• Ιατρικές βεβαιώσεις
  • Υποβλήθηκε 03/03/2023

Η ιατρική βεβαίωση για εγγραφή σε γυμναστήριο καλύπτεται οικονομικά από τον ΕΟΠΠΥ;

8 ειδικοί απάντησαν

  • Ίσως αν απευθυνθείτε σε καρδιολόγο του ΕΟΠΥΥ ή σε δημόσιο νοσοκομειο

    Βασιλά Σπυριδούλα

    Καρδιολόγος

    Μαρούσι

  • Μόνο σε γιατρούς που είναι συμβεβλημένοι με τον ΕΟΠΠΥ

    Σακαδάκης Ελευθέριος

    Καρδιολόγος

    Παγκράτι

  • Χρειάζεται μια καλή κλινική εξεταση - ατομικό και οικογενειακό ιστορικο και ηλεκτροκαρδιογραφημα.

    ενδεχόμενα σε δημοσιες δομές να καλύπτεται. Σε ιδιώτες καρδιολόγου εχει χαμηλό κόστος.

    Κουρκούτη Πολίνα

    Καρδιολόγος

    Χολαργός

  • ΚΑΛΥΠΤΕΤΑΙ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΕΣ ΔΟΜΕΣ ΥΓΕΙΑΣ, ΟΠΟΥ ΑΦΟΥ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΑΕΙ ΘΑ ΛΑΒΕΙ ΟΔΗΓΙΕΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΕΜΠΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ (πχ ΤΡΙΠΛΕΞ, ΚΑΡΔΙΟΓΡΑΦΗΜΑ, ΤΕΣΤ ΚΟΠΩΣΕΩΣ - ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ) ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΤΙΣ ΚΑΝΕΙ (ΕΙΤΕ ΣΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ (ΔΩΡΕΑΝ), ΕΙΤΕ ΣΕ ΠΟΛΥΙΑΤΡΕΙΑ ή ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΑ ΚΕΝΤΡΑ (ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΣ ΤΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΤΩΝ ΠΑΡΑΠΕΜΠΤΙΚΩΝ)), ΕΠΑΝΕΡΧΕΤΑΙ ΜΕ ΝΕΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ, ΣΤΟΝ ΑΡΧΙΚΟ ΙΑΤΡΟ ΤΗΣ ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΔΟΜΗΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΥΠΟΓΡΑΦΕΙ ΤΗ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΑΘΛΗΣΗΣ, ΑΝ ΦΥΣΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΕΣ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ.
    ΒΑΣΙΚΟ ΣΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΟΤΙ ΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ ΑΘΛΗΣΗΣ, ΒΑΣΗ ΝΟΜΟΥ, ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΥΠΟΓΡΑΨΟΥΝ ΜΟΝΟ ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΟΙ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΙ ΓΙΑ ΜΙΚΡΑ ΠΑΙΔΙΑ.

    Δράγαζης Ιωάννης

    Καρδιολόγος

    Ηλιούπολη

  • Οχι, ποτέ δεν το καλυπτε ο ΕΟΠΥΥ. Πληρωνετε κανονικα επισκεψη γιατι πρεπει να εξεταστειτε για να σας χορηγηθει η βεβαιωση

    Ηλιάδου Ελισάβετ

    Παθολόγος

    Νέα Σμύρνη

  • Αν το ζητήσετε μέσω του προσωπικού σας γιατρού, καλύπτεται.

    Κουτσουφλιανιώτης Κωνσταντίνος

    Παθολόγος

    Θεσσαλονίκη

  • Όχι, κανονικά δεν καλύπτεται οικονομικά από τον ΕΟΠΠΥ σε ιδιώτες συμβεβλημένους.

    Τριανταφύλλης Δημήτριος

    Καρδιολόγος

    Κυψέλη

  • ΕΑΝ ΧΡΕΙΑΖΘΝΤΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΙΚΡΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ.ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΗ ΑΣΦΑΛΙΣΗ ΕΟΠΥΥ

    Σιμιτσής Στυλιανός

    Καρδιολόγος

    Πλατεία Μαβίλη