• Κρίση πανικού
  • Υποβλήθηκε 28/01/2024

Το κρύο εχει να κανει με την αναπνοή;γιατι νιώθω οτι δεν περνώ άνετα ανασα γιατι εγω εχω αρχισει δουλεια εναεριτη και εκεινη την μερα ειχε κρυο και ημουν πανω στα 45 μετρα κα κατέβηκα γιατι τα χερια μου κανανε ηλεκτρισμό απο το κρυο.και ποναει και λιγακι το στήθος μου απο τι το εχω ;

4 ειδικοί απάντησαν

  • Σας ταιριάζει αυτή η δουλειά ??! Μήπως όχι ? Δεν μπορούν όλοι οι άνθρωποι να τα κάνουν όλα !!! Άγχος είναι αυτό που παθαίνετε αλλά αν σας συμβαίνει μόνο πάνω στον στύλο τότε μάλλον δεν σας ταιριάζει αυτή η δουλειά, ευχαριστώ

    Καροφυλλάκη Σταυρούλα

    Σύμβουλος Ψυχικής Υγείας - Life coaching

    Άγιος Νικόλαος

  • Γεια σας! Δυστυχώς ο αρμόδιος που μπορεί να σας κατατοπίσει είναι ένας αξιόλογος παθολόγος ή και καρδιολόγος ομοίως. Αν αυτά αποκλειστούν είμαστε παρόντες για πιο αναλυτική συζήτηση ως προς τα ζητήματα περί ψυχής. Σας ευχαριστώ!

    Κυριακίδη Στεφανία

    Σύμβουλος Ψυχικής Υγείας

    Περιστέρι

  • Καλησπέρα σας. Λυπάμαι για αυτό, ακούγεται ανησυχητικό. Στη θέση σας θα απεύθυνα τις ερωτήσεις αυτές αρχικά σε έναν γιατρό, για να αποκλειστούν τυχόν οργανικές αιτίες για τα συμπτώματά σας. Να είστε καλά.

    Γουλανδρής Γιώργος

    Ψυχολόγος - Ψυχοθεραπευτής

    Βούλα

  • Το κρύο και η αναπνοή συνδέονται στενά μεταξύ τους. Όταν βρισκόμαστε σε ψυχρές συνθήκες, η αναπνοή μας ίσως να επηρεαστεί κάνοντας την πιο δύσκολη.
    Στην δική σας περίπτωση, θα σας συνιστούσα να επικοινωνήσετε με έναν ιατρό, κατά προτίμηση πνευμονολογο, για να αξιολογήσει την περίπτωση σας λεπτομερώς. Ο ειδικός θα μπορούσε να εκτιμήσει καλύτερα την κατάσταση σας και να σας προτείνει την κατάλληλη θεραπεία.

    Καλοβάδης Γιώργος

    Ψυχολόγος - Ψυχοσεξολόγος - Ψυχοθεραπευτής