• Απονεύρωση
  • Υποβλήθηκε 07/06/2023

Αν χρειαστώ απονεύρωση θα πονέσω κατά την διάρκεια της διαδικασίας γιατί δεν θα αντέξω να πονέσω φοβάμαι πολύ πάρα πολύ μπορεί να μείνω εκεί επιτόπου

32 ειδικοί απάντησαν

  • Καλημερα σας.Η απονευρωση γινεται με τοπικη αναισθησια,οποτε δεν υπαρχει λογος να ανησυχειτε!

    Ρίζος Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Ηλιούπολη

  • Οχι δεν θα πονεσετε καθολου,μονο κατα την αναισθησια οπως θα κανατε ομως ενα σφραγισμα.

    Μπουλντής Γεώργιος - Athens Dental Project

    Οδοντίατρος

    Ελληνικό

  • Μια τοπική αναισθησία θα λύσει το πρόβλημά σας. Τα σύγχρονα αναισθητικα βοηθάνε και στις πιο δύσκολες περιπτώσεις. Καλό θα ήταν να αναφέρετε το φόβο σας στο γιατρό σας,ώστε αν το κρίνει απαραίτητο να το διαχειριστεί χορηγωντας σας κάποιο ηρεμιστικό πριν την έναρξη της θεραπείας.

    Ψυχαράκη Ευαγγελία

    Οδοντίατρος

    Αμπελόκηποι

  • ΔΕΝ ΘΑ ΠΟΝΕΣΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΑ

    Βαβουράκης Γεώργιος

    Οδοντίατρος

    Γκύζη

  • Η απονευρωση γινεται τελειως ανωδυνα με σωστη αναισθησια της περιοχης.

    Ευχαριστω

    Μπαριανού Αριστέα

    Ενδοδοντολόγος

    Ρόδος

  • Η απονεύρωση υπό σωστή αναισθησία δεν έχει καθόλου πόνο. Είναι μία εντελώς ανώδυνη θεραπεία.

    Οδοντιατρική Κλινική Τζανάκης Νικόλαος DDS - Dental Clinic*****

    Οδοντίατρος

    Ηράκλειο Κρήτης

  • Με αναισθησία δεν υπάρχει πρόβλημα πόνου κ ισως και αντιβίωση πιο πριν

    Τσαούσης Ιωάννης

    Οδοντίατρος

    Αμπελόκηποι

  • Όχι δεν θα πονέσετε κατά την διάρκεια της θεραπείας, γίνεται αναισθησία έτσι ώστε να μην έχει αυτή την άσχημη εμπειρία ο Ασθενης και για να μπορεί και ο ιατρός να κάνει το καλύτερο δυνατό.

    Καρβουνιάρη Άννα - Σακέτου Αλέξια

    Οδοντίατρος

    Αργυρούπολη

  • Δεν χρειάζεται να έχετε άγχος. Καμία οδοντιατρική εργασία δεν γίνεται χωρίς την συναίνεση σας και με βία. Αν κρίνουμε ότι χρειάζεστε τοπική αναισθησία, θα πραγματοποιηθεί και δεν θα καταλάβετε κάτι. Ευχαριστώ.

    Βασιλάκης Γεώργιος

    Οδοντίατρος

    Ιεράπετρα

  • μην ανησυχειτε μετα την αναισθησια δεν πονατε καθολου

    Μπέρτος Λουίτζι

    Οδοντίατρος

    Γλυφάδα

  • οχι δεν υπερχει πονος,γινεται αναισθησια

    Παπαγγελής Νικόλαος & Τόσκα Μαρία

    Οδοντίατρος

    Λάρισα

  • Η απονεύρωση γίνεται πάντα με αναισθησία , οποτε κατά τη διάρκεια της θεραπείας δε θα νιώσετε κάτι , ίσως κάποιες μικρές ενοχλήσεις μόνο. Παρόλα αυτά ενημερώστε το ιατρό σας για τη φοβία του και για το ιατρικό ιστορικό σας , ωστε να είναι προετοιμασμένος

    Τσιτσιρίδης Δημήτρης

    Οδοντίατρος

    Χανιά

  • Γίνεται πάντα με τοπική αναισθησία ..
    Κανένας λόγος ανησυχίας για πόνο...

    Μακαντάνη Ευδοκία

    Οδοντίατρος

    Εξάρχεια

  • Δε θα πονέσετε καθόλου. Η ενδοδοντική θεραπεία (απονεύρωση), ειδικά όταν γίνεται από ειδικό Ενδοδοντολόγο, είναι μια διαδικασία γρήγορη και εντελώς ανώδυνη.

    ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ 92

    Οδοντίατρος

    Κηφισιά

  • Δεν θα πονεσεις καθολου εφοσον πρωτα σου κανει ο γιατρος την αναισθησια

    Μπουμπούνας Εμμανουήλ

    Οδοντίατρος

    Καβάλα

  • Με την αναισθησια του δοντιου απο την ενεση δεν θα καταλαβετε τιποτα.

