfocin και μόλις κάναμε πάλι σεξ τα συμπτώματα επανήλθαν. Η γιατρός μου ειπε να μπούμε χημειοπροφυλαξη με furolin. Το αγόρι μου μου έχει πει πως παλιότερα του είχαν βρει e.coli στο σπερμα και είχε πάρει αντιβίωση. Μήπως με κολλάει ; (Κάνουμε ελεύθερο σεξ) .

5 ειδικοί απάντησαν

  • Η ΚΥΣΤΙΤΙΔΑ ΔΕΝ ΚΟΛΛΑΕΙ!!! ΝΑΙ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΤΟ ΣΕΞ ΑΛΛΑ ΤΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΙΡΓΑΝΙΣΜΙΥ ΣΑΣ! ΣΕ ΠΟΛΥ ΣΠΑΝΙΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΟΛΛΗΣΕΤΕ ΑΠΟ ΘΑΛΑΣΣΑ,ΠΙΣΙΝΑ Η ΤΟΥΑΛΕΤΤΕΣ!!

    Γαλανάκης Ιωάννης

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Αμπελόκηποι

  • Δεν σε κόλλα αλλά έχεις κυστιτιδα κ θέλεις συνδυαστικών θεραπειες

    Ξηρομερίτης Μάριος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Λάρισα

  • προφανώς και πρέπει να κάνει έλεγχο και ο σύντροφος διότι αν δεν το κάνει θα είναι ένας φαύλος κύκλος.

    Μαλόβρουβας Ευάγγελος

    Ουρολόγος - Ρομποτικός Χειρουργός

    Νέα Σμύρνη

  • Πιθανότατα έχετε μόνιμα το μικρόβιο και ενεργοποιείται με την σεξουαλικη επαφή
    Καλό θα ήταν να επισκευθειτε ουρολογο

    Χατζηδημητρίου Ευστράτιος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Παγκράτι

  • Καλημέρα, το πρόβλημα σας θα χρειαστει πλήρη διερεύνηση από ουρολόγο,μαζι με το σύντροφο σας .

    Τσακαλίδης Χρήστος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Σέρρες