• Κρυολιπόλυση
  • Υποβλήθηκε 07/11/2022

Χάνεις κιλά με την κρυολιπόλυση;

15 ειδικοί απάντησαν

  • Οχι δεν χάνονται κιλά , χάνεται μόνο τοπικό λίπος .

    Κοντογιάννης Θάνος

    Πλαστικός Χειρουργός

    Κολωνάκι

  • Η απώλεια βάρους δε συνδέεται άμεσα με της τοπική αφαίρεση του λίπους !

    Αντωνιάδης Αθανάσιος

    Πλαστικός Χειρουργός

    Θεσσαλονίκη

  • οχι δυστυχως

    Παντελίδης Μάνος

    Στρατιωτικός Ιατρός, Διευθυντής Πλαστικής Χειρουργικής 251 Γενικού Νοσοκομείου Αεροπορίας

    Αμπελόκηποι

  • Η κρυολιπόλυση σε καμία περίπτωση δεν αποτελεί μία θεραπεία απώλειας βάρους. Πρόκειται για μία θεραπεία που στοχεύει στην εξάλειψη των τοπικών λιποκυττάρων και στην σμίλευση του περιγράμματος του σώματος, επομένως είναι πραγματικά απίθανο να χάσετε ένα σημαντικό ποσοστό βάρους μέσω της κρυολιπόλυσης.

    Μακρυγιώργης Κωνσταντίνος

    Πλαστικός Χειρουργός

    Πλατεία Μαβίλη

  • Δυστυχώς δεν υπάρχει απώλεια βάρους με την εφαρμογή της συγκεκριμένης θεραπείας, η οποία χάνει συνεχώς σε ζήτηση λόγω μη ικανοποιητικών αποτελεσμάτων ακόμη και στην αντιμετώπιση τοπικού πάχους...Αντίθετα με την εφαρμογή της λιποαναρρόφησης τα αποτελέσματα είναι θεαματικά, απόλυτα προβλέψιμα εξαρχής και μόνιμα.

    Δελβινιώτη Ξένη

    Πλαστικός Χειρουργός

    Ιλίσια

  • Η κρυολιπολυση ειναι μεθοδος σμιλευσης του σωματος . Καταστρεφει τοπικά λιποκυτταρα μεσω της διαδικασίας της ψυξης τους. Συνεπως δεν αφορά απώλεια κιλών αλλα απώλεια πόντων στοχευμενα στην περιοχη εφαρμογής της με απωλεια / περιορισμός τοπικού λίπους.

    Κατράνα Φανή

    Πλαστικός Χειρουργός

    Τρίκαλα

  • Χάνεις λίπος μέχρι 40% από την περιοχή που εφαρμόζεται η κεφαλή του μηχανήματος . Θα πρέπει να ακολουθείται και ένα πρόγραμμα διατροφής για καλλίτερα αποτελέσματα.

    Κίμων Ταμπαρόπουλος

    Πλαστικός Χειρουργός

    Λαμία

  • Καλήμερα σας και χρόνια πολλά. Σας ζητώ συγνώμη για την αργοπορημένη απάντηση. Όχι δεν θεωρείται μέθοδος αδυνατισματος. Χάνεις περίπου 30% του τοπικού λίπους στην περιοχή που θα εφαρμοστεί. Για πλήρη εξάλειψη έχει ένδειξη η λιποαναρροφηση

    Παπάς Θανάσης

    Πλαστικός Χειρουργός

    Θεσσαλονίκη

  • Η κρυολιπόλυση είναι μια μέθοδος για την αντιμετώπιση τοπικού πάχους. Για να φανεί διαφορά χρειάζεται ταυτόχρονα δίαιτα και γυμναστική. Δεν είναι μέθοδος για απώλεια βάρους.

    Κανακίδου Μαρία

    Πλαστικός Χειρουργός

    Θεσσαλονίκη

  • Η κρυολιπολυση σβήνει περιοχές τοπικού πάχους και είναι αποτελεσματική σε συγκεκριμένες περιπτωσεις και ανάλογα με τις προσδοκίες του/της ενδιαφερόμενου/νης έχει συνήθως εξαιρετικά αποτελέσματα σε λίγους μήνες
    Προϋπόθεση είναι πάντοτε η ισορροπημένη διατροφή και η ελαφριά άσκηση
    Θα δείτε περίπου 40% ελάττωση του όγκου της περιοχής ενδιαφέροντος ή 2-3 εκατοστά μείωση
    Με το μηχάνημα τελευταίας τεχνολογίας που διαθέτω στο ιατρείο μου CLATU με μια μόνο συνέδρια θα δείτε αποτελέσματα
    Για να σας πω αν είστε κατάλληλη υποψήφια/ιος θα πρέπει να σας δω απο κοντά. Η επίσκεψη είναι δωρεάν

    The Medical Beauty Center - Μανωλουδάκης Νικόλαος MD, MSc, FEBOPRAS & Συνεργάτες

    Πλαστικός Χειρουργός

    Πειραιάς

  • Όχι, με την κρυολιπόλυση χάνετε λίγους πόντους τοπικά εκεί που θα εφαρμοστεί η κεφαλή

    Αγγελάκη Άννα MD MSc FDAFPRS - Anaplastic Surgery (Απενεργοποιημένος λογαριασμός)

    Πλαστικός Χειρουργός

    Ιλίσια

  • Όχι. Τοπικά παρατηρείται διάσπαση του λίπους και απώλεια πόντων.

    Derma & Beauty

    Δερματολόγος - Αφροδισιολόγος

    Μελίσσια

  • Με την κρυολιπόλυση αντιμετωπίζουμε την τοπική συσσώρευση λίπους και χάνονται πόντοι και όχι κιλά!

    Κουράκου Μαρία-Σοφία

    Δερματολόγος - Αφροδισιολόγος

    Πλατεία Μαβίλη

  • Η κρυολιπόλυση δεν ενδείκνυται για την απώλεια βάρους. Αποτελεί μία μη επεμβατική μέθοδο για μικρή μείωση του λίπους σε περιοχές που ανθίστανται στη δίαιτα.

    Καλούδης Ιωάννης

    Πλαστικός Χειρουργός

    Θεσσαλονίκη

  • Όχι η κρυολιπόλυση είναι αφαίρεση εντοπισμένου λίπους. Το λίπος, είναι περίσσεια θερμίδων. Αν κάποιος προσλαμβάνει περισσότερες θερμίδες από εκείνες που καταναλώνει, θα βάλει λίπος έτσι και αλλιώς, απλά αν με την κρυολιπόλυση αφαιρεθούν οι λιπαποθήκες από ένα σημείο όπως για παράδειγμα από την κοιλιά, θα τις πάρει αλλού.

    Κακέπης Μιχάλης

    Δερματολόγος - Αφροδισιολόγος

    Παλλήνη