• Cryolipolysis
  • Submitted on 07/11/2022

Χάνεις κιλά με την κρυολιπόλυση;

15 specialists answered

  • Οχι δεν χάνονται κιλά , χάνεται μόνο τοπικό λίπος .

    Kontogiannis THanos

    Plastic surgeon

    Kolonaki

  • Η απώλεια βάρους δε συνδέεται άμεσα με της τοπική αφαίρεση του λίπους !

    Antoniadis Athanasios

    Plastic surgeon

    Thessaloniki

  • οχι δυστυχως

    Pantelidis Manos

    Στρατιωτικός Ιατρός, Διευθυντής Πλαστικής Χειρουργικής 251 Γενικού Νοσοκομείου Αεροπορίας

    Ampelokipoi

  • Η κρυολιπόλυση σε καμία περίπτωση δεν αποτελεί μία θεραπεία απώλειας βάρους. Πρόκειται για μία θεραπεία που στοχεύει στην εξάλειψη των τοπικών λιποκυττάρων και στην σμίλευση του περιγράμματος του σώματος, επομένως είναι πραγματικά απίθανο να χάσετε ένα σημαντικό ποσοστό βάρους μέσω της κρυολιπόλυσης.

    Μακρυγιώργης Κωνσταντίνος

    Plastic surgeon

    Platia Mavili

  • Δυστυχώς δεν υπάρχει απώλεια βάρους με την εφαρμογή της συγκεκριμένης θεραπείας, η οποία χάνει συνεχώς σε ζήτηση λόγω μη ικανοποιητικών αποτελεσμάτων ακόμη και στην αντιμετώπιση τοπικού πάχους...Αντίθετα με την εφαρμογή της λιποαναρρόφησης τα αποτελέσματα είναι θεαματικά, απόλυτα προβλέψιμα εξαρχής και μόνιμα.

    Δελβινιώτη Ξένη

    Plastic surgeon

    Ilisia

  • Η κρυολιπολυση ειναι μεθοδος σμιλευσης του σωματος . Καταστρεφει τοπικά λιποκυτταρα μεσω της διαδικασίας της ψυξης τους. Συνεπως δεν αφορά απώλεια κιλών αλλα απώλεια πόντων στοχευμενα στην περιοχη εφαρμογής της με απωλεια / περιορισμός τοπικού λίπους.

    Κατράνα Φανή

    Plastic surgeon

    Trikala

  • Χάνεις λίπος μέχρι 40% από την περιοχή που εφαρμόζεται η κεφαλή του μηχανήματος . Θα πρέπει να ακολουθείται και ένα πρόγραμμα διατροφής για καλλίτερα αποτελέσματα.

    Tamparopoulos Kimon

    Plastic surgeon

    Lamia

  • Καλήμερα σας και χρόνια πολλά. Σας ζητώ συγνώμη για την αργοπορημένη απάντηση. Όχι δεν θεωρείται μέθοδος αδυνατισματος. Χάνεις περίπου 30% του τοπικού λίπους στην περιοχή που θα εφαρμοστεί. Για πλήρη εξάλειψη έχει ένδειξη η λιποαναρροφηση

    Papas Athanasios

    Plastic surgeon

    Thessaloniki

  • Η κρυολιπόλυση είναι μια μέθοδος για την αντιμετώπιση τοπικού πάχους. Για να φανεί διαφορά χρειάζεται ταυτόχρονα δίαιτα και γυμναστική. Δεν είναι μέθοδος για απώλεια βάρους.

    Kanakidou Maria

    Plastic surgeon

    Thessaloniki

  • Η κρυολιπολυση σβήνει περιοχές τοπικού πάχους και είναι αποτελεσματική σε συγκεκριμένες περιπτωσεις και ανάλογα με τις προσδοκίες του/της ενδιαφερόμενου/νης έχει συνήθως εξαιρετικά αποτελέσματα σε λίγους μήνες
    Προϋπόθεση είναι πάντοτε η ισορροπημένη διατροφή και η ελαφριά άσκηση
    Θα δείτε περίπου 40% ελάττωση του όγκου της περιοχής ενδιαφέροντος ή 2-3 εκατοστά μείωση
    Με το μηχάνημα τελευταίας τεχνολογίας που διαθέτω στο ιατρείο μου CLATU με μια μόνο συνέδρια θα δείτε αποτελέσματα
    Για να σας πω αν είστε κατάλληλη υποψήφια/ιος θα πρέπει να σας δω απο κοντά. Η επίσκεψη είναι δωρεάν

    Center Medical Beauty

    Plastic surgeon

    Piraeus

  • Όχι, με την κρυολιπόλυση χάνετε λίγους πόντους τοπικά εκεί που θα εφαρμοστεί η κεφαλή

    Αγγελάκη Άννα (Deactivated account)

    Plastic surgeon

    Ilisia

  • Όχι. Τοπικά παρατηρείται διάσπαση του λίπους και απώλεια πόντων.

    & Beauty Derma

    Dermatologist - Venereologist

    Melissia

  • Με την κρυολιπόλυση αντιμετωπίζουμε την τοπική συσσώρευση λίπους και χάνονται πόντοι και όχι κιλά!

    Kourakou Maria-Sofia

    Dermatologist - Venereologist

    Platia Mavili

  • Η κρυολιπόλυση δεν ενδείκνυται για την απώλεια βάρους. Αποτελεί μία μη επεμβατική μέθοδο για μικρή μείωση του λίπους σε περιοχές που ανθίστανται στη δίαιτα.

    Kaloudis Ioannis

    Plastic surgeon

    Thessaloniki

  • Όχι η κρυολιπόλυση είναι αφαίρεση εντοπισμένου λίπους. Το λίπος, είναι περίσσεια θερμίδων. Αν κάποιος προσλαμβάνει περισσότερες θερμίδες από εκείνες που καταναλώνει, θα βάλει λίπος έτσι και αλλιώς, απλά αν με την κρυολιπόλυση αφαιρεθούν οι λιπαποθήκες από ένα σημείο όπως για παράδειγμα από την κοιλιά, θα τις πάρει αλλού.

    Kakepis Mihalis

    Dermatologist - Venereologist

    Pallini