    Χωραφά Γεωργία

    Οδοντίατρος

    Ηλιούπολη

  • Η ενδοδοντικη θεραπεία γίνεται πάντα με αναισθησία. Η αποφυγή επίσκεψης στον οδοντίατρο θα σας οδηγήσει σε πιο σύνθετα και πιο κοστοβορα μονοπάτια θεραπείας.

    Χριστογιάννης Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Μεσολόγγι

  • Με τα σημερινά αναισθητικά η απονεύρωση είναι τελείως ανώδυνη.

    Καλημερατζή Δέσποινα

    Οδοντίατρος

    Χαλάνδρι

  • Οι ενδοδοντικές θεραπείες (απονευρώσεις) πραγματοποιούνται στο ιατρείο μας από εξειδικευμένο συνεργάτη ενδοδοντολόγο, με τη χρήση τοπικής αναισθησίας. Όλη η θεραπεία, πραγματοποιείται κάτω από οδοντιατρικό μικροσκόπιο και οι χειρισμοί είναι πολύ προσεκτικοί και λεπτοί. Η διαδικασία είναι ανώδυνη, και μετά τη θεραπεία ο ασθενής καλύπτεται πάντοτε με τα κατάλληλα αναλγητικά. Συνεπώς εάν χρειαστείτε κάτι τέτοιο, δεν θα έχετε κανένα πρόβλημα.

    Οδοντιατρείο Ζάρμποζαν & Αναστασιάδη

    Οδοντίατρος

    Γλυκά Νερά

  • Θα γίνει με αναισθησία, να μην φοβάστε καθολου!!!

    Αντωνίου Παναγιώτης (Απενεργοποιημένος λογαριασμός)

    Οδοντίατρος

    Τρίκαλα

  • Η απονεύρωση είναι μία διαδικασία που δεν πονάει συνήθως την πρώτη φορά γίνεται με αναισθησία και αν χρειαστούν περισσότερες δεν θα χρειαστεί ούτε αναισθησία

    Φουρμούζης Ιωάννης Dental Excellence

    Οδοντιατρικό Κέντρο

    Πλατεία Μαβίλη

  • Ολη η διαδικασια της ενδοδοντικης θεραπειας (απονευρωση) γινεται με αναισθησια, επομενως δεν προκαλειται πονος.

    Τζάνου Αρετή

    Οδοντίατρος

    Μαρούσι

  • Η διαδικασία της απονεύρωσης είναι ανώδυνη επειδη πραγματοποιείται με τοπική αναισθησια. Ωστόσο, αν έχετε έντονη φοβία με τις οδοντιατρικές πράξεις, η απονεύρωση μπορεί να πραγματοποιηθεί και με χρήση μέθης.

    Αλεξόπουλος Άρης

    Χειρούργος Οδοντίατρος

    Άγιος Δημήτριος

  • Αν η απονευρωση γινει απο καποιον γιατρο που κατεχει καλα το αντικειμενο κ ειναι εκπαιδευμενος σωστα κ αφου εχει κανει καλη αναισθησια απευαισθητοποιωντας τελειως το πονεμενο δοντι δεν υπαρχει καποιος ιδιαιτερος πονος παρα ισως το αισθημα καποιας ενοχλησης.

    Καραχάλιος Δημήτρης

    Οδοντίατρος

    Ηλιούπολη

  • Η διαδικασία γίνεται πάντα με αναισθησία. Συζητηστε τις ανησυχίες σας με τον οδοντίατρο σας ώστε να σας λυθούν τυχόν απορίες και να νιώσετε πιο άνετα

    Μπάλιος Νικόλαος

    Οδοντίατρος

    Άγιος Δημήτριος

  • Καλησπέρα σας. Για να χρειάζεστε απονεύρωση θα πρέπει να έχετε ήδη πόνο σε κάποιο δόντι ή πολύ μεγάλη καταστροφή που νεκρώσει τον πολφικό του ιστό. (νεύρο). Κατά την διάρκεια της διαδικασίας θα είστε υπό τοπική αναισθησία και δεν θα νιώθετε πόνο.

    Παναγιωτόπουλος Αλέξανδρος

    Χειρουργός Οδοντίατρος

    Πετρούπολη

  • Δεν θα πονέσετε καθολου

    Κατσίβα Αφροδίτη

    Οδοντίατρος

    Νέα Ιωνία

  • Καλησπέρα σας,με καλή αναισθησία όλα καλά θα πάνε,μη φοβάστε.

    Γκανά Δήμητρα

    Οδοντίατρος

    Νέο Ψυχικό

  • Ανάλογα τον γιατρό και την κατάσταση του δοντιού.

    Γιαννούλης Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Πάτρα

  • Καλησπέρα σας, σε γενικές γραμμές ,η διαδικασία της ενδοδοντικής θεραπείας , δεν έχει πόνο .Δεν έχετε λόγο να φοβάστε.

    Χαριτωνίδης Αναστάσιος

    Οδοντίατρος

    Παγκράτι

  • Η απονεύρωση γίνεται υπό αναισθησία

    Πλατανίτης Μηνάς

    Οδοντίατρος

    Πατήσια

  • Υπάρχει πιθανότητα να μην πονέσετε καθόλου

    Λεβή Άννα

    Οδοντίατρος - Ειδική Προσθετολόγος

    Χαλάνδρι