• Ουρολοίμωξη
  • Υποβλήθηκε 06/12/2023

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΕΧΩ ΒΡΕΘΕΙ ΜΕ ΟΥΡΟΛΟΙΜΩΞΗ ΜΕ ΤΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟ ΤΗΣ ΚΛΕΨΙΕΛΑ ΠΝΕΥΜΟΝΙΑ,(ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΙΧΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΙΚΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΩ ΤΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ AUGMENTIN ΓΙΑ 10 ΜΕΡΕΣ, ΤΕΛΕΙΩΣΕ Η ΑΝΤΙΒΙΟΣΗ ΠΕΡΑΣΕ ΜΙΑΜΙΣΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΑΚΟΜΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ, ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΠΝΕΥΜΟΝΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΝΩΤΕΡΟΥ ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΙΚΟΥ ΟΜΩΣ ΒΓΗΚΑΝ ΚΑΘΑΡΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ. ΠΗΓΑ ΣΕ ΠΝΕΥΜΟΝΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΩΡΛ ΚΑΙ ΒΡΕΘΗΚΕ ΙΓΜΟΡΙΤΙΔΑ, ΠΑΛΗ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ DALACIN ΠΑΛΗ ΓΙΑ 10 ΜΕΡΕΣ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΜΟΝΟ 3 ΜΕΡΕΣ ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΜΕΤΑΞΙ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΕΞΕΤΑΣΗ ΓΙΑ ΟΥΡΟΛΟΙΜΩΞΗ-ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ-ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΗΣ ΕΞΕΤΑΣΗΣ ΚΑΙ ΕΛΕΓΕ ΠΩΣ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟ ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΠΙΑ CIPROXIN ΓΙΑ 10 ΜΕΡΕΣ) ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΚΑΙ ΑΥΤΗ Η ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ, ΠΕΡΑΣΑΝ 4 ΜΕΡΕΣ ΕΚΑΝΑ ΞΑΝΑ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΒΓΗΚΕ ΘΕΤΙΚΗ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟ ΚΑΙ ΑΝΘΕΚΤΙΚΟ ΤΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟ ΠΙΑ ΣΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ. ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΠΑΡΩ FOSFOCIN ΓΙΑ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ, ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΕΠΑΝΕΞΕΤΑΣΗ(ΣΤΟ ΜΕΤΑΞΥ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗΣ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗΣ ΠΗΓΑ ΠΑΛΗ ΣΕ ΩΡΛ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ Η ΙΓΜΟΡΙΤΙΔΑ ΕΧΕΙ ΦΥΓΕΙ, ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΛΙΓΕΣ ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΙΚΟ, ΕΧΩ ΚΑΙ ΑΣΘΜΑ ΑΠΟ 15 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΛΑ ΕΛΕΓΧΟΜΕΝΟ ΩΣ ΤΩΡΑ, ΚΑΙ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΝΟΣΗΣΗ ΑΠΟ ΚΟΡΟΝΟΙΟ ΧΩΡΙΣ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ, Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΡΧΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ) ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 42 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΣΕ ΑΡΧΗ ΚΛΙΜΑΚΤΗΡΙΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΟΡΜΟΝΟΕΞΑΡΤΟΜΕΝΟΥΣ ΟΓΚΟΥΣ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΟΥΣ ΚΑΛΟΗΘΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΟΙΞΗ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΞΑΨΕΩΝ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΤΗΣ ΜΕΡΕΣ ΤΗΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗΣ ΙΩΣΗΣ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΠΙΑΣΕΙ ΟΥΤΕ ΑΥΤΗ Η ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΚΑΙ ΑΝ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ; ΟΛΗ ΑΥΤΗ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΩΡΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 45 ΜΕΡΕΣ. ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΚΟΛΛΑΩ ΤΕΤΟΙΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟ ΚΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΠΑΘΑ ΟΥΡΟΛΟΙΜΩΞΗ, ΕΧΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ (ΕΠΑΙΡΝΑ ΣΥΧΝΑ ΩΣ ΤΑ 17, ΜΕΤΑ ΠΟΛΥ ΣΠΑΝΙΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΑΛΛΕΡΓΙΚΗ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΕ ΦΑΡΜΑΚΑ).

3 ειδικοί απάντησαν

  • Αν δεν λυθεί το πρόβλημα σας θα χρειαστεί πιο λεπτομερής κλινικοεργαστιριακος έλεγχος

    Τσακαλίδης Χρήστος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Σέρρες

  • ΔΥΣΤΥΧΩς........... ΣΕ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥΠΛΟΚΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΜΟΝΟ ΟΙ ΘΕΡΑΠΟΝΤΕς ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΕΚΦΕΡΟΥΝ ΑΠΟΨΗ !

    Ξηρομερίτης Μάριος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Λάρισα

  • Θα πρέπει παράλληλα με την αντιβίωση από του στόματος να κάνετε και ενέσεις

    Χατζηδημητρίου Ευστράτιος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Παγκράτι