• Ουρολοίμωξη
  • Υποβλήθηκε 04/01/2024

Καλησπέρα, Ξαφνικά έπειτα από σεξουαλική επαφή έπαθα ουρολοίμωξη! Έκανα καλλιέργεια (ecology ανθεκτικό) και έτσι πήρα norocin, ωστόσο κατά τη διάρκεια ξεκίνησε πονος στα νεφρά. Ακόμη, η αντιβίωση προκάλεσε κολπίτιδα και η γυναικολόγος μου δώσε climycen & Canesten. Έπειτα αφού έχω τελειώσει τις αγωγές μου κάνω καλλιέργειες. Αρνητική στην ουρολοίμωξη αλλά ο πόνος στα νεφρά και στη μέση συνεχίζουν. Κάνω και κολπική.. Κολπίτιδα δεν υπήρχε αλλά βρήκαμε ουρεόπλασμα 10^4 . Η γυναικολόγος μου δίνει vibramycin ! Σε τρεις μέρες είχα γίνει χάλια! Κολπίτιδα ανυπόφορη! Άλλαξα γυναικολόγο, μου έκοψε την αντιβίωση και μου είπε ότι δεν είναι απαραίτητη και επιβάλλεται να τη σταματήσω γιατί μου κατέστρεψε την άμυνα του κόλπου. Μου χορήγησε κρέμες για μύκητες για έξω χρήση, υπόθετα και προβιοτικά για να συνέλθω. Ο πόνος στα νεφρά ένα μήνα μετά την ουρολοίμωξη συνεχίζεται αλλά λιγότερο. Τι έχετε να πείτε για όλα αυτα; Τα έχω παίξει, ποια η γνώμη για ουρεόπλασμα;

2 ειδικοί απάντησαν

  • Να επισκεφθείτε ουρολόγο,χρειαζεται θεραπεία για το ουρεοπλασμα, θα πρέπει να πάρετε ειδικα προβιοτικά

    Τσακαλίδης Χρήστος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Σέρρες

  • Καταρχάς θα πρέπει να διευκρινιστεί αν αυτός ο πόνος είναι νεφρικός

    Χατζηδημητρίου Ευστράτιος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Παγκράτι