• Μελέτη Ύπνου
  • Υποβλήθηκε 06/01/2024

Γειά σας έχω χρόνια την απορία αν θα πρέπει να απευθυνθώ σε γιατρό υπνου η κάπου αλλού που δεν γνωρίζω η δεν μπορώ να προσδιοριστω ως προς που να απευθυνθώ. Θέμα: Χρόνια τώρα από όταν ήμουν δεκατρία κοιμόμουν το πρωι στις πέντε μέχρι τώρα κοιμάμαι αργά σίγουρα πάντα μετά τι μια με δύο , καθημερινά νυστάζω καθ'ολη την διάρκεια της μέρας έχω φοβερή αδικαιολογητη κούραση νιώθω πολύ βαριά και δυσκολεύομαι πολύ στην καθημερινότητα μου συν συχνοι πονοκεφαλοι καθώς θα περάσει η μερα μου έτσι το βράδυ πάλι εκεί που θα νυστάζω δεν μπορώ να κοιμηθώ με αποτέλεσμα πάλι να με παίρνει μέχρι αργά για να κοιμηθώ και ξανά μανα τα ίδια. Το πρωί επίσης δεν μπορώ να σηκωθώ από το κρεβάτι ακόμα κιαν έχω ξυπνήσει νιώθω τόσο μουδιασμένη και ταλαιπωρημενη λες και επαιζα όλη νύχτα μποξ και δεν μπορώ να κουνηθω κλείνουν τα μάτια μου με το ζόρι τα κρατάω ανοιχτά αλλά αναγκάστηκα καθώς η καθημερινότητα το απαιτεί με πολύ κόπο μετά από κάποια ώρα σηκώνομαι βαριά ξεβαρια. Βοηθήστε με δεν ξέρω αν πρέπει να δω γιατρό υπνου η πιστεύεται κάπου αλλού. Εξετάσεις αίματος που είχα προσφατες δεν λείπει κάποια βιταμίνη ήταν όλα καλά στις συγκεκριμένες.

2 ειδικοί απάντησαν

  • ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΠΑΤΕ ΣΕ ΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΕ ΩΡΛ

    Παφλής Μιχάλης

    Ωτορινολαρυγγολόγος (ΩΡΛ)

    Πλατεία Μαβίλη

  • Σε πρώτη φάση θα απευθυνθείτε σε Νευρολόγο και μετά το πρώτο screening θα αποφασισθεί η μετέπειτα πορεία της διερεύνησης.

    Dr Κονδύλη Μαρία

    Νευρολόγος

    Πάτρα