• Πρόπτωση μήτρας
  • Υποβλήθηκε 31/12/2022

Καλησπέρα πονάω χαμηλά ακριβώς σαν πόνος περιόδου έχω συχνουρια κ κάποιες φορές κ ακράτεια ούρων είμαι 50 Δεν έχω γεννήσει η δουλειά μου έχει βάρος

15 ειδικοί απάντησαν

  • Θεωρείται σίγουρα η επίσκεψη στο γυναικολόγο σας επιβεβλημένη.
    Περισσότερες πληροφορίες και έλεγχος υπερηχογραφικος

    Μήτσης Αντώνης

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Άγιος Δημήτριος

  • ΜΟΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΚΡΑΤΕΙΑ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΕΑΝ ΣΗΚΩΝΕΤΕ ΜΕΓΑΛΑ ΒΑΡΗ . ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΓΙΤΡΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΞΕΤΑΣΗ ΟΥΡΟΔΥΝΑΜΙΚΗΣ ΜΕΛΕΤΗΣ

    Ρώτας Μιχάλης

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Νέα Σμύρνη

  • Καλημέρα και καλή χρονιά. Θα ήταν καλό να δείτε κάποιον γυναικολόγο να σας εξετάσει, να κάνετε υπερηχογράφημα, να ληφθεί ένα καλό ιστορικό να σας γράψει να γίνουν εξετάσεις ούρων και πιθανώς να απαιτηθεί έλεγχος και από ουρογυναικολόγο για τη διενέργεια ουροδυναμικού ελέγχου.

    Δρ. Καρακαλπάκης Δευκαλίων

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Αμπελόκηποι

  • Εξεταση ουρων καταρχας

    Κοχιαδάκης Κωνσταντίνος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Ηλιούπολη

  • Πρέπει να εξεταστείτε και να γίνει γενική και καλλιέργεια ούρων. Με βάση την συμπτωματολογία είναι πιθανή τόσο η χαλάρωση του πυελικού εδάφους με συνυπάρχουσα κυστεοκήλη, όσο και η λοίμωξη του ουροποιητικού ή και συνδυασμός των ανωτέρω.

    Κατσανδρής Λεωνίδας

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Γλυφάδα

  • Καλλιέργεια ούρων και αντιβιόγραμμα και εν συνεχεία αφού είναι αρνητικό να αποκαταστήσετε την πρόπτωση μήτρας

    Μιχαλάτος Σπύρος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Πλατεία Βικτώριας

  • Θα πρέπει να εξεταστείτε κλινικά από γυναικολόγο

    Χατζηδάκη Βάλυ

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Νέο Ψυχικό

  • Να ελέγξετε αν υπάρχει κυστεοκηλη

    Αϊνατζόγλου Κωνσταντίνος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Θεσσαλονίκη

  • Αγαπητή φίλη.
    Πρώτα μία καλλιέργεια ούρων για να έχουμε μία διάγνωση από το ουροποιητικό και επίσης ένα κολπικό υπερηχογράφημα.
    Π.Κ.

    Κοφινάκος Παναγιώτης

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Περιστέρι

  • ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΣΑΝ ΠΡΩΤΗ ΚΙΝΗΣΗ ΚΑΝΤΕ ΜΙΑ ΓΕΝΙΚΗ ΟΥΡΩΝ ΚΑΙ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΑ. ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ, ΤΟΤΕ ΜΙΑ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΕ ΓΙΑΤΡΟ Η ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΝΑΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΓΕΝΝΗΤΙΚΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ.

    Ντόκολας Δημήτριος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Νέα Φιλαδέλφεια

  • Καλημέρα σας και χρόνια πολλά καλή χρονιά αυτό καλό θα είναι να κάνετε έναν ουροδυναμικό έλεγχο όσον αφορά την ακράτεια για να δούμε αν χρειάζεται να φτιαχτεί κάτι ή να πάρετε κάποιο φάρμακο

    Σαββούρας Οδυσσέας

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Παλαιό Φάληρο

  • Καλημέρα σας και καλή χρονιά. Θα πρέπει να αποκλεισθεί κάποια ουρολοίμωξη πρώτα και στη συνέχεια να διερευνηθεί το θέμα της ακράτειας.

    Σύριος Κωνσταντίνος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Ιλίσια

  • Καλησπέρα ..για την ακράτεια πρέπει να το δούμε από κοντά .
    Για την συχνουρία πιθανόν να πρόκειται για κυστίτιδα

    Καραμπότσης Κωνσταντίνος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Πατήσια

  • Καλημερα, αν και εχουν περάσει μέρες, κανετε μια καλλιεργεια ουρων και να βρεθουμε

    Παουλέσκου Ντανιέλα

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Άνω Λιόσια

  • Καλησπέρα σας. Θα πρέπει να γίνει ένας γυναικολογικός έλεγχος, καθώς επίσης και μία γενική εξέταση ούρων και καλλιέργεια.

    Μπούτας Ιωάννης MD, MSc, PhD, MRBS

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας