• Προστατίτιδα
  • Υποβλήθηκε 05/04/2023

Καλησπέρα, πήγα σε έναν γιατρό δερματολόγο για κάποια δερματίτιδα αλλά και βαλανοποσθιτιδα. Ο γιατρός μου έγραψε μια αλοιφή μίξη ( 3 διαφορετικές κρέμες x2 όλες ,συνολικά 6 ) μου είπε ότι είναι δεν είναι σοβαρό πρόβλημα και ούτε σε μεγάλο βαθμό. Το βρίσκετε φυσιολογικό τόσες πολλές κρέμες? Ευχαριστώ πολύ

5 ειδικοί απάντησαν

  • Κάθε γαλήνικο σκεύασμα για τοπική χρήση έχει σύνθεση πολλών διαφορετικών συστατικών που ρόλο έχουν την κατάλληλη δράση με τις ειδικές αναλογίες της αραίωσης αυτών των ουσιών μέσα στο μίγμα. Όποτε σίγουρα με την επιλογή περισσότερων συστατικών εξατομικεύεται και εξειδικεύεται καλύτερα η ανάλογη δράση του μιγματος.

    Μπαφίλιας Παναγιώτης

    Δερματολόγος - Αφροδισιολόγος

    Καλλιθέα

  • Καλησπέρα ,σε δύσκολες περιπτώσεις ίσως είναι αναγκαίο ,θεωρώ χωρίς να γνωρίζω πως προσπαθεί να βελτιώσει το πρόβλημα σας γρήγορα ,για να μην εξελελιθει σε ουλώδη φίμωση.

    Τσακαλίδης Χρήστος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Σέρρες

  • ΑΝ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ ΚΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΔΕΝ ΘΑ ΛΥΘΕΙ ΜΕ ΚΡΕΜΕΣ

    Ξηρομερίτης Μάριος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Λάρισα

  • Εξαρτάται το μέγεθος της βλάβης, από το ιστορικό σας αν πάσχετε από σακχαρώδη διαβήτη ή όχι, η κλινική εικόνα της βλάβης για να μπορέσει ένας Ουρολόγος να σας απαντήσει με ασφάλεια. Ακολουθήστε την αγωγή του δερματολόγου προκειμένου να δείτε αν θα βελτιωθείτε

    Βουρίκης Παναγιώτης

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Αμπελόκηποι

  • Αυτό εξαρτάται από το είδος της φλεγμονής

    Χατζηδημητρίου Ευστράτιος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Παγκράτι