• Ουρολοίμωξη
  • Υποβλήθηκε 23/05/2023

Πως ανιχνεύουμε την ουρολοιμωξη?

14 ειδικοί απάντησαν

  • Η σωστότερη μέθοδος είναι η καλλιέργεια των ούρων συνοδευόμενη από αντιβιόγραμμα

    Κονδελίδης Νικόλαος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Περαία

  • ΜΕ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΑ ΟΥΡΩΝ

    Γούλιαρης Αντώνιος

    Παθολόγος

    Γλυκά Νερά

  • κάνετε γενική και καλλιέργεια ούρων χωρίς να έχετε λάβει αντιβιωση

    Μπίλιου Σμαράγδα

    Παθολόγος

    Δάφνη

  • Με καλλιέργεια ούρων

    Σύριος Κωνσταντίνος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Ιλίσια

  • Η εξέταση εκλογής είναι η γενική ούρων με καλλιέργεια. Επί θετικής καλλιέργειας, απαιτείται αντιβιόγραμμα για να καθορίσουμε το λιγότερο τοξικό φάρμακο σε σχέση με τον μικρο οργανισμό και το ιστορικό σας.

    Μπαρμπουνάκης Γεώργιος

    Παθολόγος

    Παγκράτι

  • Με γενική εξέταση ούρων και καλιεργεια ούρων .

    Τσακαλίδης Χρήστος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Σέρρες

  • Με γενική και καλλιέργεια ούρων

    Χατζηδημητρίου Ευστράτιος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Παγκράτι

  • Πρέπει να κάνετε γενική και καλλιέργεια ούρων.

    Πανά Αντιγόνη

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Άνω Τούμπα

  • Με καλλιέργεια ούρων

    Χατζηδάκη Βάλυ

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Νέο Ψυχικό

  • Γενική ούρων και καλλιέργεια ούρων

    Παπαϊωάννου Στέφανος (Απενεργοποιημένος λογαριασμός)

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Νέα Ιωνία

  • Καλησπέρα σας
    η κλασική και πιο χρήσιμη εξέταση είναι η βακτηριολογική καλλιέργεια των ούρων

    Fiori Olivia

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Νέο Ψυχικό

  • Θα χρειαστείτε γενική και καλλιέργεια ούρων και την εκτίμηση των συμπτωμάτων σας

    Βουρίκης Παναγιώτης

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Αμπελόκηποι

  • Κάνουμε γενική ούρων και καλλιέργεια ούρων, χωρίς να έχουμε πάρει αντιβιοτική αγωγή και λαμβάνοντας τα πρώτα πρωινά ούρα αφού έχουμε πρώτα πλυθεί και αφού έχουμε αφήσει λίγες σταγόνες από την αρχή της ούρησης.

    Σταύρος Αρουτζίδης

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Καλλιθέα

  • Καλησπέρα. Την ουρολοίμωξης μπορούμε να την διαγνώσουμε με την γενική ούρων και την καλλιέργεια ούρων. Η πρώτη μας δίνει κάποιες γενικές πληροφορίες και η δεύτερη μας λέει πιο συγκεκριμένο μικρόβιο υπάρχει.

    Αλ-Αχμάρ Σάμερ Νικόλαος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Πανόρμου