• Εξαγωγή φρονιμίτη
  • Υποβλήθηκε 26/03/2024

Καλησπέρα σάς μια ερώτηση θα ήθελα να θέσω. Για να κάνω εξαγωγή φρονιμίτη χρειάζομαι οδοντίατρο η οδοντίατρο γνάθο χειρουργό που μου είπαν κάποιοι?

14 ειδικοί απάντησαν

  • Αν χρειαζεται χειρουργικη εξαγωγη,θα ελεγα να πατε σε εναν γναθοχειρουργο

    Ρίζος Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Ηλιούπολη

  • Καποιον που γνωριζει απο τεχνικες εξαγωγης φρονιμιτων.

    Χριστάκος Σταμάτης

    Οδοντίατρος

    Εξάρχεια

  • Ολοι οι οδοντίατροι μπορούν να κάνουν εξαγωγή σωφρονιστήρα (φρονιμίτη).Σε περίπτωση που η εξαγωγή κριθεί με ακτινογραφικά κριτήρια πιο σύνθετη τότε απευθυνθείτε σε γναθοχειρουργό ή σε ειδικό χειρουργό στόματος

    Παναγόπουλος Νικόλαος

    Οδοντίατρος

    Μαρούσι

  • Καλησπέρα σας. Θα χρειαστεί κλινική εξέταση και πανοραμική ακτινογραφία από οδοντίατρο που γνωρίζει να εξάγει φρονιμήτες. Αν ο οδοντίατρος αποφασίσει πως η περίπτωση είναι αρκετά δύσκολη και χρήζει ειδικού, τότε θα σας παραπέμψει σε κάποιον ειδικό. Το 95% των φρονιμητών είναι δουλειά του οδοντιάτρου και ένα πολύ μικρό ποσοστό είναι για παραπομπή σε ειδικό.

    Παναγιωτόπουλος Αλέξανδρος

    Χειρουργός Οδοντίατρος

    Πετρούπολη

  • ΣΥΝΗΘΩΣ ΓΝΑΘΟΧΕΙΡΟΥΡΓΟ ΕΙΔΙΚΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΟ ΤΟ ΔΟΝΤΙ

    Βαβουράκης Γεώργιος

    Οδοντίατρος

    Γκύζη

  • Εξαρταται απο την κατασταση του φρονιμητη κ την ικανοτητα του οδοντιατρου

    Ψαραδάκη Σεσίλια

    Οδοντίατρος

    Νέα Σμύρνη

  • Καλησπέρα σας! Καλό θα ήταν να απευθυνθείτε σε κάποιον ειδικό Χειρουργό Στόματος ή Γναθοχειρουργό.

    Χαραλαμπίδης Βασίλης

    Οδοντίατρος

    Μελίσσια

  • Εξαρτάται από πολλα πράγματα. Χρειάζεται ακτινογραφικής εικόνα για να πάρετε μια απάντηση.

    Μουρούτσος Ασημάκης

    Οδοντίατρος

    Μαρούσι

  • αναλογα τη θεση που βρισκεται το δοντι .

    Μούρτζινος Νίκος

    Οδοντίατρος

    Αχαρνές

  • Εξαρταται να ειναι εγκλειστος η οχι.κανονικα οποιοσδηποτε οδοντιατρος μπορει να κανει την επεμβαση αρκει να ειναι καταρτισμενος κ να χει καποια σχετικη εκπαιδευση,διαφορετικα αν δεν βρεθει καποιος γενικος οδοντιατρος μπορει να απευθυνθει σε καποιο γναθοχειρουργο.

    Καραχάλιος Δημήτρης

    Οδοντίατρος

    Ηλιούπολη

  • Καλησπέρα σας. Υπάρχουν πολλοί γενικοί οδοντίατροι που αναλαμβάνουν εξαγωγές φρονιμιτων.

    Γκανά Δήμητρα

    Οδοντίατρος

    Νέο Ψυχικό

  • Οδοντίατρο και αν χρειαστεί θα σας παραπέμψει.

    Γιαννούλης Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Πάτρα

  • Αναλόγως αν είναι εγκλειστο ή όχι το δόντι

    Πλατανίτης Μηνάς

    Οδοντίατρος

    Πατήσια

  • Καλησπέρα
    Καλύτερα γναθοχειρουργο

    Κορμά Μαρία

    Στοματικός & Γναθοπροσωπικός Χειρουργός

    Πειραιάς