• Εμφυτεύματα δοντιών
  • Υποβλήθηκε 09/09/2023

Από την στιγμή που θα τοποθετηθεί το κολοβωμα (ενα) σε μπροστινό δοντι μέχρι να τοποθετηθεί το νέο .πως μπορώ να το καλύψω ετσι ώστε να μην φαίνεται ασχημα;;;

19 ειδικοί απάντησαν

  • Με προσωρινή θήκη.

    Χριστογιάννης Κωνσταντίνος

    Οδοντίατρος

    Μεσολόγγι

  • Εσείς δεν μπορείτε να κάνετε κάτι , αυτό είναι δουλειά του οδοντιάτρου να σας καλύψει τη περιοχή με πρόχειρη εργασία . Αλλά συνήθως το κολόβωμα , τοποθετείται μαζί με την τελική εργασία , πλην κάποιων περιπτώσεων

    Κολιούλη Ελένη

    Οδοντίατρος

    Κυψέλη

  • με προσωρίνη θήκη

    Σούτα Μαρκέλλα

    Οδοντίατρος

    Πειραιάς

  • Με αμεση φορτιση προσωρινης θηκης αν το επιτρεπουν οι συνθηκες ,με καποιο θερμοπλαστικο μασελακι ισως,χρειαζεται εξεταση.

    Χριστάκος Σταμάτης

    Οδοντίατρος

    Εξάρχεια

  • Υπάρχουν και προσωρινές λύσεις. Απευθυνθείτε ξανά στον συνάδελφο οδοντίατρο που σας παρακολούθησε για περαιτέρω πληροφορίες. Ευχαριστώ.

    Βασιλάκης Γεώργιος

    Οδοντίατρος

    Ιεράπετρα

  • προσωρινη στεφανη απο ακρυλικο

    Παπαγγελής Νικόλαος & Τόσκα Μαρία

    Οδοντίατρος

    Λάρισα

  • αυτο το προβλημα λυνεται με την τοποθετηση καποιας προσωρινης εργασιας

    Μούρτζινος Νίκος

    Οδοντίατρος

    Αχαρνές

  • Καλησπέρα! Σε όλα τα στάδια της προσθετικής τοποθετούνται μεταβατικές αποκαταστάσεις τόσο για αισθητικούς λόγους, όσο και για λειτουργικούς και για να προστατεύονται τα κολοβώματα. ( ανεξάρτητα αν είναι πρόσθιο ή οπίσθιο δόντι)

    Τσαγκάρη Νεφέλη

    Χειρουργός Οδοντίατρος - Προσθετολόγος

    Άγιος Δημήτριος

  • μπορειτε να βαλετε ενα προσωρινο δοντι μεχρι να κατασκευαστει το νεο

    Μπέρτος Λουίτζι

    Οδοντίατρος

    Γλυφάδα

  • Μπορεί να τοποθετηθεί μια προσωρινή στεφανη που τη φτιάχνει ο οδοντοτεχνιτης με τις οδηγίες του οδοντιάτρου

    Αλεξόπουλος Άρης

    Χειρούργος Οδοντίατρος

    Άγιος Δημήτριος

  • Με μία προσωρινή θήκη -στεφανη φυσικά.

    Οδοντιατρική Κλινική Τζανάκης Νικόλαος DDS - Dental Clinic*****

    Οδοντίατρος

    Ηράκλειο Κρήτης

  • Καποιο λαθος εχει η υποβολη του ερωτηματος σας.αν καταλαβα καλα τροχισατε καποιο δοντι για να βαλετε θηκη.αν ισχυει αυτο μπορει προσκαιρα να τοποθετηθει μια προχειρη θηκη μεχρι την ημερα που θα σας παραδωθει η μονιμη.

    Καραχάλιος Δημήτρης

    Οδοντίατρος

    Ηλιούπολη

  • Κάτι δεν έχετε καταλάβει και το περιγράφετε λάθος. Τι εννοείτε κολόβωμα? Δικό σας δόντι ή εμφύτευμα?

    Πέττα Ευγενία

    Οδοντίατρος

    Ζωγράφου

  • Υπάρχουν μεταβατικές αποκαταστάσεις γι αυτό το σκοπό ακριβώς

    Λεβή Άννα

    Οδοντίατρος - Ειδική Προσθετολόγος

    Χαλάνδρι

  • Πρέπει να εξεταστεί η περίπτωση ...

    Μακαντάνη Ευδοκία

    Οδοντίατρος

    Εξάρχεια

  • Υπάρχουν λύσεις για προσωρινές αποκαταστάσεις αλλά δυστυχώς στην οδοντιατρική δεν υπάρχει μια λύση που να καλύπτει όλες τις περιπτώσεις
    Κάθε περίπτωση είναι εξατομικευμένη γιατί είναι πολλοί οι παράγοντες που παίζουν ρόλο

    Γρίβας Ευσέβιος

    Προσθετολόγος

    Αμπελόκηποι

  • Τι εννοείται κολόβωμα?

    Αντωνίου Παναγιώτης (Απενεργοποιημένος λογαριασμός)

    Οδοντίατρος

    Τρίκαλα

  • Εάν έχω καταλάβει σωστά, με προσωρινή θήκη. Την καλησπέρα μου.

    Χαριτωνίδης Αναστάσιος

    Οδοντίατρος

    Παγκράτι

  • Δεν είστε σαφής στην περιγραφή παρ´ολ´αυτα μπορεί να μπει πρόχειρη θήκη.

    Μουρούτσος Ασημάκης

    Οδοντίατρος

    Μαρούσι