• Ουλίτιδα - περιοδοντίτιδα
  • Υποβλήθηκε 23/05/2023

Καλησπέρα σας, θα μπορούσατε να μου δώσετε ένα ενδεικτικό κόστος για θεραπεία ουλίτιδας και ουλικό μόσχευμα για τα δυο πάνω μπροστινά δόντια?

16 ειδικοί απάντησαν

  • Αυτο απτεται της ειδικοτητας ενος περιοδοντολογου,εκει θα μπορουσατε να λαβετε απαντηση στο ερωτημα σας

    Ρίζος Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Ηλιούπολη

  • Χρειάζεται επιτόπιος έλεγχος

    Μακαντάνη Ευδοκία

    Οδοντίατρος

    Εξάρχεια

  • ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΟΥΛΙΤΙΔΑΣ ΣΤΑ 70 ΕΥΡΩ.Η ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΜΟΣΧΕΥΜΑΤΟΣ ΚΑΙ Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΟΣΧΕΥΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΜΕΜΒΡΑΝΩΝ ΠΟΙΚΙΛΟΥΝ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΗΝ ΒΛΑΒΗ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ.ΕΝΔΙΚΤΗΚΗ ΤΙΜΗ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΟΥ ΣΤΑ 300 ΜΕ 500 ΕΥΡΩΕΥΡΩ

    SmileDental - Ράγκου Βασιλική

    Οδοντίατρος

    Παγκράτι

  • Η θεραπεία ουλίτιδας είναι 100€ ο υλικό μόσχευμα δεν τοποθετώ εγώ αλλά μπορώ να σας συστήσω στον συνεργάτη μου περιοδοντολογο

    Τσαούσης Ιωάννης

    Οδοντίατρος

    Αμπελόκηποι

  • Καλησπερα σας, το κόστος για μια θεραπεία ουλίτιδας κυμαίνεται μεταξύ 100-150€. Όσον αφορά το ουλικο μόσχευμα ενα ενδεικτικό κόστος είναι 400-500€.

    Αλεξόπουλος Άρης

    Χειρούργος Οδοντίατρος

    Άγιος Δημήτριος

  • Η θεραπεία ουλίτιδας γίνεται σε 2-4 συνεδριες συνήθως.
    Το κόστος διαμορφωνεται από τον θεράποντα ιατρό και διαφοροποιειται ανάλογα με τις ιδιαιτεροτητες του περιστατικό.
    Ενας συναδελφος περιοδοντολογος είναι ο πλέον κατάλληλος να σας δώσει τιμή για το ολικό μόσχευμα αφού πρώτα σας εξετάσει κλινικά.

    Ψυχαράκη Ευαγγελία

    Οδοντίατρος

    Αμπελόκηποι

  • Η θεραπεία ουλίτιδας (όχι περιοδοντίτιδα)είναι περιπου50 ευρώ Το ουλικο μόσχευμα είναι περίπτωση ειδικού περιοδοντολογου η γναθοχειρουργουΕυχαριστω

    Κατσίβα Αφροδίτη

    Οδοντίατρος

    Νέα Ιωνία

  • Καλησπέρα σας, για θεραπεία ουλίτιδας ενδεικτικό κόστος 100-140€ και το ουλικο μόσχευμα για δυο δόντια εξαρτάται πάντα το μέγεθος του προβλήματος 300-500€

    Ζιούνας Ιωάννης & Συνεργάτες

    Οδοντίατρος

    Κολωνάκι

  • Θέλετε περιοδοντολογο για να σας κατατοπίσει

    Μούρτζινος Νίκος

    Οδοντίατρος

    Αχαρνές

  • Δυστυχώς επειδή πρώτα πρέπει να γίνει διάγνωση του προβλήματος και μετά να καθοριστεί το κόστος, δεν μπορούμε να σας δώσουμε τιμή χωρίς να γίνει κλινική εξέταση.

    Φουρμούζης Ιωάννης Dental Excellence

    Οδοντιατρικό Κέντρο

    Πλατεία Μαβίλη

  • Η θεραπεία ουλίτιδας είναι 100€. Ουλικό μόσχευμα δεν τοποθετώ εγώ όμως. Θα πρέπει καλύτερα να απευθυνθείτε σε περιοδοντολογο

    Πέττα Ευγενία

    Οδοντίατρος

    Ζωγράφου

  • Δεν μπορει να γινει κατι τετοιο ευκολα αν δεν σας δει ο ειδικος απο κοντα για να σας εξετασει κ να δει τις ακτινογραφιες ωστε να εκτιμησει το πλανο κ το κοστος εργασιας.ελατε πρωτα σε επικοινωνια με καποιο θεραποντα ιατρο.

    Καραχάλιος Δημήτρης

    Οδοντίατρος

    Ηλιούπολη

  • Δυστυχώς δεν είναι ένα είδος θεραπείας για όλες τις περιπτώσεις…, θα έπρεπε να σας δω για να ξέρω τι χρειάζεται ακριβώς να γίνει, ώστε να υπολογίσω το ενδεικτικό κόστος

    Λεβή Άννα

    Οδοντίατρος - Ειδική Προσθετολόγος

    Χαλάνδρι

  • Καλησπέρα σας,συγνώμη αλλά αν δε γίνει κλινικός έλεγχος δεν μπορώ να σας πω κάποιο κόστος.

    Γκανά Δήμητρα

    Οδοντίατρος

    Νέο Ψυχικό

  • Καλησπέρα σας! Το κόστος της θεραπείας ουλίτιδας εξαρτάται από τον αριθμό των συνεδρίων που απαιτούνται, ο οποίος καθορίζεται από τομ βαθμό φλεγμονής και το πόσο καλή συντήρηση θα γίνεται στο σπίτι από τον ίδιο τον ασθενή. Το κόστος διαφέρει όταν απαιτούνται περισσότερες συνεδρίες σαφώς. Δυστυχώς με πόσα δεν επιτρέπεται να απαντήσω, λυπάμαι όμως για αυτό και ελπίζω να σας βοήθησα !

    Αντωνίου Παναγιώτης (Απενεργοποιημένος λογαριασμός)

    Οδοντίατρος

    Τρίκαλα

  • Καλησπέρα σας, δυστυχώς , από εδώ , δεν μπορεί να δοθεί απάντηση, διότι , η θεραπευτική προσέγγιση διαφέρει από περίπτωση σε περίπτωση, καθώς και το είδος του μοσχεύματος.

    Χαριτωνίδης Αναστάσιος

    Οδοντίατρος

    Παγκράτι