• Εμφυτεύματα δοντιών
  • Υποβλήθηκε 15/02/2024

Έχω βάλει εμφυτεύματα και θα πάω για την τοποθέτηση του κουλωβοματος δοντιού πονάει η διαδικασία πως γίνεται η διαδικασία πόσες επισκέψεις χρειάζονται

10 ειδικοί απάντησαν

  • Ρωτήστε για περισσότερες λεπτομέρειες τον οδοντίατρο που σας παρακολουθεί.

    Βασιλάκης Γεώργιος

    Οδοντίατρος

    Ιεράπετρα

  • Ειναι ανωδυνο,οσο δε αφορα τον αριθμο των επισκεψεων ,αυτο εξαρταται αναλογα με την κλινικη εικονα του καθε περιστατικου

    Ρίζος Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Ηλιούπολη

  • Δεν ποναει η προσθετικη,ο χρονος εξαρταται απο το περιστατικο, δεν εχω εικονα .

    Χριστάκος Σταμάτης

    Οδοντίατρος

    Εξάρχεια

  • Οχι,δεν ποναει.γινεται μια μικρη τομη πανω απο το εμφυτευμα,ξεβιδωνεται η βιδα καλυψης οπως λεγεται κ βιδωνεται η βιδα επουλωσης μεσα σε μια επισκεψη.μετα απο 10 μερες ξαναρχεται ο ασθενης αφαιρειται η βιδα επουλωσης,,λαμβανονται μετρα αποτυπωση κ μετα γινεται η τοποθετηση του κολωβοματος.

    Καραχάλιος Δημήτρης

    Οδοντίατρος

    Ηλιούπολη

  • Ειναι διαδικασιες σχετικα ανωδυνες που χρειαζονται ομως καποια ραντεβου αναλογα τα δοντια τον ασθενη κλπ Να ειστε καλα!

    Μπογδανόπουλος Ηλίας

    Οδοντίατρος

    Γλυφάδα

  • Δεν είναι πάντα το ίδιο στη χειρότερη περίπτωση χρειάζεται αποκάλυψη με λέιζερ τελικό αποτύπωμα και παράδοση που αυτά μπορεί να είναι και δύο ραντεβού χωρίς πόνο και χωρίς κανένα πρόβλημα

    Λεβή Άννα

    Οδοντίατρος - Ειδική Προσθετολόγος

    Χαλάνδρι

  • Καλησπέρα σας. Δεν είναι καθόλου επίπονη διαδικασία και χρειάζονται 3 με 4 ραντεβού.

    Γκανά Δήμητρα

    Οδοντίατρος

    Νέο Ψυχικό

  • ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΘΕΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΑ

    Βαβουράκης Γεώργιος

    Οδοντίατρος

    Γκύζη

  • θα αποκαλυφθει το εμφυτευμα και ακολουθως θα ληφθουν τα αποτυπωματα.Θα γινουν και προβες
    Συνολικα γυρω στα 4 ραντεβου

    Πλατανίτης Μηνάς

    Οδοντίατρος

    Πατήσια

  • Δεν πονάει, ίσως λίγο όταν πιέζει στα ούλα για μια στιγμή. Χρειάζεται 2-5 επισκέψεις ανάλογα με την τεχνική.

    Γιαννούλης Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Πάτρα