• Λεύκανση δοντιών
  • Υποβλήθηκε 16/02/2024

Έχω ξεκινησει τη διαδικασία λεύκανσης στο σπιτι,απλά επειδή μετά την εφαρμογή νιώθω ευαισθησία στα δόντια,μπορώ να την εφαρμόζω μερα παρά μερα ή είναι υποχρεωτικο για να γίνει σωστά να γίνεται σε καθημερινή βάση;

12 ειδικοί απάντησαν

  • Ρωτήστε τον οδοντίατρο που σας την χορήγησε για λεπτομέρειες.

    Βασιλάκης Γεώργιος

    Οδοντίατρος

    Ιεράπετρα

  • Θα σας βοηθουσε να κανετε χρηση οδοντοπαστας ειδικης για τις ευαισθησιες,τις οποιες μπορειτε να προμηθευτειτε απο τα σουπερ μαρκετ η' τα φαρμακεια,για οσο διαστημα κανετε την λευκανση,ωστε να σας ανακουφισουν απο τα συμπτωματα

    Ρίζος Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Ηλιούπολη

  • Ναι,μερα παρα μερα.

    Χριστάκος Σταμάτης

    Οδοντίατρος

    Εξάρχεια

  • Η λευκανση γινεται παντα με τις οδηγιες του γιατρου,μονο αυτος μπορει να σας πει πως για ποσο χρονικο διαστημα θα την εφαρμοσετε.

    Καραχάλιος Δημήτρης

    Οδοντίατρος

    Ηλιούπολη

  • Εαν σας δυσκολευει τοτε μπορειτε να διακοψετε για καποιες ημερες, σε συνεννοηση με τον οδοντιατρο. Να ειστε καλα!

    Μπογδανόπουλος Ηλίας

    Οδοντίατρος

    Γλυφάδα

  • Καλησπέρα σας. Φυσικά μπορείτε να "παύσεις " κ να τα εφαρμόζετε μέρα παρά μέρα. Το αποτέλεσμα είναι αρθροιστικό. Επίσης μπορείτε να ρωτήσετε τον θεράποντα ιατρό για υλικό μικρότερης συγκέντρωσης που δεν θα σας δημιουργεί ευαισθησία, και θα μπορείτε να το εφαρμόζετε καθημερινά. Σας ευχαριστούμε.

    Οδοντιατρική Κλινική Τζανάκης Νικόλαος DDS - Dental Clinic*****

    Οδοντίατρος

    Ηράκλειο Κρήτης

  • ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΣΩΣΤΑ Η ΛΕΥΚΑΝΣΗ,ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΖΕΤΕ ΤΟ ΥΛΙΚΟ ΛΕΥΚΑΝΣΗΣ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ.ΤΩΡΑ ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΕΝΟΧΛΗΣΗ ,ΠΑΡΤΕ ΕΝΑ ΗΠΙΟ ΠΑΥΣΙΠΟΝΟ.

    Νοικοκύρη Αναστασία

    Οδοντίατρος

    Ζωγράφου

  • Και μέρα παρά μέρα είναι καλά και με δύο μέρες κενό μεταξύ των εφαρμογών είναι καλά

    Τσαούσης Ιωάννης

    Οδοντίατρος

    Αμπελόκηποι

  • Καλησπέρα σας. Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα να το βάζετε μέρα παρά μέρα.

    Γκανά Δήμητρα

    Οδοντίατρος

    Νέο Ψυχικό

  • η μη σωστη τοποθετηση του λευκαντικου θα καθυστερησει την λευκανση
    καλλιτερα αυτη να γινεται στο ιατρειο υπο την επιβλεψη του οδοντιατρου

    Πλατανίτης Μηνάς

    Οδοντίατρος

    Πατήσια

  • Πρέπει σε καθημερινή βάση.

    Γιαννούλης Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Πάτρα

  • ΜΠΟΡΕΙΤΕ. ΚΑΝΤΕ ΤΗΝ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΠΙΠΛΕΟΝ

    Βαβουράκης Γεώργιος

    Οδοντίατρος

    Γκύζη