• Εξαγωγή φρονιμίτη
  • Υποβλήθηκε 12/12/2023

Καλησπέρα σας, έκανα εξαγωγή φρονιμίτη πριν από δύο βδομάδες και πονάω κατά τη μάσηση στη γνάθο στην πλευρά της εξαγωγής πίσω πίσω, είναι φυσιολογικό;

12 ειδικοί απάντησαν

  • Καλό ειναι να σας δει πάλι ο Οδοντιατρος

    Τσαούσης Ιωάννης

    Οδοντίατρος

    Αμπελόκηποι

  • Ναι,ειναι φυσιολογικο.Ειστε σε αναρρωση.

    SmileDental - Ράγκου Βασιλική

    Οδοντίατρος

    Παγκράτι

  • Είναι πρόσφατη η εξαγωγή
    Ναι πιθανώς να σχετίζεται με αυτήν

    Λεβή Άννα

    Οδοντίατρος - Ειδική Προσθετολόγος

    Χαλάνδρι

  • Καλησπέρα σας. Ναι αναλόγως το είδος της εξαγωγής, είναι φυσιολογικό μέχρι κ τέσσερις με έξι εβδομάδες μετά να υπάρχει ευαισθησία σε σκληρές τροφές, με πτωτική πορεία όμως. Σας ευχαριστούμε.

    Οδοντιατρική Κλινική Τζανάκης Νικόλαος DDS - Dental Clinic*****

    Οδοντίατρος

    Ηράκλειο Κρήτης

  • Μπορεί να πάρει αρκετό καιρό για να είναι εντελώς αναίσθητη η περιοχή. 1-2 μήνες.

    Γιαννούλης Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Πάτρα

  • Καλησπέρα σας,μπορεί να συμβαίνει αυτό μέχρι να επουλωθει.

    Γκανά Δήμητρα

    Οδοντίατρος

    Νέο Ψυχικό

  • Να κανετε μια συμπληρωματικη ακτινογραφια θα προτεινα,να δειτε μηπως προκειται για καποιο παρακειμενο δοντι που ειναι υπευθυνο για την ενοχληση που εχετε

    Ρίζος Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Ηλιούπολη

  • Θα μπορούσε να ειναι φυσιολογικό.

    Αλλά ο πόνος είναι υποκειμενικός δεν εχει μοναδα μέτρησης ...

    Βεράνης Βασίλειος

    Οδοντίατρος

    Πετράλωνα

  • Εάν η χειρουργικη εξαγωγή ήταν αρκετά τραυματική θα έλεγα ότι είναι φυσιολογικό.Βεβαια μιλάμε θεωρητικα πάντα .Καλο θα ήταν να μελετούσα την πανοραμική σας και να σας εξετάσω κλινικά.

    Νοικοκύρη Αναστασία

    Οδοντίατρος

    Ζωγράφου

  • απολυτα καθοσον εξελισσεται η διαδικασια επουλωσης

    Πλατανίτης Μηνάς

    Οδοντίατρος

    Πατήσια

  • Καλησπέρα σας, απολύτως φυσιολογικό είναι.

    Χαριτωνίδης Αναστάσιος

    Οδοντίατρος

    Παγκράτι

  • Θα ηρεμήσει. Υπομονή.

    Μουρούτσος Ασημάκης

    Οδοντίατρος

    Μαρούσι