• Medical certificates
  • Submitted on 03/03/2023

Η ιατρική βεβαίωση για εγγραφή σε γυμναστήριο καλύπτεται οικονομικά από τον ΕΟΠΠΥ;

8 specialists answered

  • Ίσως αν απευθυνθείτε σε καρδιολόγο του ΕΟΠΥΥ ή σε δημόσιο νοσοκομειο

  • Μόνο σε γιατρούς που είναι συμβεβλημένοι με τον ΕΟΠΠΥ

    Sakadakis Eleutherios

    Cardiologist

    Pagrati

  • Χρειάζεται μια καλή κλινική εξεταση - ατομικό και οικογενειακό ιστορικο και ηλεκτροκαρδιογραφημα.

    ενδεχόμενα σε δημοσιες δομές να καλύπτεται. Σε ιδιώτες καρδιολόγου εχει χαμηλό κόστος.

    Κουρκούτη Πολίνα

    Cardiologist

    Cholargos

  • ΚΑΛΥΠΤΕΤΑΙ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΕΣ ΔΟΜΕΣ ΥΓΕΙΑΣ, ΟΠΟΥ ΑΦΟΥ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΑΕΙ ΘΑ ΛΑΒΕΙ ΟΔΗΓΙΕΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΕΜΠΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ (πχ ΤΡΙΠΛΕΞ, ΚΑΡΔΙΟΓΡΑΦΗΜΑ, ΤΕΣΤ ΚΟΠΩΣΕΩΣ - ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ) ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΤΙΣ ΚΑΝΕΙ (ΕΙΤΕ ΣΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ (ΔΩΡΕΑΝ), ΕΙΤΕ ΣΕ ΠΟΛΥΙΑΤΡΕΙΑ ή ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΑ ΚΕΝΤΡΑ (ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΣ ΤΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΤΩΝ ΠΑΡΑΠΕΜΠΤΙΚΩΝ)), ΕΠΑΝΕΡΧΕΤΑΙ ΜΕ ΝΕΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ, ΣΤΟΝ ΑΡΧΙΚΟ ΙΑΤΡΟ ΤΗΣ ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΔΟΜΗΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΥΠΟΓΡΑΦΕΙ ΤΗ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΑΘΛΗΣΗΣ, ΑΝ ΦΥΣΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΕΣ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ.
    ΒΑΣΙΚΟ ΣΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΟΤΙ ΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ ΑΘΛΗΣΗΣ, ΒΑΣΗ ΝΟΜΟΥ, ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΥΠΟΓΡΑΨΟΥΝ ΜΟΝΟ ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΟΙ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΙ ΓΙΑ ΜΙΚΡΑ ΠΑΙΔΙΑ.

    Dragazis Ioannis

    Cardiologist

    Ilioupoli

  • Οχι, ποτέ δεν το καλυπτε ο ΕΟΠΥΥ. Πληρωνετε κανονικα επισκεψη γιατι πρεπει να εξεταστειτε για να σας χορηγηθει η βεβαιωση

    Iliadou Elisavet

    Internist

    Nea Smirni

  • Αν το ζητήσετε μέσω του προσωπικού σας γιατρού, καλύπτεται.

    Κουτσουφλιανιώτης Κωνσταντίνος

    Internist

    Thessaloniki

  • Όχι, κανονικά δεν καλύπτεται οικονομικά από τον ΕΟΠΠΥ σε ιδιώτες συμβεβλημένους.

    Triantafullis Dimitrios

    Cardiologist

    Kypseli

  • ΕΑΝ ΧΡΕΙΑΖΘΝΤΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΙΚΡΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ.ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΗ ΑΣΦΑΛΙΣΗ ΕΟΠΥΥ

    Simitsis Stylianos

    Cardiologist

    Platia Mavili