• Λεύκανση δοντιών
  • Υποβλήθηκε 27/02/2024

Γεια σας, ξεκίνησα λεύκανση με μασελακια στο σπίτι, είμαι στην 15η μέρα κ η διαφορά είναι ελάχιστη. κανονικά σήμερα είναι η τελευταία μου εφαρμογή. Μπορώ να το συνεχίσω 5 ημέρες ακόμη; Να σημειώσω ότι έχω κόψει το κάπνισμα αυτές τις 15 μέρες κ κάθε είδους τροφές με χρωστικές.. ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

10 ειδικοί απάντησαν

  • Δεν είναι ίδια ανταπόκριση στην λεύκανση όλων των τύπων της αδαμαντίνης ίσως εσείς χρειάζεστε περισσότερες μέρες από το γνωρίζετε και για μία επόμενη προσπάθεια

    Τσαούσης Ιωάννης

    Οδοντίατρος

    Αμπελόκηποι

  • Θα επρεπε να ειχατε αποτελεσματα ακομα και μετα απο 15 ημερες εφαρμογης του λευκαντικου,απευθυνθειτε στον γιατρο σας.

    Χριστάκος Σταμάτης

    Οδοντίατρος

    Εξάρχεια

  • Δεν νομιζω πως θα εχει καποια διαφορα,καθως το διαστημα που κανετε την λευκανση ειναι ηδη μεγαλο

    Ρίζος Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Ηλιούπολη

  • Και αυτός είναι ο λόγος που προτιμώ την λεύκανση στο σπίτι. Σε 3 επισκέψεις σαφές αποτέλεσμα. Να μην συνεχίσετε την ιεραπεία επιπλέον ημέρες. Συμβουλευτείτε τον γιατρό σας.

    Γιαννούλης Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Πάτρα

  • Καλησπέρα σας. Φυσικά κ μπορείτε να συνεχίσετε για άλλες 5 ημέρες ή κ παραπάνω. Ακολουθήστε σωστά τις οδηγίες του θεράποντος ιατρού. Σε περίπτωση ελάχιστης αλλαγής χρώματος, ενημερώστε τον για να σας δώσει διαφορετικής συγκέντρωσης λευκαντικά υλικά. Σας ευχαριστούμε.

    Οδοντιατρική Κλινική Τζανάκης Νικόλαος DDS - Dental Clinic*****

    Οδοντίατρος

    Ηράκλειο Κρήτης

  • Κανονικά αν δεν έχουν ανοίξει τόσες μέρες , ίσως χρειάζεται και μια συνεδρία στο ιατρείο. Αλλά μπορείτε για 5 μέρες ακόμα στο σπίτι. Αν δεν υπάρχουν έντονες ευαισθησίες

    Πέττα Ευγενία

    Οδοντίατρος

    Ζωγράφου

  • Πρώτον,για να καταλάβετε τη διαφορά, πρέπει να υπάρχει αρχική φωτογραφία του χαμόγελου σας,(πριν την λευκανση,) και τελική.Δευτερον,εάν επιθυμείτε ένα πιο λευκό χαμόγελο τότε θα πρέπει να ακολουθήσει και μια δεύτερη συνεδρία στο ιατρείο με χορήγηση με πολύ υψηλότερο ποσοστό συγκέντρωσης λευκαντικου.

    Νοικοκύρη Αναστασία

    Οδοντίατρος

    Ζωγράφου

  • Πάντα με την παρακολούθηση από τον συνάδελφο που γνωρίζει τι σας έχει δώσει. Να είστε καλά!

    Μπογδανόπουλος Ηλίας

    Οδοντίατρος

    Γλυφάδα

  • Καλησπέρα σας! Σε συνεννόηση με τον οδοντίατρό σας και εφόσον κριθεί επιστημονικά αποδεκτό, υπάρχει δυνατότητα να συνεχιστεί η θεραπεία της λεύκανσης για λίγες μέρες ακόμη.

    Λιάππης Ευάγγελος

    Οδοντίατρος

    Θεσσαλονίκη

  • Καλησπέρα,
    Θα πρέπει να σας δει οδοντίατρος για να συζητήσετε πάνω στις συνήθειες που συνυπήρχαν στην διαδικασία της λεύκανσης και τον τρόπο χρήσης του λευκαντικού παράγοντα.

    Παναγοπούλου Πατρούλα

    Οδοντίατρος

    Ηλιούπολη