• Άγχος και Στρες
  • Υποβλήθηκε 29/01/2024

Είμαι 55 χρόνων Μητέρα τριών παιδιών και δύο εγγονών Μετά από μια βροχιτιδα που πέρασα με 15 μέρες αντιβίωση είμαι καλά Όμως έχω εδώ και λίγες μέρες περίπου 4 μέρες καουρες στο στομάχι και καψιμο .Όσο έπαιρνα αντιβίωση έπαιρνα προστατευτικο για το στομάχι μου και δεν είχα θέμα. Από την ημέρα που το σταμάτησα είχα αυτά τα συμπτώματα Τα είχα και παλαιότερα όταν έτρωγα πατατακια καμμιά μπουγάτσα απ έξω και καφέ ή σοκολάτα Φοβάμαι να φάω άνετα κάτι και το μυαλό μου είναι συνέχεια μήπως με πιάσει αυτή η καουρα και το κάψιμο Να πάω σε ηπατολογο ?Να προσθέσω μια φορά που είχα ξαπλώσει μεσημέρι μετά το φαγητό μου έρθει κάτι σαν λάδι καυτό στο λαιμό και νόμιζα θα πνίγω Έντονη καουρα και καύση Περιμένω την γνώμη σας Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

3 ειδικοί απάντησαν

  • Κάνετε παλινδρομήσεις.
    Να κάνετε γαστροσκόπηση.

    Οικονόμου Γεώργιος

    Γαστρεντερολόγος

    Μαρούσι

  • Η συμπτωματολογία σας ταιριάζει με αυτή της γαστροοισοφαγικής παλινδρόμησης. Θα πρέπει να σας δει γαστρεντερολόγος.

    Ζαμπέλης Κωνσταντίνος

    Γαστρεντερολόγος

    Κηφισιά

  • Έχετε σαφή ένδειξη για εκτίμηση γαστρεντερολόγου!
    Απευθυνθείτε στον συνάδελφο που σας παρακολουθεί.
    Με το καλό!

    Ζώγας Νικόλαος

    Γαστρεντερολόγος

    Καλλιθέα