• Ουρολοίμωξη
  • Υποβλήθηκε 26/03/2024

Έκανα γενική ούρων και έχω πυοσφαιρια 8-10 κοπ. Βρίσκομαι στον 5ο μήνα κύησης και πηγαίνω πολύ τακτικά τουαλέτα αλλά δεν νιώθω κάποιο τσούξιμο κτλ κατά την ούρηση. Ποια είναι η γνώμη σας; Υπάρχει περίπτωση να έχω ουρολοιμωξη;

4 ειδικοί απάντησαν

  • Πρέπει να κάνετε απαραίτητα κ μια καλλιέργεια ούρων αφού στην εγκυμοσύνη ακόμα κ η ασυμπτωματική ουρολοίμωξη θα πρέπει να θεραπεύετε σωστά.

    Αλ-Αχμάρ Σάμερ Νικόλαος

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Πανόρμου

  • Πρέπει να κάνετε και μια καλλιέργεια ούρων και αν είναι θετική να πάρετε αντιβίωση.

    Φραγκούλης Γεράσιμος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Αθήνα

  • Καλό θα ήταν να κάνετε και καλλιέργεια ούρων

    Χατζηδημητρίου Ευστράτιος

    Ουρολόγος - Ανδρολόγος

    Παγκράτι

  • Αν δεν είχε η γενική πυρων μικροοργανισμους τότε δεν υπάρχει πρόβλημα. Η συχνοουρια είναι σύμπτωμα της εγκυμοσύνης.

    Σταύρος Αρουτζίδης

    Γυναικολόγος - Μαιευτήρας

    Καλλιθέα