• Εμφυτεύματα δοντιών
  • Υποβλήθηκε 24/01/2024

Gea sas exo keno 4 dondion ekei pou mou epese i igefira kai einai mprosta ti mporo na kano gia na mi xalaso alla dondia

9 ειδικοί απάντησαν

  • Δεν έχω κλινική εικόνα. Δεν μπορώ να γνωρίζω τι έχει συμβεί.
    Απευθυνθείτε ξανά στον συνάδελφο οδοντίατρο που σας παρακολούθησε για περαιτέρω πληροφορίες ή επισκεφθείτε και κάποιον άλλον οδοντίατρο για μια δεύτερη γνώμη . Ευχαριστώ

    Βασιλάκης Γεώργιος

    Οδοντίατρος

    Ιεράπετρα

  • Δεν είναι εύκολο, χωρίς εικόνα του περιστατικού, να μπορέσει κάποιος να σας δώσει, εμπεριστατωμένη απάντηση. Επισκεφθείτε τον γιατρό σας, να σας δώσει πλάνο θεραπείας, προκειμένου να αποφασίσετε.

    Χαριτωνίδης Αναστάσιος

    Οδοντίατρος

    Παγκράτι

  • Να βουρτσίζετε συστηματικά τα εναπομείναντα δόντια.

    Μπογδανόπουλος Ηλίας

    Οδοντίατρος

    Γλυφάδα

  • Εμφυτεύματα με τα συν και τα πλην τους ή μια κινητή αποκατάσταση ("μηχανάκι") που θα συγκρατείται από τα υπόλοιπα δόντια σας

    Παναγιωτόπουλος Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Νίκαια

  • Καλησπέρα σας. Σε τέτοιες περιπτώσεις υπάρχει η λύση των εμφυτευμάτων, όπου δεν χρειάζονται στήριξη στα διπλανά δόντια. Εναλλακτικά υπάρχει κ η λύση της μερικής οδοντοστοιχίας. Σας ευχαριστούμε.

    Οδοντιατρική Κλινική Τζανάκης Νικόλαος DDS - Dental Clinic*****

    Οδοντίατρος

    Ηράκλειο Κρήτης

  • Ισως θα επρεπε να σκεφτειτε την λυση των εμφυτευματων

    Ρίζος Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Ηλιούπολη

  • Εμφυτεύματα ή μερική οδοντοστοιχία.

    Γιαννούλης Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Πάτρα

  • Δυστυχώς επειδή κάθε περιστατικό είναι διαφορετικό θα πρέπει να προηγηθεί εκτενής κλινική και ακτινογραφικη εξέταση για να μπορέσει κανείς να σας απαντήσει.

    Κιρμανίδου Υβόνη

    Προσθετολόγος

    Καλαμαριά

  • Καλησπέρα σας.Θα πρέπει να μπουν εμφυτευματα.

    Γκανά Δήμητρα

    Οδοντίατρος

    Νέο Ψυχικό