• Gingivitis - periodontitis
  • Submitted on 23/05/2023

Καλησπέρα σας, θα μπορούσατε να μου δώσετε ένα ενδεικτικό κόστος για θεραπεία ουλίτιδας και ουλικό μόσχευμα για τα δυο πάνω μπροστινά δόντια?

16 specialists answered

  • Αυτο απτεται της ειδικοτητας ενος περιοδοντολογου,εκει θα μπορουσατε να λαβετε απαντηση στο ερωτημα σας

    Ρίζος Κωνσταντίνος

    Dentist

    Ilioupoli

  • Χρειάζεται επιτόπιος έλεγχος

    Makantani Eydokia

    Dentist

    Exarcheia

  • ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΟΥΛΙΤΙΔΑΣ ΣΤΑ 70 ΕΥΡΩ.Η ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΜΟΣΧΕΥΜΑΤΟΣ ΚΑΙ Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΟΣΧΕΥΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΜΕΜΒΡΑΝΩΝ ΠΟΙΚΙΛΟΥΝ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΗΝ ΒΛΑΒΗ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ.ΕΝΔΙΚΤΗΚΗ ΤΙΜΗ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΟΥ ΣΤΑ 300 ΜΕ 500 ΕΥΡΩΕΥΡΩ

    Ragkou Vasiliki

    Dentist

    Pagrati

  • Η θεραπεία ουλίτιδας είναι 100€ ο υλικό μόσχευμα δεν τοποθετώ εγώ αλλά μπορώ να σας συστήσω στον συνεργάτη μου περιοδοντολογο

    Tsaousis Ioannis

    Dentist

    Ampelokipoi

  • Καλησπερα σας, το κόστος για μια θεραπεία ουλίτιδας κυμαίνεται μεταξύ 100-150€. Όσον αφορά το ουλικο μόσχευμα ενα ενδεικτικό κόστος είναι 400-500€.

    Αλεξόπουλος Αριστείδης

    Χειρούργος Οδοντίατρος

    Agios Dimitrios

  • Η θεραπεία ουλίτιδας γίνεται σε 2-4 συνεδριες συνήθως.
    Το κόστος διαμορφωνεται από τον θεράποντα ιατρό και διαφοροποιειται ανάλογα με τις ιδιαιτεροτητες του περιστατικό.
    Ενας συναδελφος περιοδοντολογος είναι ο πλέον κατάλληλος να σας δώσει τιμή για το ολικό μόσχευμα αφού πρώτα σας εξετάσει κλινικά.

    Ψυχαράκη Ευαγγελία

    Dentist

    Ampelokipoi

  • Η θεραπεία ουλίτιδας (όχι περιοδοντίτιδα)είναι περιπου50 ευρώ Το ουλικο μόσχευμα είναι περίπτωση ειδικού περιοδοντολογου η γναθοχειρουργουΕυχαριστω

    Katsiva Afroditi

    Dentist

    Nea Ionia

  • Καλησπέρα σας, για θεραπεία ουλίτιδας ενδεικτικό κόστος 100-140€ και το ουλικο μόσχευμα για δυο δόντια εξαρτάται πάντα το μέγεθος του προβλήματος 300-500€

    Ziounas Ioannis

    Dentist

    Kolonaki

  • Θέλετε περιοδοντολογο για να σας κατατοπίσει

    Mourtzinos Nikos

    Dentist

    Acharnes

  • Δυστυχώς επειδή πρώτα πρέπει να γίνει διάγνωση του προβλήματος και μετά να καθοριστεί το κόστος, δεν μπορούμε να σας δώσουμε τιμή χωρίς να γίνει κλινική εξέταση.

    Φουρμούζης Ιωάννης Dental Excellence

    Οδοντιατρικό Κέντρο

    Platia Mavili

  • Η θεραπεία ουλίτιδας είναι 100€. Ουλικό μόσχευμα δεν τοποθετώ εγώ όμως. Θα πρέπει καλύτερα να απευθυνθείτε σε περιοδοντολογο

    Petta Eygenia

    Dentist

    Zografou

  • Δεν μπορει να γινει κατι τετοιο ευκολα αν δεν σας δει ο ειδικος απο κοντα για να σας εξετασει κ να δει τις ακτινογραφιες ωστε να εκτιμησει το πλανο κ το κοστος εργασιας.ελατε πρωτα σε επικοινωνια με καποιο θεραποντα ιατρο.

    Καραχάλιος Δημήτρης

    Dentist

    Ilioupoli

  • Δυστυχώς δεν είναι ένα είδος θεραπείας για όλες τις περιπτώσεις…, θα έπρεπε να σας δω για να ξέρω τι χρειάζεται ακριβώς να γίνει, ώστε να υπολογίσω το ενδεικτικό κόστος

    Levi Anna

    Οδοντίατρος - Ειδική Προσθετολόγος

    Chalandri

  • Καλησπέρα σας,συγνώμη αλλά αν δε γίνει κλινικός έλεγχος δεν μπορώ να σας πω κάποιο κόστος.

    Gkana Dimitra

    Dentist

    Neo Psychiko

  • Καλησπέρα σας! Το κόστος της θεραπείας ουλίτιδας εξαρτάται από τον αριθμό των συνεδρίων που απαιτούνται, ο οποίος καθορίζεται από τομ βαθμό φλεγμονής και το πόσο καλή συντήρηση θα γίνεται στο σπίτι από τον ίδιο τον ασθενή. Το κόστος διαφέρει όταν απαιτούνται περισσότερες συνεδρίες σαφώς. Δυστυχώς με πόσα δεν επιτρέπεται να απαντήσω, λυπάμαι όμως για αυτό και ελπίζω να σας βοήθησα !

    Antoniou Panagiotis (Deactivated account)

    Dentist

    Trikala

  • Καλησπέρα σας, δυστυχώς , από εδώ , δεν μπορεί να δοθεί απάντηση, διότι , η θεραπευτική προσέγγιση διαφέρει από περίπτωση σε περίπτωση, καθώς και το είδος του μοσχεύματος.

    Haritonidis Anastasios

    Dentist

    Pagrati